Vehbi Kara Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:32

Vehbi Kara Haberleri

Pensilvanyalı büyücünün marifetleri ve bilinmeyen bir özelliği!

15 Temmuz Darbesi; halkın üzerine uçakla, top ve tankla yürüyen bu FETÖ terör örgütünü açığa çıkarmıştır. Şimdi FETÖ örgütünün elebaşı olan Gülen’in çok fazla bilinmeyen bir özelliğinden bahsedeceğiz...

Mecliste Generali Öldürdüler Yahu! Adam Isırmak Nedir Ki?

Anayasa görüşmelerinde yaşanan kavga ve arbededen yola çıkan yazarımız Dr. Vehbi Kara bu yazısında sizleri biraz da geçmişe, 1925 yılına ilk Meclis zamanında yaşanan katliama götürüyor.

15 Temmuz hainlerini yargılama süreci ne durumda?

"Eğer ülkemizde tekrar bir askeri darbe görmek istemiyor isek bütün darbecileri yargı önüne çıkarmak ve hesap sormamız gerekiyor. Bu ulusalcıydı falanca Feto’cuydu diyerek ayırım yaparsak darbecilerden asla kurtulamayız." diyen yazarımız Dr. Vehbi Kara'dan darbe yargılama süreci ile ilgili okumanız gereken bir yazı...

Satranç oynamak haram mı?

Cübbeli Ahmet'in satrançla ilgili çıkışı hala tartışılıyor. Peki gerçekten santranç oynamak haram mı helal mi? Satranç oynamak caiz mi? Yazarımız Vehbi Kara, ilgili kaynakları tarayarak bu soruya cevap aradı.

Rakıyı fazla kaçıran faşist generaller, hani Fetullahçıları temizlemiştiniz!...

28 Şubat 1997’den itibaren “Ordudaki Fetullahçıları temizledik” diyorlar. Peki, bu ahmak generallere sormak gerekmez mi? Ulan temizlediniz de bu 15 Temmuz 2016 darbesini kim yaptı?Emekli subay Dr. Vehbi Kara'nın kaleminden...

Fetullahçı kamikaze darbeyi 4,5 ay önceden haber verdik!

Haber Platosu, FETÖ'nün darbe girişimini emekli subay olan yazarı Dr. Vehbi Kara aracılığıyla 4,5 ay önce haber verdi. Kara, yazılarında "geliyorum" diyen FETÖ'cü darbe girişimine karşı 15 Temmuz'dan aylar önce makaleleri ile uyarılarda bulunmuştu.

Vatan hainliğinin ölçütü nedir?

Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili anayasa değişikliği sayesinde vatan hainliğinde zirve yapanlar hak ettikleri cezaları alırlar diyen yazarımız Vehbi Kara, vatan hainliği yapanların milletvekili ve parti genel başkanı olması insanın hayaline dahi gelmezdi diyerek tarihten örneklerle önemli tespitlerde bulundu.

İnsanlığın gelecek devrinin “Malikiyet ve Serbestlik Devri” olması mümkün

Gelişmiş ülkelerdeki ekonomik sistemin can damarı kalkınmanın temeli olan sermaye, işgücünün verimliliğini ve ulusların servetini arttıran önemli bir kuvvettir. Üçüncü dünya ülkeleri ve eski komünist ülkeler sermaye yetersizliği sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır tespitini yapan yazarımız Vehbi Kara, “Batıya koşan servet ve sermayenin sebebi nedir” sorusuna cevap verdi.

Ülkemizde kadına şiddetin tarihçesi

Dünya üzerinde siyasi nedenlerle idam edilen kadın sayısı bir elin parmakları arasında sayılır. Ne yazık ki bir tanesi vardır Erzurumlu Şalcı Şöhret Ana, siyasi nedenle ilk kez bir kadın idam edilmiş tarihe kara bir leke olarak geçmiştir. İşte kadına şiddet bu olayla başlamıştır. Fakat bir hiç uğruna öldürülen insanlarımız hakkında doğru dürüst bir söz söylenmediğine değinen yazarımız Vehbi Kara Ülkemizde kadına şiddetin nasıl başladığını ve tarihten örnek vererek anlatmıştır.

Sovyetler Birliği’nden geriye dinsiz ve inançsız bir nesil kaldı

Rusya’da özellikle Sovyet döneminde diğer dinler gibi İslâmiyet’te unutturulmaya adeta yok edilmeye çalışılmıştır. Komünist sistem dinsiz bir millet yetiştirmeye çalışmış maalesef bunda da büyük ölçüde başarılı olmuştur. Anne babalar hiçbir şey yapamıyor devletin sert ve acımasız tehditleri karşısında çaresiz kalıyorlardı. Sovyet eğitim sisteminde, materyalizm akımının ne derece etkili olduğunun tespitinde bulunan yazarımız Vehbi Kara bu durumu yaşamış olduğu bir örnek üzerinden anlattı.

Burnu sürtülmüş bir süper güç

Sınır ihlâli yapan Rus uçağını Türkiye’nin düşürmesi ile Rusya Federasyonu’nun bitiş sürecini başlatmıştır. Bu olay sonrasında Rusya, herkesin gözü önünde itibarı yerle bir olmuş burnu sürtmüş bir süper güç haline gelmiştir. Rusya’nın bu muzdarip halinden güç alan devletler Türkiye’yi örnek almakta ve Rusya Federasyonu'nun zumlu altındaki devletlerinin de ayaklanması çok uzun zaman değildir.

İsrail donanması kartondan bir kaplan

Türkiye, İsrail’e karşı yürüttüğü gerginlik politikasında başarılı olmuş, İsrail’in göründüğünün aksine kâğıttan bir karton olduğunu bütün dünyaya göstermişti tespitini yapan yazarımız Dr. Vehbi Kara “ Dünyaya hükmeden İsrail donanması zannedildiği kadar büyük ve kuvvetli mi? Türk donanması ile karşılaştırıldığında üstünlüğü ne kadar” sorusuna cevap verdi.

TSK'yı 'paralel'den temizlemenin yolları

'Fetullah Gülen Terör Yapılanmasının en güçlü olduğu kesim silahlı kuvvetlerdir. Zira tam 40 yıl boyunca orduya çöreklenmiş bu yapı sinsi bir şekilde ordunun her kesimine yerleşmiştir' tespitini yapan yazarımız Dr. Vehbi Kara, "Türk Silahlı Kuvvetleri Paralel Yapı'dan nasıl temizlenir" sorusuna cevap aradı.