Çevre

Çevre Haberleri

Bakan Kirişçi: 'En son 1974'te görülen Anadolu Leoparı tekrar görüldü'

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi, 'Ülkemizde en son 1974 yılında görülen ve neslinin yok olduğu düşünülen, önemli bir türümüz olan Anadolu Leoparı'nın tekrar görülmeye başladığını artık biliyoruz' dedi.

Erzurum'da heyelan: 3 yaralı

Erzurum'da heyelan yol kapattı. Erzurum Valisi Okay Memiş bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Karaköy Mesire Alanı'ndaki endemik araştırmasında 63 kuş türü kayıt altına alındı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Doğa Koruma Merkezi Vakfı iş birliğiyle 'Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü' dolayısıyla 'Tür Say' etkinliği düzenlendi. 'Vatandaş bilimi' çalışması olarak da nitelendirilen biyolojik çeşitlilik tespiti için aralarında akademisyenlerin de bulunduğu yerli ve yabancı 25 doğa dostu, Karaköy Mesire Alanı'nda gözlem yaparak 63 kuş türünü kayıt altına aldı.

Yaralı Hint Balıkçı Kuşu tedaviye alındı

Aksaray'da jandarma ekipleri tarafından bulunan ve nesli tükenmekte olan yaralı Hint Balıkçı Kuşu tedavi altına alındı.

Gavur Gölü'nde kartpostallık görüntüler

Kahramanmaraş'ta bir doğa harikası olan Gavur Gölü muhteşem güzelliği ile kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

Bolu'da, yıllık ortalama 32 yangında 700 dönüm alan tahrip oluyor

Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, orman yangınlarında il genelinde yıllık 700 dönüm alanın zarar gördüğünü belirterek, 'Belirlenen alanlar dışında özellikle çam ağaçlarının olduğu bölgelerde piknik yapılmasına müsaade etmeyeceğiz' dedi.

Gercüş'te doğal mantar bolluğu

Batman'ın Gercüş ilçesine bağlı Yamanlar köyünde bol mantar sezonu yaşanıyor.

Samsun'da yarım saatte 3 mevsim yaşandı

Samsun şehir merkezinde yarım saat içerisinde 3 mevsim birden yaşandı.

HAK-İŞ 100 bin fidanla geleceğe nefes oldu

HAK-İŞ'in, Orman Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Geleceğe Nefes' projesinde toprakla buluşturduğu fidan sayısı 100 bine ulaştı. Orman Genel Müdürlüğü tarafından, kampanyaya verdiğimiz destek dolayısıyla HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan'a hitaben bir teşekkür belgesi gönderildi.

40 yıllık çileyi 3 yılda bitirdi

Ordu'da uzun yıllar toplum sorunu haline gelen, sık sık protesto gösterilerinin yaşandığı, halk ile güvenlik güçlerinin zaman zaman karşıya karşıya geldiği çöp sıkıntısını çözmek için göreve gelir gelmez kolları sıvayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yarım asırlık bir soruna neşter vurdu. Fatsa, Ünye ve Perşembe ilçelerindeki çöp sorununu tek hamlede çözen Güler'in ikinci hamlesi ise çöpten elektrik üretmek oldu.

Toz bulutu Silopi'de hayatı olumsuz etkiledi

Türkiye'nin güneyinden gelen toz bulutu, Şırnak'ın Silopi ilçesinde etkisini sürdürüyor. Görüş mesafesinin düşmesiyle sürücüler zor anlar yaşarken, evlerin balkonları ve araçlar tozla kaplandı.

İnci kefalinin yumurta bırakmak için 23 kilometrelik serüveni

Su Ürünleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Akkuş, 3 yaşına geldiğinde üreme yeteneği kazanan inci kefalinin yumurta bırakmak için 3 ila 23 kilometre yol kat ettiğini söyledi.

Toros Dağlarındaki yaylalar baharın tüm güzelliklerini sunuyor

Temiz havası, buz gibi kar sularının beslediği akarsuları ve yılın bu zamanlarında doğaya apayrı renk katan çiçekleriyle Konya'nın Toros Dağları üzerine kurulu Hisarlık yaylasında adeta görsel şölen yaşanıyor.

Tunceli'de ters lale için turlar düzenleniyor

Tunceli'de dağlarda açan endemik ters laleler için turlar düzenleniyor. Turlara, kentin yanı sıra civar kentlerden de katılım oluyor.

Şamatur yaylası cennetten köşe gibi

Olur Ormanağzı köyü Şamatur yaylaları buram buram çiçek kokusuyla cennetten bir köşe gibi.

Beykoz'da hedeflenen 1 milyon yerli ve milli fide dağıtımına başlandı

Beykoz'da kent tarımı ile çiftçinin yüzünü güldüren yatırımlara imza atan Beykoz Belediyesi, 2022 yılında hedeflenen 1 milyon yerli ve milli fide dağıtımına başladı. İlk etapta çiftçiye her çeşit sebzeden oluşan 50 bin fide dağıtımı gerçekleşti.

Irak'tan gelen kum fırtınası Şırnak'ta hayatı olumsuz etkiledi

Yaklaşık bir haftadır Irak'ta etkili olan kum fırtınası dün geceden itibaren Şırnak'ın merkez, Cizre, Silopi ve İdil ilçelerinde hayatı olumsuz etkiliyor.

(Özel) Kazdağları'nın eteklerindeki 400 yıllık anıt ağaçlar turizme kazandırılıyor

Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları eteklerinde yer alan tescilli anıt ağaçlar turizme kazandırılıyor. Son olarak Manastırhan'da bulunan koruma altındaki 3 anıt ağaç turizme kazandırıldı.

Karadeniz'de kestanede verimini düşüren gal arılarına karşı biyolojik mücadele başlatıldı

Karadeniz Bölgesinde görülen ve kestane ağaçlarını kurutan gal arısıyla mücadele için laboratuvar ortamında üretilen böcekler doğaya bırakıldı.

Toplam 1982 haber.