Politika

siyasetin gündemini tutun.

Politika Haberleri

Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu, 'Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında duran, her zaman güler yüzlü, haber peşinde koşan, değerli bir gazeteciydi. Muhabir olarak tanıdım. Arada bir röportaj yapmak için gelirdi. Düşüncelerimi sorardı, aktarırdım' dedi.

Belediye personeli ses kaydını açık unutunca ilginç diyalog ortaya çıktı

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir'de 18 Mayıs tarihinde Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen 'Kitap Fuarı' etkinliklerine katılan Kırşehir Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu'nun basın ekibi, sesi açık unutunca, ilginç diyalog, montajsız şekilde Belediye Başkanı Ekicioğlu'nun sosyal medya hesabına yansıdı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesine 'yol' tepkisi

Eskişehir'in AK Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Yaşar Türk, iki mahalleyi birbirine bağlayan yaklaşık 10 kilometre uzunluğundaki karayolunun adeta köstebek yuvasına döndüğünü söyledi.

Yazıcıoğlu'nun helikopterinin bakımları yapılmamış

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'ta görülen duruşmasından dönen Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, Kırşehir teşkilatı ziyaretinde yaptığı açıklamada, helikopter teknisyeninin itirafta bulunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suriye’ye yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye"ye yönelik yeni operasyon sinyali verdi.

Kabine toplantısının ardından Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sona erdi. Erdoğan kabine toplantısı sonrası önemli mesajlar verdi.

Bakan Yardımcısı Birpınar: 'Türkiye bütün ambalajlı ürünleri geri dönüştürecek'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, 'Türkiye aynı Avrupa'da birçok ülkede olduğu gibi bütün ambalajlı ürünleri geri dönüştürecek' dedi.

Cumhurbaşkanlığı YİK Başkanvekili Kahraman: 'Yeni Tevfik İleriler yetiştirmemiz lazım'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Tevfik İleri'nin milliyetçi ve maneviyatçı bir insan olduğunu belirterek, 'Tevfik İleri çok yönüyle anlatılması ve anlaşılması gereken insandır. Yeni Tevfik İleriler yetiştirmemiz lazım' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrencilerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan'ın Sancak bölgesinde bulunan Novi Pazar Türk Kültür Merkezi öğrencilerini kabul etti.

SANKON heyeti, Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliğine taziye ziyaretinde bulundu

Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, hayatını kaybeden Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Khalifa Bin Zayed Al-Nahyan'ın taziye dilekleri için yanındaki heyetle birlikte Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, ABD Büyükelçisi Flake ile görüştü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeffrey Flake ile görüştü.

Yazıcıoğlu'nun kazada ölen korumasının arkadaşı konuştu: 'Olayın oluş şeklini kabullenemedik, zihnimizde oturtamadık'

Eski BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç, Meclis Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli olan ve geçmiş dönemlerde helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yakın korumalığını yapan Erol Yıldız'ın geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak, 'Olayın oluş şeklini kabullenemedik ve zihnimizde oturtamadık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sistemlerine yönelik önemli mesajlar

6 sene içinde Deniz Kuvvetlerine teslim etmeyi planlıyoruz dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: 'NATO, Yunanistan'ın oyuncağı olmaktan çıkmalıdır'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, 'NATO'nun NATO üyesi bütün ülkelere eşit davranması lazım. NATO, Yunanistan'ın oyuncağı olmaktan çıkmalıdır' dedi.

Cumharbaşkanı Erdoğan'dan NATO üyesi ve teröre destek veren ülkelere önemli mesajlar

Donanma Komutanlığı'nda düzenlenen Selmanreis Denizaltısı'na ilk kaynağın yapılması, Hızırreis Denizaltısı'nın havuza çekme töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO'da ve üyesi olduğumuz diğer uluslararası kuruluşlarda oynadığımız hayati rol apaçık ortada iken, kimi müttefiklerimiz ile hala yaptırımların kaldırılmasını konuşuyor, özellikle İsveç'in şu anda bize karşı yaptırım uygulamasını hiçbir şekilde bir kenara koyamayız. Bunların makul bir izahı yoktur' dedi.

75 yıl geçti ama 'Sandık namusumuzdur' sözü hafızalardan çıkmıyor

8 yaşlarında küçük birer çocuk olarak muhtarlık seçiminde yaşanan olaylara tanık olan bugünün dedeleri ve nineleri, sandığa sahip çıktıkları için idamla yargılanan annelerinin ve babalarının verdikleri mücadeleyi unutamıyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Sivas'ta konuştu

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Sivas 2. İl Başkanlığı Kongresinde açıklamalarda bulundu.

MHP İl Başkanı mikrofonu aldı, eşine şarkı söyledi

Rize Ülkü Ocakları tarafından organize edilen konsere katılan MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, mikrofonu alıp eşine şarkı söyledi. Konseri izlemek için gelen binlerce vatandaş da İhsan Alkan'ı alkış yağmuruna tuttu.

MHP heyeti Diyarbakır'da terörle mücadelede kararlılık mesajı verdi

Diyarbakır'a adeta çıkarma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma' programı çerçevesinde Sur ilçesinde partililerle bir araya geldi.

Toplam 925 haber.