Yemezler Almanya... PKK'ya DAEŞ'e kucak aç, sonra da Türk devlet adamlarına engel koy!

Almanya'da, Stuttgart yakınlarındaki Gaggenau Belediyesi'nin Adalet Bakanı Bozdağ'ın konuşma yapmasına saatler kala toplantıya engel olması, iki ülke arasında krize yol açmıştı. Türkiye çok sert mukabelede bulundu, Alman Dışişlerine nota verildi. Siyasi verilen bu kararın perde arkasında ne var Almanya'da yaşayan yazarımız Adem Taflan sizler için yazdı...

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Platosu - Mehmet Şerif

(ADEM TAFLAN) (HABER PLATOSU)

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'da Türk toplumu ile buluşmasının sudan bahanelerle engellenmesi bardağı taşırdı. Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağırıldı ve bu ülkeye nota verildi.

Adalet Bakakanı Bekir Bozdağ, çeşitli resmi, görüşmeler için Fransa'nın  Strazburg kentine gelmişti. Fransa'daki proğramını bitirdikten sonra bir hafta önceden belirlenen Gaggenau da bir salonda Avrupalı Türklerle buluşacaktı.

AK Parti Kalsruhe SKM Başkanı vesilesiyle belediyeden ve emniyet birimlerinden bütün müsadeleri alınmıştı.

Buna rağmen proğramın yapılmasına 5 saat kalımı Gaggenau Belediyesi güvenlik nedeniyle bu proğramın yapılamayacağı arkadaşlarımıza bildiriliyor.

Gaggenau Belediye Başkanı Sayım Michael Pfeiffer'in aldığı bu karar siyasidir.Her ne kadar kendisi bunu inkar etsede.

500 kişilik bir salonun güvenliğini sağlamayacaksan o görevde işin ne ?

Mesele güvenlik falan değil.Mesele üzüm yemek de değil.Mesele bağcıyı dövmek.

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 1

  • Mehmet Atsan | 00 0000 00:00

    Sayin Hocam rnAlmanya da doğmuş ve büyümüş bir taleben olarak ne yapsalar boş. Biz hem içinde yaşadığımız Almanya için hemde din ve bayrak sevdalısı bir genç olarak memleketim için elimden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sayın Bakanımıza Yapılan bu etik olmayan bu davranışı da kınıyorum.

BUNLARA DA BAKIN