Turgut Özal Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:37

Turgut Özal Haberleri

Medyanın efsane ismi o ajansa transfer oldu

Hürriyet Haber Ajansı'nın (HHA) isimlerinden Oğuz Uçar, bakın hangi haber ajansına transfer oldu ve hangi göreve getirildi?

TC hükümetleri / Geçmiş hükümetler / Tam liste

96 yıllık Cumhuriyet tarihinde kimler geldi kimler geçti? Türkiye 9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçti. Halen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başında olduğu ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi görevine devam ediyor. Merak edenler için bundan önce kurulan 65. hükümetin sıralı tam listesi Haber Platosu'nda...

Dualarımız Mehmetçik’le! Zeytin Dalı Harekatı Türk milletine hayırlı olsun

Emekli albay olan yazarımız Mustafa Toygar, Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yönelik güvenlik operasyonlarından Fırat Kalkanı Harekatı’ndan Zeytin Dalı Operasyonu’na, başkomutanlar Recep Tayyip Erdoğan ve Turgut Özal dönemlerine dair yapılanları ve gelinen noktaları farklı bakış açısıyla kaleme aldı

Naim Süleymanoğlu için! Sayın Cumhurbaşkanım bir gün olsun yas ilan edin

O milletleri millet yapan efsaneydi Türk milleti için... Ve o kahraman bugün 50 yaşında hayata gözlerini yumdu, Hakk'a yürüdü Naim Süleymanoğlu... Bize onca gurur yaşatan efsanemize ne yapsak borcumuzu ödeyemeyiz, üzerimizde çok ama çok hakkı vardı… Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum; bir gün olmasa da bir saat olsun milli yas ilan edin.

Muhsin Yazıcıoğlu yavruvatan Kıbrıs'ta anıldı

KKTC Alperenler Derneği, Lefkoşa’da “Bir Medeniyet Tasavvuru, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı” gerçekleştirildi. BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur, programda Yazıcıoğlu'nun dava, devlet ve siyaset adamlığını örneklerle anlattı.

Tüm devlet erkanına çağrı: Eğer Türkiye'yi seviyorsanız bürokrasideki tüm FETÖ'cüleri bildirin!

Tüm Devlet Erkanına çağrı: Eğer Türkiye’yi seviyorsanız, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyorsanız, O’nu haklı davasında yalnız bırakmak istemiyorsanız, gelin bir defa olsun faydalı bir iş yapın, tavassutta bulunarak devletin üst bürokrasisine yerleştirilen FETÖ’cülerin isimlerini Başbakanlığa bildirin.

'Özal milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın, ülkenin gelişmesi ve ilerlemesinde öncü rol oynadığını ve milletin gönlünde müstesna bir yer edindiğini bildirdi.

8. Cumhurbaşkanı Özal, kabri başında anıldı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yılında kabri başında anıldı. Törene, Özal'ın eşi Semra Özal, çocukları ve torunları da katıldı

Türkiye ekonomisinde 'Özallı yıllar'

Türk siyasi hayatının en renkli isimlerinden olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Türkiye ekonomisi için kalıcı birçok projeye imza attı.

'28 Şubat, Özal'ın ölümüyle başladı'

Emekli Albay Ahmet Özçelik, "Benim kanaatim 28 Şubat, Turgut Özal'ın ölümüyle başladı. Ondan sonra birtakım buna benzer hoş olmayan şeyler başladı" dedi.

Samsunspor için renklerin siyah olduğu gün: 20 Ocak 1989

20 Ocak 1989 tarihi, özellikle Samsunlular için bir matem günüdür... Renkleri kırmızı beyaz olan Samsunspor'un formasına o "kara gün", renk olarak siyah de eklenmiştir. Merhum Hasbi Menteşoğlu kulüp başkanıdır ve Samsunspor süper ligde fırtınalar gibi esmektedir... Ancak meşum tarih, Samsunspor fırtınasının "kara bulutlarla" kaplandığı gün o olur...

Turgut Özal'ın ölümü davasında Ersöz'e beraat istemi

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin davada, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında verilen beraat kararının onanmasını talep etti.

Ülkücü camiayı bekleyen tehlike

Daha, Turgut Özal zamanında seslendirilen bir proje vardı, “Türkiye’de iki buçuk parti kalacak.” Buçuk belliydi, ayrılıkçı terör örgütünün uzantısı parti. Diğer iki parti den biri, muhafazakâr kanatta yer alacaktı diğeri ise sosyal demokratları temsil eden bir sol parti olacaktı. Bugün bakıldığında, muhafazakâr partinin AKP, sosyal demokrat sol partinin de CHP’nin olacağı görülüyor. Eğer, 1999 seçimleri sonrası, MHP’nin başında genel başkan değil de lider olsaydı, bugün muhafazakâr partiyi temsi

Oy verirken aman dikkat: Bir ülkenin talan edilmesi için 1 yıl bile uzun süre

Haber Platosu'nun, bürokrasi ve siyaset konusunda tecrübeli yazarı Yunus Demirel, 1 Kasım seçimine saatler kala, özellikle kafası karışık seçmenlere çarpıcı uyarılarda bulundu.

Traktörün 'bom'u eski başbakan yardımcısını ağır yaraladı

Eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli, Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, başına traktörün yük kaldırmak için kullanılan parçasının çarpması sonucu ağır yaralandı.

Yolları ne zaman ayrıldı?

Hüseyin Gülerce'ye göre. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın parti yönetiminin dışında kalmasının nedeni Gezi olayları!

Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Servet Kabaklı vefat etti

Türk Edebiyatı Vakfı Başkanı Kabaklı vefat etti

İŞTE TC HÜKÜMETLERİ

Bugün, Davutoğlu başkanlığında Türkiye Cumhuriyeti tarihinin 63. hükümeti kuruldu? Peki Cumhuriyet tarihi boyunca kurulan 62 hükümet? Merak edenler için o liste...