'Bayırbucak bir gün özgür olacaktır'

Başbakan Davutoğlu, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan 13 tırlık yardım malzemesinin yola çıkması öncesinde yapılan duaya katıldı. Davutoğlu, 'Bayırbucak bir gün özgür olacaktır' dedi.

PAYLAŞ
Haber Platosu - Mehmet Şerif

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hayrat Vakfı tarafından Bayırbucak Türkmenlerine gönderilmek üzere Erzincan'da toplanan 13 tırlık yardım malzemesinin yola çıkması öncesinde yapılan duaya iştirak etti.

Duanın ardından vatandaşlara hitap eden Davutoğlu, yardımı gerçekleştiren Hayrat Vakfı yetkililerine teşekkür etti.

'Bu dahi, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin değil, aziz milletimin de her ferdine kadar bölgedeki bütün kardeşlerimize yüreğinin açık olduğunu gösteren önemli bir adım' diyen Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Suriye büyük bir zulümle karşı karşıya, Suriye'deki kardeşlerimiz hem Rus savaş uçaklarının bombaları hem karadan saldıran rejim ve diğer milislerin saldırıları hem de açlıkla, zorlukla, imtihanla karşı karşıya. Aynen yüzyıl önce takriben burada Erzincanlı yiğit insanların karşılaştığı imtihan buydu. Tam yüzyıl önce işgal altına düştüğü zaman Erzincan yiğitçe, mertçe dayanmıştı. Yiğitler ve mertler Erzincan'a 1,5 yıl sonra özgürlüğün gelmesini sağlamışlardı.'

'Bayırbucak Türkmenlerine doğru giderken her adımınızda Allah sizinle olsun'

Erzincanlılar'ın, Bayırbucak Türkmenlerine 'Siz yalnız değilsiniz, sizinle birlikteyiz, gönlümüz de sizinle, aşımız da her türlü olanakımızla sizinle birlikte' mesajını iletmek üzere 13 yardım tırını gönderdiğini söyleyen Davutoğlu, 'Bu 13 tırı Bayırbucak Türkmenlerine iletecek olan şoförlerimize, hizmet erlerine, aşk ve muhabbet öncülerine de teşekkürü bir borç biliyorum ve onlara Bayırbucak Türkmenlerine doğru giderken her adımınızda Allah sizinle olsun, Allah sizin bu attığınız her adımları misliyle ödüllendirsin niyazıyla gönderiyoruz' dedi.

'Ortadoğu halkları hep beraber, omuz omuza geleceğe yürüyecek'

Başbakan Davutoğlu, yardımları götürenlerden, sadece Hayrat Vakfı'nın ve Erzincanlılar'ın değil, tüm vakıflar ile 78 milyonun onlarla beraber olduğu mesajını iletmelerini rica ederek, şunları belirtti:

'Bayırbucak bir gün özgür olacaktır, aynen Erzincan'ın 1,5 yıllık esaretten sonra özgür olduğu gibi. Suriye bir gün özgür olacaktır, aynen işgale karşı şahlanan milletimizin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni özgürce kurduğu gibi. İnşallah bir gün, bütün bu kardeşler birlikte yeni bir kardeşlik destanı yazacaklar, Ortadoğu halkları hep beraber omuz omuza geleceğe yürüyecek. Tekrar bu güzel yolculuğa vesile olan bütün kardeşlerime selamı, teşekkürü bir borç biliyorum. Allah razı olsun, Allah yollarını açık eylesin.'www.haberplatosu.com

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN