Kayyuma devredilen Boydak Holding'de Toplu Sözleşme Sevinci

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası ile 15 temmuz darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredilen Türkiye'nin mobilya devi Boydak Holding arasında yaklaşık 10 bin işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Platosu - Mehmet Şerif

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası ile 15 temmuz darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredilen Türkiye'nin mobilya devi Boydak Holding arasında yaklaşık 10 bin işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

 

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredilen en büyük holding olan ve bünyesinde 14 bin çalışanı bulunan Boydak Holding ile mobilya sektöründe örgütlü Öz Ağaç-İş Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sona erdi.

 

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile ücretlerde tavanı yüzde 14 zam ve  sosyal haklarla birlikte ortalama yüzde 15 gibi bir zam oranında anlaşıldı. Pek çok yeni sosyal haklar alındı.

 

 

Toplu İş Sözleşmesi sonrası açıklamalarda bulunan Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Avukat Tuncay Dolu; "Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda devletimize emanet edilen Boydak Holding'i daha ileri taşımak için TMSF yetkililerimizden oluşan Boydak Holding Yönetim Kurulu ile işçilerimiz adına kazanımlarla dolu bir toplu iş sözleşmesi yaptık. Boydak Holding işçisi rahat olsun." ifadelerini kullandı.

 

"Ülkemize mâl olmuş milli servet gözüyle baktığımız işletmelerimiz ve markalarımızı daha iyi günler bekliyor" diyerek sözlerini sürdüren Tuncay Dolu, "Toplu iş sözleşmesi sürecinde, bizden işletmelerimizin yaşatılması için  desteğini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli, TMSF Başkanımız Şakir Ercan Gül, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Şener, Hak-İş Genel Başkanımız sayın Mahmut Aslan'a teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi TMSF'ye devredilen Boydak Holding hakkında çıkan kapatılacak, çalışanlar işsiz kalacak gibi söylentilerin önüne geçilmesi açısından da önem taşıyor.

 

İmzalanan TİS ile Boydak çalışanları rahat bir nefes alırken, yapılan anlaşma TMSF'ye devredilen şirketler ile yapılan en büyük Toplu İş Sözleşmesi olarak da büyük önem taşıyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN