Vali atamaları yapıldı! Bir yıldır bekleyen valiler kararnamesi nihayet çıktı!

Erdoğan ile Davutoğlu arasında krize dönüşen valiler kararnamesi, Davutoğlu'nun tasfiyesi, Yıldırım'ın başbakan olması ile çözüldü. Bir yıldır devletin tepesinde kriz konusu olan Valiler Kararnamesi nihayet bu gece yayımlandı. 22 Vali merkeze alındı, 24 ile yeni Vali atandı. 26 valinin ise ili değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir'de değişilik yapılmadı.

PAYLAŞ
Haber Platosu - Mehmet Şerif

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu arasında adeta krize neden olan ve bir yıldır çıkarılamayan valiler kararnemesi, Davutoğlu'nun tasfiyesi ve Binali Yıldırım'ın başbakan olması ile nihayet yayımlanabildi.

ATAMA KRİZİNİN PERDE ARKASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

İçişleri Bakanlığının Valiler Kararnamesi yayımlandı. 22 Vali merkeze alındı, 24 ile yeni vali atandı. 26 valinin de ili değişti. İstanbul, Ankara ve İzmir'de değişilik yapılmadı.

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığının son bir yıllık döneminde valler kararnamesi adeta devletin zirvesinde krize sebep olmuştu.

İçişleri Bakanı Efkan Ala tam 5 kez valiler kararnamesi taslağı hazırlamış, Başbakan Davutoğlu'na sunmuş, Davutoğlu da Ala'nın listesindeki isimlerin birçoğunun üzerini çizip kendi listesini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne götürmüş ve her seferinde de Külliye'den Cumhurbaşkanının resti ile dönmüş, valiler kararnamesi bir türlü yayımlanamamıştı.

HANGİ İLE KİM VALİ ATANDI?

1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

VALİLER KARARNAMESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN