Zehir Haberleri
  • 26 Eylül 2021 23:00

Zehir Haberleri

Dikkat! Hepimizi yavaş yavaş öldürüyorlar... (NBSŞ=ŞGZ ?)

Hepimizi yavaş yavaş öldürüyorlar diyoruz çünkü belkide hiç aklımıza gelmeyen bir zehre karşı hiç önlem almıyoruz. Neden mi bahsediyoruz? NBSŞ (Nişasta Bazlı Sıvı Şeker) den, yani ŞGZ (Şeker Görünümlü Zehir) den bahsediyoruz. Devamı yazımızda...

'Son 5 ayda Suriye'de 8 defa zehirli gaz kullanıldığını belgeledik'

Suriye İnsan Hakları Ağı, Esed yanlısı güçlerin kimyasal silah kullanımına ilişkin yayımlanan raporda, "Son 5 ayda Suriye'nin farklı bölgelerinde 8 defa zehirli gaz kullanıldığını belgeledik" dedi.

Mutfak tüpünü evinin dışına monte ettirdi

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde patlama ve zehirlenmeyi önleyeceği düşüncesiyle ikinci kattaki evin dış duvarına monte edilen mutfak tüpü ilgi çekiyor.

'Terör çeteleri kargaşayı kullanarak 'zehirlerini' yaymaya çalışıyor'

Tunus Başbakanı el-Habip es-Sıyd, bazı “terör çetelerin” ülkede yaşanan kargaşayı kullanarak “zehirlerini” yaymaya çalıştıklarını belirtti.

'Fişleme yasası, fişlemenin panzehiridir'

Adalet Bakanı Bozdağ, "Kamuoyunda bazı çevreler tarafından art niyetli olarak 'fişleme yasası' diye nitelenen tasarı, iddia edildiğinin tam aksine fişlemenin önlenmesi tasarısıdır, fişlemenin panzehiridir" dedi.

Afyon'da soba faciası! Anne ve iki çocuğu hayatını kaybetti

Afyonkarahisar'da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen anne ve iki çocuğu hayatını kaybetti

Çorap fabrikasında zehirlenen 211 işçi taburcu edildi

Çankırı Valiliğinden, Şabanözü ilçesindeki çorap fabrikasından yayılan gazdan etkilenen 212 kişiden 211'inin taburcu edildi.

Çorap fabrikasında zehirlenen 197 kişi taburcu edildi

Çankırı Organize Sanayi Bölgesi'nde yayılan gazdan etkilenen ve hastahaneye kaldırılan çorap fabrikası işçileri vatandaşlardan 197 kişi taburcu edildi.

Çankırı'daki çorap fabrikasında 100 işçi zehirlendi

Çankırı'nın Şabanözü ilçesindeki çorap fabrikasında 100 işçinin zehirlenmesi ve OSB'nin geçici kapatılmasına neden olan maddeden etkilenen bazı vatandaşlar hastaneye başvurdu.

Çorap fabrikasında 100 işçi zehirlendi

Çankırı'nın Şabanözü ilçesindeki çorap fabrikasında kimyasal bir maddeden etkilenen 100 işçi hastanelere kaldırıldı.

'Bu kanun fişlemenin panzehiridir'

Adalet Bakanı Bozdağ, Bu kanun fişlemenin panzehiridir. Fişlemeyi önlemek, kişisel verilerin hukuka uygun şekilde işlenmesini sağlamak için getirilmiş bir kanundur" dedi.

Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı

Ankara'da kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Ordu'da yurtta kalan 60 lise öğrencisi zehirlendi

Ordu'da yurtta kalan 60 lise öğrencisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Karbonmonoksit zehirlenmelerinde hayat kurtaran "oda"

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde 3 yıl önce kurulan Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi, kış aylarında karbonmonoksitten zehirlenen hastalara da hizmet ediyor.

Sağlık Bakanı: Paralelciler Erdoğan'ı zehirlemeye çalıştı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, FETÖ'nün Erdoğan’ın makamı ve özel hayatını yakından takip ederek zehirleme girişiminde bulunduğunu söyledi.

Karbonmonoksit zehirlenmelerinde hayat kurtaran merkez

Gaziantep Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesinde 3 yıl önce kurulan Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi, kış aylarında karbonmonoksitten zehirlenen hastalara da hizmet ediyor.

Gaziosmanpaşa'da doğalgaz zehirlenmesi: 4 ölü

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, doğalgaz sobasından sızan karbonmonoksitten zehirlenen anne ve 3 çocuğu yaşamını yitirdi.

Davutoğlu: Teröristler gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemez

Başbakan Davutoğlu, "Biliyoruz ki bu tür teröristler, gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemezler. Herkes emin olsun ki bu puslu hava dağılacak. Vicdan ve akıl hakim olacak" dedi.

Suriye ordusundan 'zehirli gaz' saldırısı: 10 ölü

Suriye ordusuna ait bir helikopterin, içerisinde ''zehirli gazların'' olduğu varil bombasıyla saldırdığı belirtildi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü, 30 kişi de gazdan etkilendi.

'Sessiz katil' kabusunuz olmasın

Samsun Halk Sağlığı Müdürü Kasapoğlu, 'Tatsız, renksiz, kokusuz olması nedeniyle fark edilmediği için 'sessiz katil' olarak bilinen karbonmonoksit zehirlenmelerin önüne önlemlerle geçilebilir' dedi.

Mısır'da 'kirli içme suyu' mahkumları zehirledi

Mısır'da Muhammed Mursi'nin de tutulduğu "Burcu'l Arab" hapishanesinde pek çok mahkum, kendilerine verilen kirli içme suyu nedeniyle zehirlendi.

Tarım ve hayvancılıkta aşırı antibiyotik zehir saçıyor

İngiliz bilim insanları tarım ve hayvancılıkta yoğun olarak kullanılan antibiyotiklerin insan sağlığı için ciddi tehdit oluşturduğunu bildirdi

Esed güçlerinden Telbise'ye zehirli gaz saldırısı

Suriye'de Esed güçlerinin Humus'un kuzeyindeki Telbise ilçesine ''zehirli gazla'' düzenlediği saldırı sonucu 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 40 kişinin de gazdan etkilendiği bildirildi.

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 14'e yükseldi

İstanbul'da sahte içki yüzünden zehirlenerek ölenlerin sayısı 14'e yükseldi. Hastanelerin yoğun bakım servislerinde tedavi gören bazı hastaların durumlarının da kritik olduğu belirtildi

Hacıosmanoğlu'ndan olay sözler: Kadın gibi yaşamayacağız!

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Gaziantepspor maçının ardından zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Hacıosmanoğlu ardından kadınları aşağılayan sözleri için özür diledi.

Sahte içki İstanbul'da 8 can aldı

İstanbul'da sahte içkiden zehirlenen çok sayıda kişi hastanelere kaldırıldı. Yetkililer, şu ana kadar 8 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken, yoğun bakımda çok sayıda kişi olduğu öğrenildi

Akdoğan: Çözüm Süreci'ni zehirleyen örgüttür

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Vatandaşımızın iradesine tasallut kurmaya çalışan yapıların çökertilmesi için hukuk zemininde yanlış yapanlardan hesap sorulacak" dedi.