Yüksekova Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:37

Yüksekova Haberleri

Yüksekova ve Şırnak'ta tuzaklanmış patlayıcılar imha edildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki arama tarama çalışmaları ve Şırnak'taki operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve kıyafet ele geçirildi, tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar imha edildi.

TSK'dan flaş açıklama! 'Yüksekova'da operasyon tamamlandı 196 PKK'lı öldürüldü'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu tamamlandı. Genelkurmay Başkanlığı bu akşam açıklama yaptı.

Yüksekova'daki operasyonlar tamamlandı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 13 Mart'taki sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle" operasyonu tamamlandı.

Gri listedeki Roni İslam öldürüldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda gri listede yer alan Yüksekova'nın sözde bölge temsilci yardımcısı öldürüldü.

Bir acı haberde Yüksekova'dan geldi:1 şehit

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda bir özel harekat polisi şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Güvenlik güçlerinden terör örgütüne büyük darbe

Şırnak merkez ile Silopi ilçesi, Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar kararlılıkla sürdürülüyor.

Teröristlerin gösterdiği yerden cephanelik çıktı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda teslim olan 7 teröristin yer göstermesi üzerine bir inşaatta yapılan kontrollerde, 10 kilogram el yapımı patlayıcı ile çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

34 gün sonra ilk cuma namazı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonlar sonucu Yeşildere Mahallesi'nin güvenliğini sağlayan asker ve polisler, 34 gün aradan sonra birlikte saf tutarak cuma namazı kıldı.

Koruculardan tam destek geldi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonlar devam ederken, bölgedeki korucular da güvenlik güçleriyle birlikte görev yapıyor.

Yüksekova'ya gitmek isteyen CHP heyetine izin yok!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mehmet Gökdağ, Şenal Sarıhan, Erdin Bircan ve PM üyesi Alper Keten oluşan heyet, incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye geldi.

Teröristlerden akılalmaz 'cansız manken'li tuzak

Yüksekova'da bölücü terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda çok sayıda silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı düzeneği ile güvenlik güçlerini şaşırtmak için hazırlanmış cansız mankenler bulundu.

Şırnak, Mardin ve Hakkari'de 30 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı'nca Şırnak, Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde devam eden operasyonlarda bölücü terör örgütü mensubu 30 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

CHP heyet gönderiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak başkanlığında bir heyet, terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği Yüksekova'ya bir heyet gönderecek.

Teröristlerin hain planını boşa çıkardılar

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda güvenlik güçleri, saldırı hazırlığı yapan teröristlerin hain planını bozdu.

Yerleşim yerleri PKK'lı teröristlerden arındırılıyor

Terör örgütü PKK'ya yönelik Şırnak merkez ile Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde TSK ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonlar sürüyor.

Tunceli, Hakkari ve Kandil'e hava harekatı

Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'taki Kandil ile Tunceli ve Yüksekova kırsalındaki PKK'ya ait hedeflere 3 ayrı hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

Yerleşim yerleri PKK'lı teröristlerden arındırılıyor

Terör örgütü PKK'ya yönelik Şırnak merkez ile Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde TSK ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonlar sürüyor.

Hakkari'de toprak damlı ev çöktü: 4 ölü, 1 yaralı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde toprak damlı ev çöktü, enkaz altında kalan 5 kişiden 4'ü yaşamını yitirdi

Yüksekova'da bina çöktü, 3 asker yaralandı

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde çöken bir binada bulundukları belirtilen 3 asker yaralandı.

Gitar çantasında bomba düzeneği ele geçirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda, teröristlerce gitar çantası içine tuzaklanmış el yapımı patlayıcı düzeneği güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

TSK, Yüksekova'daki operasyon görüntülerini paylaştı (GÖRÜNTÜ)

Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova'da terör örgütüne yönelik operasyonlar ve bölgede yürütülen arama faaliyetlerine ilişkin görüntüleri paylaştı.

Şarkı söyleyip bomba hazırlayan teröristler öldürüldü (VİDEO)

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin el yapımı patlayıcı hazırlarken çektikleri görüntülere ulaşıldı.

Özel harekat polisleri tekbirlerle Yüksekova'yı böyle inletti (VİDEO)

Özel harekat polisleri, vatan,millet, bayrak, namus uğruna gözlerini kırpmadan şehit olmayı göze alarak PKK'ya, küffara kurşun sıkıyor. İşte o polisler, Yüksekova'yı tekbirlerle böyle inletti.

Yüksekova'da 16 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonlarda ikisi üst düzey 16 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi

Acı haber Hakkari'den: Yüksekova'da 1 özel harekat polisi şehit oldu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada bir özel harekat polisi şehit düştü

Yüksekova'daki operasyonda 1 polis şehit düştü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir özel harekat polisi şehit oldu

Terör 100 yaşındaki nineyi evinden etti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinden terör saldırısı nedeniyle göç etmek zorunda kalan 12 çocuk sahibi 100 yaşındaki Zezi Ağırbaş, ailesiyle Van'a yerleşti.

PKK'nın "keskin nişancıları" öldürüldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi, bunlardan 2'sinin keskin nişancı olduğu belirlendi - Örgüt mensuplarıyla 2 suikast silahı, bir roketatar ile çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi - Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 86 oldu

Teröristlerin Yüksekova'da yarattığı tahribat objektife yansıdı

Yüksekova'da süren operasyon sırasında çekilen fotoğraflar, terör örgütünün ilçeye verdiği tahribatı gözler önüne seriyor. Bir çok sokakta, içine tankın düşebileceği büyüklükte çukurlar dikkati çekiyor.

Yüksekova'daki kaçış tünelleri ortaya çıktı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde sürdürülen operasyonlarda PKK'lı teröristlerin kaçmak veya yer değiştirmek için kullandığı çok sayıda tünelin de ortaya çıkarıldığı belirtildi.