Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Mehmetçik'e yeni güç geliyor: 'Askeri Taktik Operasyon Kiti (ATOK)'

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinesinde BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilen ATOK Sistemi sayesinde Mehmetçik, geleceğin giyilebilir teknolojileri ile donatılacak. Böylece güvenlik güçlerinin operasyon sahasına hakimiyetleri en üst seviyeye çıkarılacak.

Sivas'ta Uluslararası Robot Yarışması düzenlendi

Sivas'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Sivas Robot Yarışması (Sİ-RO) ödül töreniyle sona erdi.

Pegasus Hava Yolları Metaverse evrenine katıldı

Türkiye'de havacılık sektöründe bir ilke imza atarak Metaverse evrenine giriş yapan Pegasus, Decentraland platformunda 'PegasusPort' isimli bir alan açtı.

YTÜ Tekno GSYO, Avrasya'nın en büyük Ar-Ge, teknoloji ve inovasyon zirvesinde

Euritech Avrasya Ar-Ge, İnovasyon ve Teknoloji Zirve ve Fuarı, 1-3 Haziran 2022 tarihlerinde Bilişim Vadisi'nde gerçekleşecek. Teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon alanındaki önemli gelişmelerin paylaşılacağı ve projelerin sergileneceği etkinliğin üçüncü gününde YTÜ Yıldız Teknopark iştiraklerinden Yıldız Tekno GSYO ana sponsorluğunda 'İnovasyonun Finansmanı Zirvesi' düzenlenecek.

Craftgate'de hedef global bir ödeme merkezi olmak

YTÜ Yıldız Teknopark firmaları arasında yer alan bulut tabanlı ödeme geçidi Craftgate, işletmelere ait tüm bankaların Sanal POS'larını, birçok ödeme ve e-para kuruluşunu tek merkezden kolayca entegre edebiliyor. Üye iş yerlerine, PCI-DSS-1 uyumlu kart saklama, tek tıkla ödeme ve abonelik gibi çözümler de sunan girişimin hedefi ise global bir ödeme merkezi olmak.

Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı'22, BTK'nın ev sahipliğinde başladı

Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı'22, Ankara'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) ev sahipliğinde başladı.

Turkcell, en yoğun kullanımda bile kesintisiz iletişim kapasitesi sunduğunu duyurdu

Turkcell, kurulumunu tamamladığı Mobil Ses Dönüşüm Programı'yla ses hizmetinde önemli yeniliklere imza attı. Geniş kapasitesiyle acil durumlara daha hazır ve esnek servis altyapısı sunan dönüşüm programıyla operatör, Avrupa'daki en kapsamlı ve sanallaştırılmış mobil şebekelerden biri haline geldi.

TeknoClub 1 yaşında

Teknosa, yeni sadakat programı TeknoClub'ın 1'inci yılını avantajlı kampanya fırsatlarıyla kutluyor.

Meslek lisesi öğrencilerinden savunma sanayisine seri üretim: Ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar

Türkiye'nin en büyük savunma sanayi kuruluşlarından biri olan Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'na silah parçası üretimi yapan Kırıkkale'deki meslek lisesi öğrencileri, hem kendi bütçesine hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

TEKNOFEST Azerbaycan'da Samsun ilgisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bakü'de düzenlenen 'TEKNOFEST Azerbaycan'da tanıtım standı açtı. Şehrin tanıtımını yaptı. İlginin hayli yüksek olduğu ifade edildi. Samsun standını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da ziyaret etti.

Samsun Çocuk Üniversitesi hızla yükseliyor

TEKNOFEST kapsamında yapımına başlanan 'Samsun Çocuk Üniversitesi' hızla yükseliyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, T3 Vakfı sınavlarıyla öğrenci kabul edecek Samsun Çocuk Üniversitesi'nde eğitim alacak ortaöğretim öğrencilerinin ders aldıkları alanlarda lisans düzeyinin üstünde bir seviyeyi yakalayacaklarını söyledi.

Sivas'ta yapay zeka ve robotlar yarıştı

Sivas'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Sivas Robot Yarışması'nın (Sİ-RO) üçüncü günü Ulusal Yapay Zek, Ulusal Akıllı Teknolojiler ve Ulusal Robot Yarışmaları ile devam etti.

Fan mühendisliğinin uzman kuruluşu AIRONN 10'uncu yılını Ataşehir'de kutladı

Türkiye İklimlendirme Havalandırma sektörünün önde gelen şirketlerinden AIRONN A.Ş.'nin 10'uncu yılına özel olarak Ataşehir'de geniş katılımlı bir etkinlik gerçekleştirildi. 'Aironn 10. Yıl Etkinliği'ne çok sayıda sektörün önde gelen temsilcisi, akademisyen ve iş adamı ile iş kadını katıldı.

Çinli otomobil markası Chery 30 yıl için yeni enerji güç yapısını planlıyor

Çin'in önde gelen otomobil markası olan Chery, yeni enerji araçlarının küresel pazara girmesini sağlamayı planlıyor.

Dünyanın ilk holografik NFT defilesi Türkiye'de düzenlendi

Kiğılı, son dönemde hız verdiği teknoloji yatırımlarını metaverse dünyasına yaptığı giriş ve Tomorrow koleksiyonuyla taçlandırdı. Markanın 'Yarın için bugünden' mottosuyla oluşturduğu koleksiyonunun tanıtıldığı lansmana ünlü simalar akın etti.

Zeka Oyunları Şampiyonası'nda heyecan dorukta

Esenler Belediyesi tarafından 'Aklını Kullan, Ödülü Kazan!' sloganıyla düzenlenen Zeka Oyunları Şampiyonası, heyecan dolu anlara sahne oluyor. Gençlerin kıyasıya yarıştığı oyunlarda dereceye girenler çeşitli ödüllerin sahibi olacak.

Selçuk Bayraktar, MiG-29 AKINCI ile uçtu

TEKNOFEST Azerbaycan'a katılmak için Bakü'ye gelen T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Azerbaycan Hava Kuvvetleri'ne ait Rus yapımı savaş uçağı MiG-29 ile uçtu. Bayraktar'ın uçtuğu MiG-29, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar AKINCI TİHA ile kol uçuşu gerçekleştirdi.

İzmir Depremi harekete geçirdi, 'yıkılmaz bina' projesi geliştirdi

İzmir Depremi'nde yaşanan can ve mal kayıplarından etkilenerek harekete geçen Aydınlı 8. sınıf öğrencisi Muammer Soylu Yiğiter, 'yıkılmaz bina' projesini geliştirdi.

Genç İHA uzmanları kıyasıya yarıştı

Sivas'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Sivas Robot Yarışması'nın (Sİ-RO) ikinci gününde Nuri Demirağ İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışması kıyasıya rekabete sahne oldu.

Toplam 372 haber.