Bakmaya da geçmeye de doyamayacaksınız! O köprü açılıyor!

..Ve nihayet Osmangazi Köprüsü ulaşıma açılıyor. Bu köprü İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indiriyor.

PAYLAŞ
Haber Platosu - Mehmet Şerif

 

Gözleriniz kamaşacak… Bakmaya da geçmeye doyamayacaksınız.

 

..Ve nihayet Osmangazi Köprüsü ulaşıma açılıyor.

 

Bu köprü İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indiriyor.

 

Osmangazi Köprüsü, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük yap-işlet-devret projelerinden İstanbul – Bursa – İzmir Otoyolu Projesi’nin en önemli bölümünü oluşturan Gebze TEM Kavşağı ile Gemlik Kavşağı arası Otoyol ve İzmit Körfezi’ni, Dilovası’ndan Hersek Burnu’na bağlıyor.

Özellikleri ile dünyanın sayılı köprülerinden biri olma özelliğini ile de Türkiye’nin göğsünü kabartıyor: 252 metre kule yüksekliği, 35.93 metre tabliye genişliğine sahip, 1.550 metre orta açıklığı ve toplam 2.682 metre boyuyla dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4’üncü, Avrupa’da ise 2’inci sırada yer alıyor.

Bakmaya da geçmeye de doyamayacaksınız! O köprü açılıyor!

..Ve bu yüz akı eser, 30 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’de hizmete açılıyor.

 

Osmangazi Köprüsü; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın ve halkın katılımıyla düzenlenecek törenle hizmete sunuluyor.

Bakmaya da geçmeye de doyamayacaksınız! O köprü açılıyor!

 

Evet; Osmangazi Köprüsü, İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indiriyor.

 

Osmangazi Köprüsü Dilovası Belde Limanı mevkiindeki açılış töreni ile Türkiye, bir “uzağın” daha “yakın” oluşuna şahitlik ediyor.

Bakmaya da geçmeye de doyamayacaksınız! O köprü açılıyor!

Otoyol Yatırım ve İşletme AŞ, Nurol İnşaat ve Ticaret AŞ,  Özaltın İnşaat Ticaret ve Sanayi AŞ, Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret AŞ, Astaldi S.p.A ve Göçay İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ de devletin ve milletin himayesindeki bu projeyi başarı ile gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

 

 
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN