Gündem

O doktor konuştu: Kovid-19'da tanı da tedavi de yanlış O doktor konuştu: Kovid-19'da tanı da tedavi de yanlış
O kirlilikle mücadele için 5 bin istasyonla izleme ve hibe desteği O kirlilikle mücadele için 5 bin istasyonla izleme ve hibe desteği
PKK narkoterörün her yerinde! PKK narkoterörün her yerinde!
​​Trilyon dolarlık narkoterör pazarı ​​Trilyon dolarlık narkoterör pazarı
Uyuşturucu ile amansız kavga! Uyuşturucu ile amansız kavga!
Türkiye uyuşturucuda transit ve hedef ülke!.. Türkiye uyuşturucuda transit ve hedef ülke!..
İngiliz bilim kurulu üyesi: Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz İngiliz bilim kurulu üyesi: Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz
Halinden en memnunlar sırasıyla MHP ve AK Partililer Halinden en memnunlar sırasıyla MHP ve AK Partililer
Başarı anketinde en geride kalan ve zirveyi gören bakanlar Başarı anketinde en geride kalan ve zirveyi gören bakanlar
'Cumhur İttifakı'na anket şoku 'Cumhur İttifakı'na anket şoku
Olay Mumcu röportajı-3: Org.Güreş 'Koruyun' derken Vali'nin Mumcu'dan haberi bile yok Olay Mumcu röportajı-3: Org.Güreş ‘Koruyun’ derken Vali'nin Mumcu’dan haberi bile yok
Mumcu suikastinde 'CIA yetiştirmesi' Gladyo ve PKK parmağı şüphesi mi? Mumcu suikastinde ‘CIA yetiştirmesi’ Gladyo ve PKK parmağı şüphesi mi?
Olay Mumcu röportajı-2: MİT savcıyı Başbakanlığa şikayet edip görevden alınmasını istedi Olay Mumcu röportajı-2: MİT savcıyı Başbakanlığa şikayet edip görevden alınmasını istedi
Olay Mumcu röportajı-1: Savcı MİT'i engelleyip suikast mahallinden kovdu Olay Mumcu röportajı-1: Savcı MİT’i engelleyip suikast mahallinden kovdu
Gündem Haberleri

O doktor konuştu: Kovid-19'da tanı da tedavi de yanlış

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Orhan Kara, Kovid-19’la ilgili tanı ve tedavi süreçleri ile ilgili ezberleri bozacak iddialar ortaya attı.  Kara, “Dünyada ve Ülkemizde Kovid-19'da tanı da tedavi de yanlış” iddiasını dile getirdi.

O kirlilikle mücadele için 5 bin istasyonla izleme ve hibe desteği

Akajans'ın haberine göre, tarımsal kaynaklı kirliliğin tespiti için 4 bin 810 istasyonla izleme ağı oluşturulurken hayvancılıktan kaynaklı faaliyetlerden kaynaklı kirliliğin önlenmesi için hibe desteği veriliyor

Bu dünyadan bir Doğan Cüceloğlu geçti

O bir candı. O bir insandı. O bir yürekti. Kocaman yürek…. 11 kardeşin 11’incisiydi. “Annen yok, kimsen yok.” Annesinin vefatını anlatırken bu cümleyi kullanırdı göz yaşlarıyla… Onun gözyaşları bizim de gözyaşlarımızdı. Evet; bu dünyadan bir Doğan Cüceloğlu geçti.

PKK narkoterörün her yerinde!

PKK/KCK/PYD terör örgütüne; uyuşturucu ile mücadele eden Emniyet birimleri tarafından yapılan operasyonlar neticesinde gerçekleştirilen tespitler, PKK/KCK/PYD’nin sadece uyuşturucu madde ticaretini yapan şahıslardan gelir elde etmekle kalmadığı, uyuşturucu madde ticaretinin tüm aşamalarında rol oynadığını ortaya koyuyor.

​​Trilyon dolarlık narkoterör pazarı

Usta gazeteci Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının üçüncü bölümü...Organize suç grupları ile terör örgütleri  arasında, silah temini, uyuşturucununsevkiyatı ve dağıtımı yoluyla terörist faaliyetlerin finansmanı, mali piyasalara sızma gibi birçok alanda kurulan ortaklıklar dikkat çekiyor.

Uyuşturucu ile amansız kavga!

Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının ikinci bölümü...Türkiye, uyuşturucu pazarı açısından ‘kaynak’ ülke olarak nitelendirilmiyorama çok önemli tehditler altında... Buna rağmen, bugüne kadar etkin şekilde mücadele edilmesinde, uygulamaya konulan projelerin büyük rolü var.

Türkiye uyuşturucuda transit ve hedef ülke!..

