Yunanistan Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:22

Yunanistan Haberleri

Yunanistan'da köpeklerin saldırısına uğrayan çocuk öldü

Yunanistan'da misafir olarak gittiklerini evde rottweiler cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki çocuk öldü.

Midilli'de göçmenler ve polis arasında çatışma çıktı

Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki yaklaşık 4 bin göçmenin tutulduğu Moria kampında göçmenler ve polis arasında çatışma çıktı.

İkinci grup göçmen kafilesi de geldi

Türkiye-Avrupa Birliği mutabakatı temelinde gerçekleşen sığınmacı geri kabulü ve değişimi çerçevesinde Yunanistan'daki mültecileri taşıyan gemiler İzmir'in Dikili ilçesine geldi.

Modern olimpiyat oyunlarının 120. yıl dönümü Doodle oldu

Modern Olimpiyatlar nedir? İlk Modern Olimpiyat Oyunlarının 120. yıl dönümü Google tarafından Doodle yapıldı. İlk Modern Olimpiyatlar 1896 yılında Atina'da gerçekleştirildi ve ardından her 4 yılda bir düzenlenmeye başlandı. Modern Olimpiyatlar hakkındaki bütün detaylar bu haberde....

Geri kabul anlaşması yürürlükte: 131 sığınmacı Dikili'ye getirildi

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki geri kabul anlaşması kapsamında, Yunanistan'ın Midilli adasından 131 sığınmacı iki tekneyle İzmir'in Dikili ilçesine getirildi.

Zengin göçmene Yunanistan'dan 'imtiyaz'lı muamele

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı açıkladı: 250 bin Euro’luk yatırım yapabilecek göçmenlere, ‘imtiyazlı muamele’ uygulanacak. Bu göçmenler, ne başka yere ne Türkiye’ye gönderilecek.

Yunanistan'dan Türk bayrağına tepki geldi

Yunanistan'ın bağımsızlık yıl dönümünde, Selanik kentinde bir evin balkonuna asılan Türk bayrağı, polisin uyarısı üzerine indirildi.

Zeki Müren - Hiram Abas iş birliği... Sanat güneşi MİT'e hizmet etmiş

MİT'in efsane ismi Hiram Abas, önemli bir Yunan sanatçı ile tanışır. O sanatçının en büyük hayallerinden biri de "Zeki Müren ile tanışmak"tır. "Tamam" der Hiram Abas, "Çok kolay! Sizi hemen tanıştırayım". İşte bu noktadan sonra romanlara taş çıkartacak bir istihbarat operasyonu başlar Zeki Müren'in katkısıyla...

Türkiye kredi borcuna bir çok ülkeden daha sadık

IMF verilerine göre, 2015'te kredilerin takibe dönüşüm oranında Yunanistan yüzde 34,3 ile başı çekerken, Türkiye yüzde 3,1 ile birçok ülkeden daha iyi konumda bulunuyor

Çağdaş toplama kampı İdomeni

Yunanistan İçişleri Bakanı Kurublis, binlerce sığınmacının haftalardır zor şartlar altında beklediği sınır bölgesi İdomeni için çağdaş toplama kampı benzetmesini yaptı.

Çeşme'de 370 göçmen kurtarıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Sakız Adası'na geçmeye çalışan 370 göçmeni kurtardı.

Türklere hakaret eden Yunan vekile Başbakanı Çipras'tan yanıt: Kınıyorum

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Paris'te düzenlenen toplantıda AP'den kovulan Altın Şafak Partisi'nden Eleftherios Sinadinos'un sözlerine dair, Sanırım bu konuda yorum yapmama bile gerek yok. Bu sözleri kınıyorum. Ama şunun bilinmesini de isterim, Yunanistan'da böyle düşünen insanlar çok değil ve belirleyici bir çoğunluğa sahip değiller dedi

Ege'de yine göçmen faciası: Biri 3 aylık bebek 5 göçmen boğuldu

Ege Denizi'nin kuzeyinde, yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan yabancı uyrukluları taşıyan sürat teknesinin batması sonucu biri 3 aylık kız bebek 5 kişi yaşamını yitirdi.

Davutoğlu: Avrupa ile vize muafiyeti Haziran ayında başlayacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Başbakanı Çipras ile gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, Avrupa ile vize muafiyetinin Haziran ayında başlayacağını duyurdu

İzmir'de Türk-Yunan zirvesi

Başbakan Davutoğlu ile Yunanistan Başbakanı Çipras eş başkanlığında Türkiye-Yunanistan 4. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Toplantısı başladı.

