Uyuşturucu Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:22

Uyuşturucu Haberleri

PKK narkoterörün her yerinde!

PKK/KCK/PYD terör örgütüne; uyuşturucu ile mücadele eden Emniyet birimleri tarafından yapılan operasyonlar neticesinde gerçekleştirilen tespitler, PKK/KCK/PYD’nin sadece uyuşturucu madde ticaretini yapan şahıslardan gelir elde etmekle kalmadığı, uyuşturucu madde ticaretinin tüm aşamalarında rol oynadığını ortaya koyuyor.

​​Trilyon dolarlık narkoterör pazarı

Usta gazeteci Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının üçüncü bölümü...Organize suç grupları ile terör örgütleri  arasında, silah temini, uyuşturucununsevkiyatı ve dağıtımı yoluyla terörist faaliyetlerin finansmanı, mali piyasalara sızma gibi birçok alanda kurulan ortaklıklar dikkat çekiyor.

Uyuşturucu ile amansız kavga!

Serdar Arseven'in bomba haber dosyasının ikinci bölümü...Türkiye, uyuşturucu pazarı açısından ‘kaynak’ ülke olarak nitelendirilmiyorama çok önemli tehditler altında... Buna rağmen, bugüne kadar etkin şekilde mücadele edilmesinde, uygulamaya konulan projelerin büyük rolü var.

Türkiye uyuşturucuda transit ve hedef ülke!..

Basının duayen ismi Serdar Arseven, bomba bir haber dosyasına imza attı. İçişleri Bakanı Soylu ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı yöneticileri ile buluşan Arseven'den çok konuşulacak bir araştırma...

BM'den İran'a idamları durdur çağrısı

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri El-Hüseyin, İran'a uyuşturucuyla ilgili suçlara verilen idam cezalarını durdurması çağrısında bulundu.

LPG tüpünde uyuşturucu sevkiyatı

Aksaray'da şüphe üzerine durdurulan bir otomobilde boş LPG tüpüne gizlenmiş 30 kilogram esrar bulundu, 2 kişi gözaltına alındı.

'Sınav soruları çalındı' dedi 'uyuşturucu ticareti'nden dinlendi

ÖSYM tarafından iptal edilen PMYO Sınavı sorularının çalındığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan gencin telefonunun, Bursa'da FETÖ/PDY'ye bağlı polisler tarafından usulsüz olarak dinlemeye alındığı ortaya çıktı.

İstanbul'da helikopter destekli uyuşturucu operasyonu

İstanbul'da, polis helikopterinin havadan koordinasyonuyla uyuşturucu ticareti yapan şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

Dünya'da 27 milyon insan uyuşturucu mağduru

BM Uyuşturucu ve Suç Ofisi Başkanı Yury Fedotov, dünya genelinde 27 milyon insanın uyuşturucu mağduru olduğunu ve her yıl 200 bin kişinin uyuşturucudan hayatını kaybettiğini söyledi

Devlet devletliğini yapmayınca... MHP'li başkan, uyuşturucu satıcısını patakladı

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde MHP İlçe Başkanı, bonzai adlı uyuşturucuyu sattığı belirlenen bir kişiyi tekme tokat dövdü.

Narkotimler sokak satıcılarına göz açtırmıyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun talimatıyla 11 Aralık 2014'te kurulan narkotimlerin "sokağa" inmesiyle uyuşturucu satıcılarına büyük darbe vuruldu.

Hizbullah’ın uyuşturucu ticaretine darbe

Panama’da bir Lübnan vatandaşının, Hizbullah için Gana’da "uyuşturucu ticareti ve para aklama" faaliyetleri gerçekleştirdiği suçlamasıyla üzerinde 500 bin dolar ile yakalandığı bildirildi.

Uyuşturucu bağımlısına mahkeme kararıyla hastane yolu

Ankara 11. Aile Mahkemesi, annesini ve kız kardeşini öldürmekle tehdit eden ve şiddet uygulayan uyuşturucu bağımlısı İ.E.K'nin hastanede tedavi altına alınmasına ve eve yaklaşmasının yasaklanmasına karar verdi.

'Hizbullah uyuşturucudan yüz milyonlarca dolar kazanıyor'

ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi Basın Sözcüsü Payne, “Hizbullah’ın uyuşturucu ticaretinden yüz milyonlarca dolar gelir elde ettiğini söyleyebiliriz” dedi.

Yeni bir hayata 'merhaba' diyorlar

Sivas'ta yaklaşık 2 ay önce faaliyete geçen Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi'nde tedavi gören hastalar, kendilerini yeni bir hayata hazırlıyor.

İstanbul'da hava destekli uyuşturucu operasyonu: Çok sayıda gözaltı var

İstanbul Üsküdar'da uyuşturucu satıcılarına yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

'Romanlarda bonzai kullanımı 10 yaşına kadar indi'

CHP İzmir Milletvekili Purçu, çocuklardaki uyuşturucu kullanımı tehlikesine dikkati çekerek, "Romanlarda bonzai kullanımı 10 yaşına kadar indi. Çocuklar ölüyor" dedi.

Kırklareli ve İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Kırklareli ve İstanbul'da gerçekleştirilen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheliden 8’i tutuklandı.

Evinde 264 kilo esrar çıktı 'yolda buldum' dedi

Konya'da evinde 264 kilogram esrar ele geçirilen şüphelinin ifadesinde uyuşturucuyu yolda bulduğunu söylediği öğrenildi.

YÖK Başkanı Saraç sahte isimle dinlendi

Ankara merkezli "usulsüz dinleme" operasyonu kapsamında savcılığın tutuklama sevk yazısında, YÖK Başkanı Saraç'ın "uyuşturucu madde kaçakçılığı yaptığı" gerekçesiyle sahte isimle dinlendiği belirtildi

Bursa'da uyuşturucu satıcılarının evine saldırı

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen 2 kişinin oturduğu eve saldıran ve benzin döküp yakmaya çalışan kalabalığa polis ekipleri müdahale etti.

Uyuşturucu satıcılarına helikopter destekli operasyon

İstanbul'da uyuşturucu satıcılarına yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi

Uluslararası sulardaki uyuşturucu operasyonunda 9 tutuklama

Uluslararası sularda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Suriye uyruklu dokuz kişi tutuklandı.

'Albatros Harekatı'ndaki 9 şüpheli adliyeye getirildi

Uluslararası sularda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Bolivya bandıralı gemideki Suriye uyruklu 9 şüpheli, Muğla Adliyesine sevk edildi.

Firar eden uyuşturucu baronu yakalandı

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, yaklaşık altı ay önce ülkenin en iyi korunan hapishanesinden firar eden "El Chapo" lakaplı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın yakalandığını açıkladı.

'Albatros harekatı'nın tüm detayları

Türk Sahil Güvenlik ekiplerinin uyuşturucu madde taşıdığı belirlenen Bolivya bandıralı gemiye uluslararası sularda düzenlediği "Albatros Harekatı"nın ilk görüntüleri ortaya çıktı.

Türkiye'den uluslararası sularda uyuşturucu operasyonu

Türkiye'nin uluslararası sularda Bolivya bandıralı gemiye yönelik uyuşturucu operasyonunda, ilk etapta 13 ton toz esrar ele geçirildiği, gemideki incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Uyuşturucu ticaretine büyük darbe

Türkiye'nin uluslararası sularda Bolivya bandıralı gemiye yönelik uyuşturucu operasyonunda, ilk etapta 13 ton toz esrar ele geçirildiği, gemideki incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Uyuşturucu bağımlısı genç 2 kişiyi rehin aldı

Fatih'te dayısı ve erkek kardeşini tüfekle rehin alan uyuşturucu bağımlısı kişi, polis ekiplerinin 2,5 saatlik çalışmaları sonucunda ikna edildi.

Sürücülerde aranacak sağlık koşulları yenilendi

Sürücülerde aranacak sağlık şartlarına dair yönetmelik değişti. Alkol ve uyuşturucu bağımlıları sürücü belgesi alamayacak. Kalp damar hastalarına doktor kanaatine göre sürücü belgesi verilebilecek.