Dünya

Dünya'daki son gelişmelerden haberdar olun.

Dünya Haberleri

Hindistan'ın Assam eyaletindeki selde ölü sayısı 25'e yükseldi

Hindistan'ın Assam eyaletinde aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 25'e ulaştı.

Astronotun kaskına su doldu

Alman asıllı NASA astronotu Matthias Maurer'in çıktığı uzay yürüyüşünde kaskına su dolmasının ardından NASA, acil olmayan tüm uzay yürüyüşlerinin iptal edildiğini duyurdu.

Kanada'yı vuran fırtınada can kaybı 10'a yükseldi

Kanada'nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 10'a ulaştı.

Quad ülkelerinin liderlerinden Japonya zirvesi

Japonya, ABD, Avustralya ve Hindistan'dan oluşan Quad ülkelerinin liderleri, Tokyo'da gerçekleştirdikleri dörtlü zirvede bir araya geldi. ABD Başkanı Joe Biden yaptığı açıklamada, ittifaka üye 4 ülkenin yapacak çok işi olduğunu söyledi.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Londra'daki çiçek fuarında kameraların karşısına çıktı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, başkent Londra'nın batısındaki Chelsea Flower Show adlı çiçek fuarına katıldı.

ABD Savunma Bakanı Austin: '20 ülke Ukrayna'ya yeni silah yardımında bulunacak'

ABD Savunma Bakanı LIoyd Austin, Ukrayna Savunma Temas Grubu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, 20 ülkenin Ukrayna'ya yeni silah yardımında bulunacağını duyurdu.

Tayland'da egzotik meyve festivali

Tayland'da tropikal meyve sezonu, başkent Bangkok'ta düzenlenen egzotik meyve festivali ile kutlandı.

Kırgızistan-Özbekistan sınırında 270 metrelik tünel bulundu

Kırgızistan-Özbekistan sınırında 15 metre derinlikte 270 metre uzunluğunda tünel bulundu.

Starbucks, 15 yılın ardından Rusya'dan tamamen çekiliyor

Dünyaca ünlü kahve devi Starbucks, 15 yılın ardından Rusya'dan tamamen çekileceğini ve Rusya'daki yaklaşık 2 bin çalışanına 6 aylık ödeme yapacağını açıkladı.

Yunanistan'da 1 Haziran'dan itibaren halka açık alanlarda maske kullanımı kalkıyor

Yunanistan'da Covid-19 salgını nedeniyle halka açık alanlarda zorunlu olan maske kullanımı 1 Haziran'dan itibaren kaldırılacak.

Sağlık Bakanı Koca: 'Enerji ve ticaret gibi sağlığın da sorunların çözümünde etkili bir araç olduğunu kabul etmek zorundayız'

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) en üst karar alma organı olan 75. Dünya Sağlık Asamblesi'nde (DSA) genel kuruluna hitap eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Enerji ve ticaret gibi sağlığın da sorunların çözümünde etkili bir araç olduğunu kabul etmek zorundayız' ifadelerini kullanarak, 'Rusya-Ukrayna çatışmasında Türkiye, ilaç ve tıbbi malzeme başta olmak üzere insani yardım gücünü bölgeye yönlendirmiştir' dedi.

Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko: 'Polonya, Ukrayna'nın batısını almak istiyor'

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Polonya, Ukrayna'nın batısını ele geçirmek istiyor dedi.

Ukrayna'da 350'den fazla tarihi ve kültürel mekan hasar gördü

Ukrayna Kültür Bakanı Oleksandr Tkachenko, savaşın başından bu yana Ukrayna'daki 350'den fazla tarihi ve kültürel mekanın yıkıldığını veya hasar gördüğünü söyledi.

Ukrayna'da yargılanan Rus askere ömür boyu hapis

Rus ordusunun Ukrayna'ya saldırıları sırasında bir sivili öldürmek suçundan yargılanan Rus askerine ömür boyu hapis cezası verildi.

Kanada'yı fırtına vurdu: 8 ölü

Kanada'nın Ontario ve Quebec eyaletlerinde etkili olan fırtınada en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, yaklaşık 1 milyon kişinin elektriksiz kaldığı aktarıldı.

Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasındaki üçlü toplantı Brüksel'de başladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in Belçika'nın başkenti Brüksel'deki üçlü toplantısı başladı.

Polonya Devlet Başkanı Duda: 'Dünyanın büyük bir gıda üreticisi olan Ukrayna'ya ihtiyacı var'

Ukrayna'nın başkenti Kiev'i ziyaret eden Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Rusya'nın saldırılarının ardından küresel gıda fiyatlarındaki yükselişe dikkat çekerek, 'Dünyanın büyük bir gıda üreticisi olan Ukrayna'ya ihtiyacı var' dedi.

İran Devrim Muhafızları komutanı suikast sonucu öldürüldü

İran Devrim Muhafızları Ordusu mensubu Albay Hassan Sayad Khodayari İran'ın başkenti Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.

Fransa, Ukrayna'nın AB'ye üyeliğinin 15-20 yıl sürebileceği konusunda uyardı

Fransa Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune, Ukrayna'nın Avrupa Birliği'ne yaptığı üyelik başvurusuna değinerek, Ukrayna'nın AB'ye katılmasının 15-20 yıl sürebileceği konusunda uyardı.

Toplam 4817 haber.