Tokat Gazeteciler Cemiyeti yine duayen gazeteci İncesoyluer'e emanet

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi'nde mevcut genel başkan Cemal İncesoyluer, oy birliğiyle bu göreve yeniden seçildi. Tek aday olan duayen gazeteci İncesoyluer, kongrede oy birliğiyle ikinci dönem için yeniden seçildi. Kongrede konuşma yapan İncesoyluer, 'Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

Tokat Gazeteciler Cemiyeti, Olağan Kongresi'ni Kent Konseyi konferans salonunda yaptı. Kongreye tek aday ve tek listeyle giren Başkan Cemal İncesoyluer, katılımcıların oy birliğiyle ikinci kez seçildi. TGC üye ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul, açılış ve istiklal marşı okunarak başladı. Divan Başkanlığına gazeteci Ömer Faruk Altuntaş, divan üyeliklerine Fatma Dinçer ve Fatih Karaman seçilerek, gündeme geçildi.

Gündemdeki görüşme ve müzakereler tamamlandıktan sonra, yönetim kurulu, denetim kurulu, onur kurulu asil ve yedek üyeleri açık oylama usulüyle seçildikten sonra, üst kurul delege seçimleri yapıldı. Açış konuşması yapan TGC Başkanı Cemal İncesoyluer, kongrenin Tokat’a ve basın camiasına hayırlı olmasını diledi. Başkan İncesoyluer, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tokat Gazeteciler Cemiyeti, 15 Mayıs 2000 tarihinde merhum Hüseyin Kalkan ve Tokatlı gazeteciler tarafından kurulmuştur. Hüseyin Kalkan Başkanımıza Allah’tan rahmetler diliyorum. Benden önceki TGC Başkanımız Kemal Özdilek’in yaklaşık 7 yıllık başkanlığı süresince yaptığı çalışmalar ve emeği için kendilerine teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında sağlıklı bir ömür diliyorum. Yaklaşık 4 yıldır birlikte çalıştığım yönetim ve denetim kurulu üyelerimize de hassaten teşekkür ederim. Verimli bir çalışma dönemi geçirdik.

Yaklaşık 4 yıldır Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yapıyorum. Hiçbir zaman, Tokat’ın valisi, bürokratları, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK başkanlarıyla bir kavga içerisinde olmadım. Sorunların parçası olmak yerine, çözümün parçası olmayı tercih ettim. Bundan sonra da bu çizgimiz doğrultusunda hareket edeceğiz.

Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız. TGC, Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Basın Vakfı ve Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu üyesidir. Bu üyeliklerimiz etkin bir şekilde devam edecek, bu kuruluşlarımıza katkı sunmak üzere gerekli çalışmalar yapılacaktır. TGF Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ile yol arkadaşlığımız ve hangi şartlarda olursa olsun desteklerimiz en üst düzeyde sürecektir. Önümüzdeki dönem de proje ve hedefimiz üyelerimizi ev sahibi yapmaktır. Yani, Basın Sitesi için bütün enerjimizi harcayacağız. Elbette, tali etkinliklerimiz sürecektir. Ancak, öncelikli konumuz Basın Sitesini inşa etmektir. Kongremize, Tokat merkez ve ilçelerden gelen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.”

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi listesi:

Başkan : Cemal İncesoyluer

Yönetim Kurulu (Asil):

1-Cahit Açıkkapı               (Başkan Vekili)

2-Murat Onur                   (Başkan Yardımcısı)

3-Musa Özdemir               (Başkan Yardımcısı)

4-Mete Tanaydın İmamoğlu (Başkan Yardımcısı)

5-Taner Yeşilsu                  (Genel Sekreter)

6-Fatih Karaman                (Mali Sekreter)

7-Nurhan İçmez                 (Yönetim Kurulu Üyesi)

8-Savaş Kalkan                   (Yönetim Kurulu Üyesi)

9-Fatih Yılmaz                     (Yönetim Kurulu Üyesi)

10-Ahmet Demirağ            (Yönetim Kurulu Üyesi)

Yönetim Kurulu Yedek: İsmail Avşar, Nebi Kaya, Kamuran Özdemir, Uğur Ulugöl, Mehmet Türkü, Erdal Karakaş, Derya Acar, Yakup Bir

Denetleme Kurulu (Asil)

Başkan : Salih Zeki Özdilek

Üye       : Dursun Ekrem Er

Üye       : Fatma Dinçer

Denetleme Kurulu Yedek: Nevzat Ulugöl, Kenan Özbek, Saygın Aslantaş

Onur Kurulu:

Başkan  : Yakup Orakçı, Başkan vekili: Fatih Karameşe, Sekreter: Kenan Kayhan, Üye: Mehmet Ülkü, Üye: Mustafa Uçurum Üye: Recep Bozdemir, Üye: Öznur Yıldırım

DELEGELER:

Federasyon Üst Kurul: Salih Zeki Özdilek, Musa Özdemir, Taner Yeşilsu,  Mete Tanaydın İmamoğlu

Basın Vakfı Üst Kurul: Ömer Faruk Altuntaş, Yakup Orakçı, Fatih Karaman, Ahmet Demirağ

Türk Dünyası Üst Kurul: Osman Faruk Bal, Cahit Açıkkapı, Dursun Ekrem Er, Kenan Kayhan

 

Cemal İncesoyluer kimdir?

Tokat'ta doğan Cemal İncesoyluer, 1979 yılında Milli Gazete'de musahhih olarak mesleğe başladı. Askerlik dönüşü Tokat'ta Birikim adıyla dergi yayımladı. Bir süre sonra dönemin Tokat Valisi Recep Yazıcıoğlu'nun basın danışmanı olarak 4 yıl görev yaptı. İHA'nın Tokat muhabirliğini yaptı. Vakit gazetesinde Dış İlişkiler Müdürü ve Cuma Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilcisi olarak ulusal basında iz bırakan işlere imza attı. Sağduyu ve Yeni Mesaj gazetelerinde haber müdürü, Menajer Dergisinin Yayın Koordinatörü, İHA haber redaktörü, Başkent Tv'de Genel Koordinatör olarak çalıştı. Ayrıca İskilip Belediye Başkan Yardımcısı, Denizli ve Mamak Belediyesi Basın Danışmanı olarak görev aldı. Ulusal ve yerel gazetelerde dört bini aşkın makalesi yayımlandı. "Bir Kent Bir Adam Bir Yorum" ve "Şafak Operasyonu" isimli iki kitabi bulunuyor. Tokat Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olan İncesoyluer, Tokat Haber gazetesi ve Haber Platosu haber portalında günlük köşe yazıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN