Güncel

Güncel Haberleri

Sultangazi'de 3x3 Basketbol Turnuvası heyecanı

Sultangazi Belediyesi'nin GençOFest etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 3x3 Basketbol Turnuvası, renkli görüntüler sahne oldu. 60 Takım, 240 sporcunun ter döktüğü müsabakada dereceye giren üç takım, para ödülü verildi.

Gençler, 'Dergicilik Okulu' sayesinde hayallerine kavuşuyor

Esenler Belediyesi, merhum eğitimci-yazar Asım Gültekin'in adını taşıyan 'Dergicilik Okulu'nun üçüncüsüne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin dergicilik hayalini gerçeğe dönüştürecek programda mülakatlar 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak.

Eyüpsultan'da gençlere özel mobil uygulama

Eyüpsultan'da yaşayan gençler için özel bir mobil uygulama geliştirildi. Bu uygulama çerçevesinde gençler, pek çok projeden haberdar olup çeşitli hediyeler kazanma şansına sahip olacak.

BİK Genel Müdürü Erkılınç: 'Basın Yasası mutlaka çıkmalı'

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, internet haber sitelerini süreli yayın kapsamına alan yeni Basın Yasası'nın mutlaka çıkması gerektiğini belirterek, 'Yasa çıkmazsa zamanla 33 bin kişi işsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir' dedi.

Başkan Yazıcı, Tuzla'daki dezavantajlı vatandaşlar ile piknik programında bir araya geldi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından takipleri yapılan dezavantajlı vatandaşlar ile bir araya geldi. Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik ve Doğa Kampı'nda düzenlenen piknik programına katılan Başkan Yazıcı, dezavantajlı vatandaşlar ile tek tek sohbet etti.

Beylikdüzü'nde 'Beslenme Saati' projesinin ikinci dönemi başladı

Beylikdüzü'nde ihtiyaç sahibi aile ve çocuklar için düzenlenen 'Beslenme Saati' uygulamasının ikinci dönemi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'ın katılımıyla başladı.

'FETÖ'cüler gibi 28 Şubatçıların da tespit edilemeyenleri var'

Türk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy, Kayseri 2. Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun'un 6 Eylül'de yayımladığı iç emir ile fabrikadaki personel ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koyması ile ilgili, 'FETÖ'cüler gibi 28 Şubatçıların da tespit edilemeyenleri var' dedi.

Haluk Levent'ten gazilere özel konser

Haluk Levent, Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde gazilere konser verdi.

Eyüpsultan Belediyesi'nden vefa örneği

Fatih Silahtarağa da 2019 seçimlerinde muhtarı olarak seçilen, ancak geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 2020 yılında vefat eden Ramazan Akgün'ün ismi yeni yapılan parka verildi.

Memur Sen İl Temsilcisi Kalkan: '28 Şubat'ın üzerinden 30 yıl geçmesine rağmen zihniyeti değişmeyen insanlar var'

Kayseri 2. Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun'un 6 Eylül'de yayımladığı iç emir ile fabrikadaki personel ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koymasına Memur Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan tepki gösterdi. Kalkan, 28 Şubat'ın üzerinden yaklaşık 30 yıl geçti ama hala aynı zihniyette olan insanlar var. Kafasının arkasındaki uyuyan hücreleri uyandırmaya çalışıyor, bir deneme yaptı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından açığa alındığına dair haberler var, eğer alınmadıysa da mutlaka açığa alınmalı, gereken ceza mutlaka verilmelidir dedi.

Şehit babası: 'Geride kalan güvenlik güçlerimizin tırnağına taş değmesin'

Adana'nın Kozan ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Evladının kabrini ziyaret eden şehit babası, Geride kalan güvenlik güçlerimizin tırnağına taş değmesin' dedi.

Ünlü estetikçi çaldı, Bediha Akartürk söyledi

Ünlü Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş'ın çaldığı saza, Türk halk müziği ustalarından biri olan Bedia Akartürk'ün sesiyle eşlik etmesi sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Cüneyt Şentürk'le Sultangazi'de balkan rüzgarı

Balkan müziğinin sevilen sesi Cüneyt Şentürk, Sultangazililer için sahne aldı. Sultangazi Belediyesi'nin düzenlediği GençOFest çerçevesinde gerçekleşen konserde vatandaşlar gönüllerince eğlendi.

Kız çocuğunu kaçırdığı iddia edilen adam canlı yayında gözaltına alındı

15 yaşındaki kız çocuğunu kaçırdığı iddia edilen adam, canlı yayında gözaltına alındı.

Bursa'da güzel koyun ve koyun kırkma yarışması nefes kesti

Bursa'nın İnegöl ilçesinde en güzel koyun ve en hızlı koyun kırkma yarışması nefes kesti.

Bu merkez Marmara Bölgesi'nin 'afet mutfağı' olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin meydana gelmesi muhtemel afetlerde Marmara Bölgesi'ne hizmet sunması için projelendirdiği Gıda Üretim Tesisi Projesi'nde çalışmalar başladı.

Alman şarkıcı Oceana Alanya'da sahne aldı

Antalya'nın Alanya ilçesinde sahne alan Alman şarkıcı Oceana, konserinde 7'den 70'e herkesi eğlendirdi. Türkiye'yi sevdiğini söyleyen Oceana, kendisini evinde gibi hissettiğini belirtti.

Antalya'da Gaziler Günü'nde gazilere pozitif ayrımcılık

Antalya'da 19 Eylül Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Protokol için normal prosedürün uygulandığı törende gazilere pozitif ayrımcılık gösterilerek, aşırı sıcak dolayısı ile alana kurulan çadırların altında oturarak töreni takip etmeleri sağlandı.

Yardıma Muhtaç çocuklar için bir dernek daha

Paris Hilton'a benzerliği nedeniyle 'Yerli Paris Hilton' olarak anılan sosyetik güzel Melisa Özmen, yardıma muhtaç çocuklara destek amaçlı kurduğu dernek ile çocuklara yardım eli değmesini amaçlıyor. Magazin dünyasının gündeminde de sıklıkla yer alan Özmen, başkanlığını üstlendiği Birumder Derneği'nin faaliyetleri ili ilgili yaptığı konuşmada, 'yardıma muhtaç olan her çocuğa iyilikle dokunmak istiyoruz' dedi.

Toplam 8154 haber.