'Seni akademisyenlik açısından sınarım bakarım ki zır cahilsin'

AK Parti Siirt Milletvekili Aktay, '(Akademisyenlerin bildirisi) Seni akademisyenlik açısından sınarım, bakarım ki zır cahilsin. Türkiye'de olup bitenlerden haberdar değilsin. Türkiye'de burnunun dibinde olup biten her şeye karşı cahilsin' dedi.

PAYLAŞ
Haber Platosu - Mehmet Şerif

KONYA

AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Konya Sivil Toplum Kuruluşları'nın Konya Ticaret Odası Konferans Salonu'nda düzenlediği, 'Sivil Toplum ve Sivil Katılım' adlı panelde, Konya'daki STK'ların Türkiye'de gelişen birçok STK için model olduğunu belirtti.

Geçmişte sivil toplum kuruluşu çalışmalarında yer aldığını anımsatan Aktay, hiç kimsenin kötülüğünü istemediklerini, iyiliği emretmek ve kötülüğü engellemekle görevli olduklarını anlattı.

Akademisyenlerin bildirisi

İnsanın Allah'ın indinde 'cahil' olduğunu, belirli bir konjonktürden baktığını dile getiren Aktay, bilgisinin ise zandan ibaret olduğuna dikkati çekti.

Aktay, mutlak bilgiye sahip olma düşüncesinin akademisyenlerde çok fazla olduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

'Şeytan alim ve akademisyenleri daha fazla meşgul eder. Onları yoldan çıkarmak için daha çok mücadele eder. O yüzden akademisyenlerin sapıtması, çok daha komik duruma düşüyor onları. Yunan atasözünde, 'Tanrı zeki kullarını çok aptalca şeylerle sınar, karşılarına geçip kıs kıs güler' der. Kendinizi akıllı ve zeki zannedersiniz, böyle komik durumlara düşersiniz. Akademisyenlerin bildirisi buna güzel bir örnektir.'

Kendisinin akademisyen olmasından dolayı söz konusu bildiriye daha fazla dikkat kesildiğini vurgulayan Aktay, bildiriye imza verenlerin bazılarının siyasi tutum içerisinde yer aldığını işaret etti.

Aktay, akademisyenlerin herhangi bir şeye imza verirken birçok kere okuyup değerlendirme yapması gerektiğini ifade ederek, şunları belirtti:

'Seni akademisyenlik açısından sınarım, bakarım ki zır cahilsin. Türkiye'de olup bitenlerden haberdar değilsin. Türkiye'de burnunun dibinde olup biten her şeye karşı cahilsin. Körsün, sağırsın ve cahilsin. Güneydoğu'da neler olup bittiğinin canlı şahidiyiz. Kürtlere karşı savaş ve katliam içerisindeymiş gibi davranmak, cahillik değilse büyük küstahlıktır. Duyduğun her şeyi hemen dolduruşa gelerek, taşımayacaksın. Bir insana duyduğu her şeyi taşımak günah olarak yeter. Allah Hücürat Suresi'nde 'Size bir haber geldiğinde araştırın' buyuruyor. Allah bizi ne güzel uyarıyor.'

www.haberplatosu.com

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN