Tütün Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:22

Tütün Haberleri

İç babam iç, nasıl olsa 'devlet baba' arkanda!

Akajans'ın haberine göre, üreticinin yüzünü güldürmek, tütün satış ve tüketimini artırmak için "devlet baba" canla başla çalışıyor. İşte o haberin detayları...

Sınır kapılarını tutun, PKK hamisi hainler kaçıyor!

TBMM'nin kararı ile PKK'yı ve PKK terörünü pervasızca destekleyip, teröristlere araçları ile mermi taşıyan, teröristlere de onların cenazelerine kol kanat geren HDP'liler artık "yasama dokunulmazlığı"nın arkasına saklanamayacaklar.

Acı haber Aktütün'den geldi: 4 şehit

Şemdinli-Aktütün karayolunda PKK'lı teröristler tarafından haince tuzaklanan patlayıcının patlatılması sonucu 4 asker şehit oldu, 4'ü ağır 9 asker yaralandı

Suriye halkı geçici ateşkesin ardından hayata tutunmaya çalışıyor

Suriyeliler, 27 Şubat'ta yürürlüğe giren kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasından faydalanarak iç savaşın yaralarını sarmaya çalışıyor.

Bahar Öztan: Kanseri yendim moralim çok iyi

Bahar Öztan’ın son tahlillerinin iyi çıktığını müjdeleyip, “kanseri atlattım” cümlesini ilk kez kurduğu bu röportajda hayata sımsıkı tutunan, hastalığına rağmen tek bir gözyaşı bile dökmeden mücadele eden bir kadının hikayesini okuyacaksınız.

Esed'in bombaları hem eşini hem gözünü aldı

Suriye'nin Halep kentinde rejim birliklerine ait savaş uçaklarından atılan varil bombası nedeniyle eşini ve gözünü kaybeden Abdulkadir Sıgnı, 4 çocuğuyla hayata tutunuyor.

'Tütünle mücadelede yeni düzenleme çalışmalarına başladık'

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, " Tütünle mücadelede yeni düzenleme çalışmalarına başladık" dedi.

'Leyla'dan Sonra' yüzlerce hayal gerçek oldu

İstanbul Tıp Fakültesinde tanıştıkları kanser hastası 3,5 yaşındaki Leyla'nın hayatını kaybetmesinden etkilenen tıp öğrencileri, başlattıkları "Leyla'dan Sonra Projesi" kapsamında kronik rahatsızlıkları bulunan çocukların isteklerini yerine getirerek hayata tutunmaların

Mezarlığın yanında yaşam mücadelesi

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Kırıkhan ilçesine yerleşen ve mezarlığın yanına çadır kuran 125 Suriyeli, hayata tutunmaya çalışıyor.

'Parmak bebek' hayata tutundu

Kocaeli'de 25 haftalıkken, 760 gram ağırlığında dünyaya gelen Ali Emin bebek, 2 kilograma ulaştığı 3 aylık tedavinin ardından taburcu edildi.

'Burun farkıyla hayata tutunma'nın mutluluğunu yaşıyor (VİDEO)

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, batan fiber teknenin su yüzeyinde kalan burnuna tutunarak hayatta kalan 20 yaşındaki Suriyeli Pelan Hüseyin, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

Hayata 'burun farkıyla' tutundu

Edremit Körfezi'nde batan teknedeki göçmenleri kurtarma operasyonu, Sahil Güvenlik ekiplerince görüntülendi. Kurtarılan Suriyelinin, teknenin su üstünde kalan burnuna tutunarak hayatta kaldığı ortaya çıktı.

Sigara her yıl 100 bin insanın ölümüne neden oluyor

Türkiye'de ve dünyada bağımlılık yapıcı maddelerin başında gelen tütün, dünyada her yıl 6 milyon, Türkiye'de ise 100 bin kişinin ölümüne neden oluyor.

En büyük destekçileri hayırseverler

Suriye'deki iç savaşta eşini kaybeden Diana İbrahim Hasan, saldırılarda yaralanan iki kızıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde tek göz odada hayırseverlerin desteğiyle yaşama tutunmaya çalışıyor.

'Kader ortağına' destek olacak

Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen çift kol nakliyle hayata tutunan Topal, üçüncü çift kol nakli operasyonunu duyunca çok sevindiğini ve 'kader ortağı' olarak nitelendirdiği Sağır'a tedavi sürecinde destek olmak için ziyarette bulunacağını belirtti.

Atla snowboard yaptılar

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde snowboard tutkunu iki kişi, su kayağına benzer şekilde kar üzerinde ata bağlı ipe tutunarak snowboard yaptı.

Suriyeli anne engelli çocuğu için hayata tutunuyor

Suriye'deki savaştan kaçarak İzmir'de bedensel engelli çocuğuna daha iyi bir hayat sunabilmek için zor şartlar altında yaşamını idame ettirmeye çalışıyor.

Kamplar Suriyeli sığınmacıların yüzünü güldürüyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeli sığınmacılardan yaklaşık 270 bini, hemen her ihtiyaçları karşılanan, 10 kentteki barınma merkezlerinde hayata tutunuyor.

Çapraz nakille yaşama tutundular

Böbrek nakli bekleyen Murat Kabak'ın eşi Şirvan Kabak böbreğini 12 yıl diyalize giren 24 yaşındaki Fatma Yurdeşen'e, Yurdeşen'in annesi Ferdane Mülayim de böbreğini Murat Kabak'a vermek için ameliyat edildi.

Hamile Afgan kadın yaşama 'Güven'le tutundu

Çeşme'den lastik botla denize açılan 41 kişi arasındaki 8,5 aylık hamile Afgan Husina Derhude, sancılarının yoğunlaştığı sırada botu fark eden TCSG Güven Gemisi personeli tarafından kurtarıldı.

Suriyeli üçüzler Türkiye'de hayata gülümsüyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Elazığ'da yaşayan Suriyeli çiftin 10 aylık üçüzleri komşularının yardımıyla hayata tutunmaya çalışan ailenin neşe kaynağı oldu.

Varil bombaları hayatlarını alt üst etti

Ülkelerindeki iç savaşta yakınlarını kaybeden Suriyeli Ziyade ailesi, sığındıkları Reyhanlı ilçesinde hayata tutunmaya çalışıyor.

'Yapay akciğer'le hayata tutundu

Van'da H1N1 virüsü nedeniyle akciğer yetmezliği çeken 41 yaşındaki hasta, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapay akciğer uygulamasıyla hayata döndü.

Suriyeli ustalar meslekleriyle hayata tutundu

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan ayakkabı ustaları, mesleklerini uygulama fırsatı buldukları İzmir'de hayata yeniden umutla bakmaya başladı.

Emenike ve Babel tutunamadı

Birleşik Arap Emirlikleri 1. Futbol Ligi ekiplerinden El Ain'in yönetim kurulu üyesi Hamdoun, Emenike ve Babel ile sezonun ikinci yarısında çalışmak istemediklerini açıkladı.

Ak düşen saçları 58'inden sonra siyahlaştı

Malatya'da kan kanserine yakalandıktan sonra kardeşinden alınan ilikle yaşama tutunan 58 yaşındaki Hacı Ömer Kılıç'ın beyaz saçları, tedavi sonrası siyah çıkmaya başladı.

İsrail basını: Mısır, Ankara-Tel Aviv yakınlaşmasından rahatsız

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesi, Mısır'ın Ankara-Tel Aviv arasındaki yakınlaşmadan rahatsız olduğunu ve İsrail'e "Türkiye'yi Gazze'den uzak tutun" mesajı verdiğini yazdı.

İsveç'te patlama: 10 yaralı

İsveç'in başkenti Stockholm'de gece yarısı tutun mamullerinin satıldığı bir dükkanda meydana gelen patlamada 10 kişinin yaralandı.

'Yaşam' için çalan telefonu kamera şakası sandı

Antalya'da böbrek nakliyle hayata tutunan Tahtacı, "Kadavra listesine yazıldıktan bir hafta sonra telefonum çaldı, 'Çabuk hastaneye gel, organ çıktı' dediler. Kamera şakası sandım, başta inanmadım" dedi.

Galatasaray'da yarım sezon tutunabildiler

Galatasaray'da geride kalan son 15 sezonda 35 farklı futbolcu, bir tam sezonu tamamlayamadan takımdan ayrıldı.