• 26 Temmuz 2021 06:39

Özel Haber

Dijital mahremiyet nedir? WhatsApp gerçekten uçtan uca şifreli mi? Dijital mahremiyet nedir? WhatsApp gerçekten uçtan uca şifreli mi?
İnternetin tarihsel gelişimi ve web 2.0 kavramı İnternetin tarihsel gelişimi ve web 2.0 kavramı
Osmanlı'da ve Türkiye'de iletişimin tarihsel gelişimi Osmanlı'da ve Türkiye'de iletişimin tarihsel gelişimi
İnternet medyası ve koronavirüs tedbirleri İnternet medyası ve koronavirüs tedbirleri
Yeni Osmanlılar Cemiyeti neden kurulmuştur? Yeni Osmanlılar Cemiyeti neden kurulmuştur?
Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır?  Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır? 
Şinasi'nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir? Şinasi’nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir?
Tasvir-i Efkar'ı diğer basından ayıran en önemli özellikler nelerdir? Tasvir-i Efkar’ı diğer basından ayıran en önemli özellikler nelerdir?
İstanbul'un dışında İzmir'in de yabancı gazeteler için bir merkez olmasının sebepleri nelerdir? İstanbul'un dışında İzmir’in de yabancı gazeteler için bir merkez olmasının sebepleri nelerdir?
William Churchill neden İstanbul'da bir Türkçe gazete çıkarmıştır? William Churchill neden İstanbul’da bir Türkçe gazete çıkarmıştır?
Osmanlı'nın basına karşı tutumu neden değişmiştir? Osmanlı'nın basına karşı tutumu neden değişmiştir?
Osmanlı Devleti'nin 19. yüzyılın ilk yarısında basına karşı tutumu nasıldır? Osmanlı Devleti’nin 19. yüzyılın ilk yarısında basına karşı tutumu nasıldır?
Tanzimat ile birlikte toplumsal hayat ve basın nasıl değişti? Tanzimat ile birlikte toplumsal hayat ve basın nasıl değişti?
Hukuk devletinin gerekleri nedir? Hukuk devletinin gerekleri nedir?
Yerinden yönetim nedir? Fayda ve sakıncaları nelerdir? Yerinden yönetim nedir? Fayda ve sakıncaları nelerdir?
İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kuruldu? Kuruluş sürecinde neler yaşandı? İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kuruldu? Kuruluş sürecinde neler yaşandı?
60 bin yıl öncesinden günümüze 'Milli Mücadele' kenti Samsun 60 bin yıl öncesinden günümüze “Milli Mücadele” kenti Samsun
Örgütlerde kültürün önemi nedir? Örgütlerde kültürün önemi nedir?
Gazetenin habercilik açısından güçlü ve zayıf yönleri nelerdir? Gazetenin habercilik açısından güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?
İnternetin tarihçesi hakkında kısa bilgi İnternetin tarihçesi hakkında kısa bilgi
Özel Haber Haberleri

Dijital mahremiyet nedir? WhatsApp gerçekten uçtan uca şifreli mi?

Yeni medyanın toplumsal etkilerini incelemek gerekirse neler söyleyebiliriz? Dijital mahremiyet nedir? WhatsApp mesajları gerçekten uçtan uca korumalı mı?

İnternetin tarihsel gelişimi ve web 2.0 kavramı

Bu haberimizde internetin tarihsel gelişimiyle ilgili bilgi vererek web 2.0 kavramını açıklamayacağız.

Osmanlı'da ve Türkiye'de iletişimin tarihsel gelişimi

Bu haberimizde Osmanlı Devleti'nde ve Türkiye Cumhuriyeti’nde iletişimin tarihsel gelişimiyle ilgili genel hatlarıyla kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

İnternet medyası ve koronavirüs tedbirleri

Bu haberimizde İnternet medyasında koronavirüs tedbirlerine bakışı ele aldık.

