Eğitim

Eğitim Haberleri

Anadolu TÖMER mezuniyet sevinci

Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) 2021-2022 yılı Türkçe hazırlık kurslarını tamamlayan öğrenciler mezuniyet heyecanını yaşadı.

Türk işaret dili eğitimi alan belediye personeline sertifika

Samsun Atakum Belediyesi'nde Türk işaret dili eğitimini başarıyla tamamlayan 25 personele sertifikaları verildi.

Geleceğin 'Bayraktar'ları burada yetişecek

Niğde'de Mehmet ve Emet Aydoğan İlkokulu öğrencileri, okullarında açılan model uçak kursuyla hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de model uçak yapmayı öğreniyor.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sektörünün sorunları Ankara'da görüşüldü

Türkiye'nin pek çok bölgesinden gelen özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi sektörü ile STK temsilcileri, Ankara'da buluşarak sektörün mevcut sorunlarını ve atılabilecek adımları görüştü.

Yaz tatilini verimli geçirmek elinizde

Yaz tatili sadece dinlenmek ve eğlenmek değil, çocuğun yeni şeyler öğrenmesi, bir hobi edinmesi, kendi potansiyelini keşfetmesi için bir fırsat oluyor. Bahçeşehir Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi, tatili daha iyi değerlendirmek isteyen çocuklara ve ebeveynlerine önemli önerilerde bulundu.

Fedakar dede, Türkiye'nin en iyi otizm profesörlerinden biriyle sözleşme imzaladı

Diyarbakır'da otizmli bireyler için sağlıklı çalışma alanı olmadığını gören, torunu da otizmli olan Yılmaz Elaldı, milyonluk yatırım yaparak otizmli çocuklar için özel eğitim kliniği açmıştı. Elaldı, Türkiye'nin en önemli hocalarından Prof. Dr. Binyamin Birkan'ın kentte eğitim vermesi için İstanbul'da sözleşme imzalamıştı. Sözleşme sonrası alanında uzman eğitmenler Diyarbakır'da göreve başladı.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi mezun öğrencilerini uğurladı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi, mezun öğrencilerini görkemli bir organizasyonla uğurladı. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreninde bütün bölümlerden yüzlerce öğrenci diplomalarını almanın sevincini yaşadı.

Mudanya Üniversitesi'nin Rektörü belli oldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof.Dr. Hasan Tosun, Bursa'da yeni kurulan Mudanya Üniversitesi'ne Yükseköğretim Kurulu (YÖK) oluruyla rektör olarak atandı.

ÖSYM'den sınav görevlilerinin ücretlerinde güncelleme açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2022 yılı ikinci altı ayı için görevli ücretlerinin güncelleneceğini ve bunun yıl sonuna kadarki sınavlarda geçerli olacağını duyurdu.

ABB'nin afet farkındalık ve ilk yardım eğitimleri devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentlilerin afet ve acil durumlara hazırlıklı olması ve farkındalık düzeylerinin artırılması amacıyla başlattığı eğitimlere devam ediyor.

Kur'an kurslarına gelen çocuklar şekerlemelerle karşılandı

Kırşehir İl Müftülüğü'nce düzenlenen Yaz Kur'an Kursları, Nasrettin Hoca ve çocuk oyunlarıyla başladı.

Bakan Özer: 'İlk kez İngilizce ve Arapça Destekleme Yetiştirme Kursları açacağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, '2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Türkçe, matematik ve fen bilimlerine ilave olarak ilk kez İngilizce ve Arapçadan da Destekleme Yetiştirme Kursları açacağız' açıklamasında bulundu.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin mezunları Ata'nın huzurunda

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, öğretim elemanları ve 2022 yılı mezun öğrencileri Anıtkabir'i ziyaret etti.

Fırat Üniversitesi mezunlarını vermeyi sürdürüyor

Fırat Üniversitesi (FÜ) Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan yüzlerce öğrenci için tören düzenlendi.

Bakan Özer: '1 milyon gencimizi meslek eğitim merkezleriyle buluşturacağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022'nin sonuna kadar 1 milyon genci mesleki eğitim merkezleriyle buluşturacaklarını belirterek, 'Mesleki eğitim merkezlerine kayıt yaptıran tüm gençlerimize ayda bin 275 TL devlet olarak destek veriyoruz. İş kazalarına ve meslek hastalıklarına karşı da sigorta alıyoruz. 3. yılın sonunda da kalfa olanlar yüzde 30 alıyordu, onu da yüzde 50'ye çıkardık' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer: 'Meslek liselerimize ekmek fabrikası kuracağız'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 15 okulda ekmek fabrikası kurduklarını ve günlük 250 bin ekmek kapasitesine ulaştıklarını belirterek, '81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşımızın düşük fiyatla ekmekle buluşmasını sağlayacağız' dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Anadolu Üniversitesi mezuniyet törenine katıldı

Anadolu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) 2020-2021-2022 öğretim yılı mezunlarını, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın katılımıyla Lefkoşa'da gerçekleştirilen törenle uğurladı.

BEBKA destekli kurslar gençleri iş sahibi yapıyor

BEBKA'nın Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (EOSB) ve MEGEM iş birliğiyle hayata geçirdiği 'İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları' programını başarıyla tamamlayan 48 genç sertifikalarını aldı.

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ilk mezunlarını verdi

Türkiye'nin ilk tematik müzik üniversitesi olan Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, kampüste düzenlenen törenle ilk mezunlarını verdi.

Toplam 889 haber.