Bakanlar Kurulu İzmir’de toplanacak

Seçimden sonra ilk kez, ’Türkiye - Yunanistan İş Forumu’ için İzmir’e gelecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, çarşamba günü Başbakanlık Ofisi’nde Bakanlar Kurulu’nu toplayacağı belirtildi

'İdomeni'de 13-14 bin sığınmacı mahsur'

Yunanistan'ın Merkez Makedonya Valisi Tzitzikostas, İdomeni'de bulunan kamplarda 13 ila 14 bin sığınmacının "mahsur kaldığını" belirterek durumu "büyük bir insanlık krizi" olarak nitelendirdi.

AB'den Yunanistan'a 'Schengen' tehdidi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Schengen Anlaşması'nı kurtarmak için, üye devletlerin başlattıkları sınır kontrollerini sene sonuna kadar bitirmesini öngören bir yol haritası yayımladı. Komisyon, başarısızlığın maliyetinin yıllık 18 milyar euro’yu bulabileceğini belirtti, Yunanistan’a da çok sert bir uyarıda bulundu.

IMF: Yunanistan kurtarma programında ilerleme kaydetti

Uluslararası Para Fonu Basın Sözcüsü Rice, Yunanistan'ın, resmi kreditörlerinin kurtarma programı konusunda ilerleme kaydettiğini söyledi.

Film gibi dram: Yunanistan diye Hayrabolu’ya bıraktılar

Yasa dışı yollarla Avrupa'ya gitmek için İstanbul'dan yola çıkan Afganistan uyruklu 3 kişi Yunanistan diye Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde bırakıldı

Yunanistan'ın İdomeni kasabasındaki kampta sığınmacılar zor durumda

Yunanistan'ın Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasında bulunan kamptaki sığınmacı sayısı artmaya devam ederken sorunlar ağırlaşıyor.

Yunanistan-Makedonya sınırında sığınmacılar polisle çatıştı

Yunanistan’da, Kuzey Avrupa ülkelerine geçmek için Makedonya sınırı yakınlarındaki Eidomeni bölgesinde bekleyen sığınmacılar polisle çatıştı.

Türkiye ile AB Zirvesi öncesi Avrupa'da 'Türkiye' tepkisi büyüyor

Avrupa’da mülteci kriziyle ilgili tartışmalar büyüyor. Geçişlerin sınırlardırılması nedeniyle yığılmanın olduğu Yunanistan kızgın. Macaristan Başbakanı Orban da Türkiye ile yapılan anlaşmaya tepkili

Öcalan'ın Yunanistan'a açtığı dava greve rağmen görüldü

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'ın Yunanistan'a açtığı dava, ülkedeki avukat grevine rağmen özel izinle görüldü. Mahkeme heyeti, kararın üç ay ile bir yıl arasında açıklanmasını kararlaştırdı.

Girit Adası açıklarında 4,6 büyüklüğünde deprem

Yunanistan'ın Girit Adası açıklarında 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yunan çiftçilerin Kipi Sınır Kapısı'ndaki eylemleri sürüyor

Yunan hükümetinin tarım sektörüne getirdiği ek vergiler ve sosyal güvenlik yasasında yapmak istediği değişikliklere itiraz eden Yunan çiftçilerin Kipi Sınır Kapısı'ndaki eylemleri devam ediyor.

Öcalan konferansında Müslim'in yanına oturan Demirtaş safını belli etti

Yunanistan'a giden HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı PYD lideri Salih Müslim ile yan yana oturdu

Ege Denizi'nde 'göçmen faciası' son anda önlendi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçiş yapmak istedikleri sırada botları su alan 66 Suriyeliyi Sahil Güvenlik personeli kurtardı.

Yunanistan sınırındaki Pazarkule Sınır Kapısı tekrar açıldı

Yunan çiftçilerin eylemi nedeniyle araç geçişine kapanan Pazarkule Sınır Kapısı yeniden açıldı.

Yunan gazetesi Kur'an-ı Kerim dağıttı

Yunanistan'ın önde gelen haftalık gazetelerinden To Vima, okuyucularına Kur'an-ı Kerim'in Yunanca çevirisini dağıttı.