Yeni Osmanlılar Cemiyeti neden kurulmuştur?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizin konusu Osmanlı Dönemi basın tarihinde önemli yer tutan "Yeni Osmanlılar Cemiyeti".

Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır? 

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "Vakanüvis ne demektir? Basınla nasıl bir ilişkisi vardır?" sorusuna yanıt aradık.

Şinasi’nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "Osmanlı Dönemi'nde Şinasi’nin basına getirdiği en önemli yenilikler nelerdir?" sorusuna cevap aradık.

Tasvir-i Efkar’ı diğer basından ayıran en önemli özellikler nelerdir?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "Tasvir-i Efkar’ı diğer basından ayıran en önemli özellikler nelerdir?" sorusuna cevap aradık.

İstanbul'un dışında İzmir’in de yabancı gazeteler için bir merkez olmasının sebepleri nelerdir?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "İstanbul'un dışında İzmir’in de yabancı gazeteler için bir merkez olmasının sebepleri nelerdir?" sorusuna cevap aradık.

William Churchill neden İstanbul’da bir Türkçe gazete çıkarmıştır?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "William Churchill neden İstanbul’da bir Türkçe gazete çıkarmıştır" sorusuna cevap arayacağız.

Osmanlı'nın basına karşı tutumu neden değişmiştir?

İletişim fakültelerinde okutulan "Basın Tarihi" dersinin önemli maddelerinden biri de Osmanlı'da dönemi basınıdır. Bu haberimizde Osmanlı Devleti’nin basına karşı tutumu neden değiştiğini inceleyeceğiz.

Osmanlı Devleti’nin 19. yüzyılın ilk yarısında basına karşı tutumu nasıldır?

İletişim fakültelerindeki "Basın Tarihi" dersinin ele alınan önemli dönemlerden biri de Osmanlı Devleti dönemidir. Bu haberimizde Osmanlı'da 19. asrın ilk yarısında basına karşı tutumun nasıl olduğunu inceleyeceğiz?

Tanzimat ile birlikte toplumsal hayat ve basın nasıl değişti?

Bu haberimizde iletişim fakültelerindeki Basın Tarihi derslerinin önemli konularından birini ele alacağız. Tanzimat ile birlikte toplumsal hayat ve basın nasıl değişti?

Hukuk devletinin gerekleri nedir?

Bu haberimizde, yükseköğrenimdeki Türkiyenin İdari Yapısı derslerinin önemli konularından biri olan "hukuk devletinin gerekleri" konusunu incelemeye aldık

Yerinden yönetim nedir? Fayda ve sakıncaları nelerdir?

Yerinden yönetim nedir? Yerinden yönetimin özellik, yarar ve sakıncaları nelerdir?

İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kuruldu? Kuruluş sürecinde neler yaşandı?

İlk Türkçe matbaa hangi olayın sonucu olarak kurulmuştur? Kuruluş sürecini maddeler halinde özetlesek neler söyleyebiliriz?

60 bin yıl öncesinden günümüze “Milli Mücadele” kenti Samsun

Karadeniz bölgesinin nüfus ve ekonomik potansiyel açısından en büyük kenti Samsun, bulunduğu coğrafya, bitki örtüsü, tarihi, sosyal, kültürel ve turistik dokusuyla adeta bir cazibe merkezi niteliğindedir. Tarihi dile kolay 60 bin yıl öncesine uzanır. Zaman tünelinin diğer ucuna baktığımızda tüm ihtişamıyla “Milli Mücadele” kenti imajı sarıp sarmalar hepimizi….

Örgütlerde kültürün önemi nedir?

Örgüt sosyolojisi derslerinin önemli maddelerinden biri de "örgütlerde kültür"dür. Bu haberimizde örgütlerde kültürün önemi nedir, onu inceleyeceğiz.

Gazetenin habercilik açısından güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?

Kitle iletişim araçlarından gazeteyi, habercilik açısından güçlü ve zayıf yönlerini karşılaştırarak değerlendirelim.

Toplam 174 haber.