Basının duayen ismi Serdar Arseven, bomba bir haber dosyasına imza attı. İçişleri Bakanı Soylu ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı yöneticileri ile buluşan Arseven'den çok konuşulacak bir araştırma...

Müslüman-Türk isimli yerli-yabancı unsurlar ve 'Sünepe Türkiye'yi özleyiş

1915 Ermeni olaylarında ülkenin farklı yerlerine dağıtılmış bir kitle var…1935 yılında soyadı kanunu ile birlikte büyük çoğunluğu Müslüman Türk isimleri alarak topluma karışmış ama ne kimliğini ne de benliğini asla unutmamışlardır… Cumhuriyet tarihinde yaşadıklarımızla yakından alakalı bu konu.

Cumhurbaşkanlığı sistemi kadim devlet aklının eseri, dönüşü de yok!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayın Cumhurbaşkanı’nın tek başına verdiği bir karar değildir. Kadim devlet aklı ile birlikte karar verilip halkın onayına sunulmuştur. Demokratik usulle sistem oluşturmuştur. Bunu tanımamak başkalarına hizmettir.

Tokat'ın değerli taşları artık daha değerli olacak

Bir telefon, baktım Ender Demirtaş: Tokat'tayım dedi. Dedeman Otel'deymiş, gittim yanına. Baktım, yine bir heyetle gelmiş Ender Başkan. Bilim insanları, taşların dostları. 

İngiliz bilim kurulu üyesi: Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz

İngiltere Hükümetinin Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (Sage) üyesi Sir Jeremy Farrar, Kovid-19'a ilişkin "Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz" ifadesini kullandı.

Halinden en memnunlar sırasıyla MHP ve AK Partililer

MAK Danışmanlık’ın anketine göre kamuoyunun yüzde 49’u erken seçim isterken yüzde 41’i buna gerek olmadığını düşünüyor. Hayatından en memnuniyetsizler sırasıyla CHP ve HDP, en memnunlar MHP ve AK Parti seçmeni.

Başarı anketinde en geride kalan ve zirveyi gören bakanlar

MAK Danışmanlık’ın Ocak 2021 Türkiye Gündemi Araştırması’na göre kamuoyunun en başarılı bulduğu bakanlar sırasıyla Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Fahrettin Koca ve Ziya Selçuk olarak sıralanıyor.

'Cumhur İttifakı'na anket şoku

MAK Danışmanlık'ın son kamuoyu yoklaması iktidar ortalarını şok edecek. Bugün seçim olsa Cumhur İttifakı bileşenleri AK Parti ve MHP 43,5 ile yüzde 50 bandının 6,5 puan altında. Katılımcıların yüzde 29’u ise oy verdiği parti tercihini değiştireceğini bildirdi.

Erdoğan kadar vefasızlığa uğrayan lider var mı?

Sayın Cumhurbaşkanı 13 yaşından beri tırnakları ile siyasetin zirvesinde bir lider. AK Parti’yi kurarken yola çıktığı arkadaşlarını aslında Tayyip Bey değil yol arkadaşları onu terk etti. Ey vefasızlar, Erdoğan ve bu millet daha sizi ne yapacak?

'Yazıcıoğlu'nun helikopteri ve Atlasjet enkazını inceleyen uzman aynı kişi'

Akajans'ın haberine göre, önemli 6 bilim insanı dahil 57 kişinin öldüğü 2007'deki Atlasjet kazası ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştıran ekibin başının aynı kişi olduğu ortaya çıktı.

Olay Mumcu röportajı-3: Org.Güreş ‘Koruyun’ derken Vali'nin Mumcu’dan haberi bile yok

24 Ocak 1993'te suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu'nun ölümünün üzerindeki sır perdesi hala aralanamadı. Ağabey Av. Ceyhan Mumcu suikaste ilişkin 15 yıl çarpıcı açıklamalar yapmıştı. İşte Akajans'ın 3 bölümlük röportaj dizisinin son bölümü...

Mumcu suikastinde ‘CIA yetiştirmesi’ Gladyo ve PKK parmağı şüphesi mi?

Mumcu Cinayeti Araştırma Komisyonu Başkan Vekili Diker, suikastin 28. yılında Akajans'a konuştu: '1993'te uzaktan kumandayla cinayet işlemek kabiliyeti CIA tarafından yerleştirilmiş Gladyo ve PKK'da vardı'

Olay Mumcu röportajı-2: MİT savcıyı Başbakanlığa şikayet edip görevden alınmasını istedi

24 Ocak 1993'te suikast sonucu hayatını kaybeden Uğur Mumcu'nun ölümünün üzerindeki sır perdesi hala aralanamadı. Ağabey Av. Ceyhan Mumcu suikaste ilişkin 15 yıl çarpıcı açıklamalar yapmıştı. İşte Akajans'ın 3 bölümlük röportaj dizisinin 2. bölümü...

Toplam 11548 haber.