FETÖ'cü askerler 'YAŞ' tahtaya nasıl basmadı?

FETÖ'nün darbe girişimi, TSK'daki Gülen militanlarının nasıl olup da YAŞ elemelerinden kurtulabildiği sorusunu gündeme getirdi? 28 Şubat döneminde 'namaz kılan ve eşi başörtülü olan' dindar askerler 'disiplinsizlik' YAŞ kararı ile TSK'dan atılırken, Gülenci askerler bu elemeye neden tabi tutulmadı? FETÖ'cü askerler her elemede nasıl paçayı yırttı? Haber Platosu'nun emekli Albay olan yazarı Varol Yüksel, bu soruya cevap arıyor.

PAYLAŞ
FETÖ'cü askerler 'YAŞ' tahtaya nasıl basmadı?
FETÖ'nün darbe girişimi, TSK'daki Gülen militanlarının nasıl olup da YAŞ elemelerinden kurtulabildiği sorusunu gündeme getirdi? 28 Şubat döneminde "namaz kılan ve eşi başörtülü olan" dindar askerler "disiplinsizlik" YAŞ kararı ile TSK'dan atılırken, Gülenci askerler bu elemeye neden tabi tutulmadı? FETÖ'cü askerler her elemede nasıl paçayı yırttı? Haber Platosu'nun emekli Albay olan yazarı Varol Yüksel, bu soruya cevap arıyor.
Haber Platosu - Mehmet Şerif

15 Temmuz'da NATO ve ABD destekli darbe ve işgal girişiminde bulunan FETÖ, nasıl oldu da TSK'da bu derece güçlenebildi.

Dindar subaylar, 28 Şubat sürecinde Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile TSK'dan tasfiye edilirken, FETÖ'cü askerler nasıl oldu da YAŞ engeline takılmadan TSK'da kalabildiler ve yükseldikçe yükseldiler?

Haber Platosu yazarı emekli Albay Varol Yüksel'in analizi...

OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

FETÖ'cü askerler YAŞ tahtaya nasıl basmadı?

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN