Sabancı suikasti faili İsmail Akkol tutuklandı

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, Sabancı suikastinin faili terör örgütü DHKP/C üyesi İsmail Akkol'un tutuklanmasına karar verdi

PAYLAŞ
Haber Platosu - Mehmet Şerif

AYDIN

Aydın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde salı gününden beri gözaltında tutulan DHKP/C terör örgütü üyesi İsmail Akkol ile Fadik Adıyaman'ın emniyetteki sorguları tamamlandı.

Zanlılar, gece yarısı geniş güvenlik önlemleri altında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden çıkarılarak Aydın Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Akkol ile Adıyaman, daha sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü hizmet binasına getirildi.

Akkol ile Adıyaman'ın bulunduğu iki minibüs, bir süre sonra 2 zırhlı araç akrep eşliğinde emniyet binasından çıkarılıp İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na getirildi. Akkol ile Adıyaman uçakla İstanbul'a gönderildi.

Emniyet yetkilileri, zanlıların, savcılığın talimatı üzerine karıştıkları olaylarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul'a gönderildiğini belirtti.

Akkol, İstanbul Adliyesi'nde susma hakkını kullanıp ifade vermedi. İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi, İsmail Akkol'un tutuklanmasına karar verdi.

 

www.haberplatosu.com

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN