Tokat Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:04

Tokat Haberleri

TGF Başkanı Karaca Tokat'tan seslendi: Anadolu basını yanıyor!

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, gazetecilerin kendi sorunlarına sahip çıkması gerektiğini bildirdi.

Orgeneral Arif Çetin'in Tokat temasları

Tokat’ta gelen Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin resmi temasları sonrası Av. Süleyman Kaya’ya iadeiziyarette bulundu.

Ankara'da TOSİAD rüzgarı

Tokat lobisi sloganıyla göreve başlayan yeni TOSİAD yönetimi bu lobi çalışmaları başta olmak üzere Ankara’da yaşayan Tokatlı iş insanları ve Tokatlı bürokratlarla bir araya geldi. 

TOSİAD Başkanlığına Süleyman Kaya seçildi

İstanbul'da önemli çalışmalarıyla göz dolduran Tokatlı Sanayici ve  İşadamları Derneğinin olağan kongresinde, Türkiye'nin tanınmış avukatlarından Süleyman Kaya oy birliğiyle Başkan seçildi.

Tokat'ın değerli taşları artık daha değerli olacak

Bir telefon, baktım Ender Demirtaş: Tokat'tayım dedi. Dedeman Otel'deymiş, gittim yanına. Baktım, yine bir heyetle gelmiş Ender Başkan. Bilim insanları, taşların dostları. 

Tokat Gazeteciler Cemiyeti yine duayen gazeteci İncesoyluer'e emanet

Tokat Gazeteciler Cemiyeti Olağan Kongresi'nde mevcut genel başkan Cemal İncesoyluer, oy birliğiyle bu göreve yeniden seçildi. Tek aday olan duayen gazeteci İncesoyluer, kongrede oy birliğiyle ikinci dönem için yeniden seçildi. Kongrede konuşma yapan İncesoyluer, “Cemiyetimizde kurumsallık sürecimiz devam edecektir. Basın emekçilerinin ayrımsız olarak haklarını korumak, sorunları için sesleri ve her ortamda yanlarında olmak amacındayız” dedi.

Ceza İnfaz Kurumu Çalışanları AB Standardında

AB ve Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, bağlı kuruluşlar ile CİPDER (Ceza İnfaz Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği) tarafından geliştirilen Mesleki ve Sosyal Yetkinliklerinin Geliştirilmesi Projesi hayata geçirildi

"Tokat işi bitirmiş, Reisine sahip çıkmış, Allahınıza gurban…"

Tokat Tokat olalı böyle bir mitinge belki de ikinci kez tanıklık ediyor. Başbakan Binali Yıldırım da kalabalık ve coşkunun büyüsüne kapılıp, “Allahınıza gurban Tokat” diye, memnuniyetini gösterdi. Üstelik, bu ve benzeri cümleleri miting boyunca birkaç kez kullandı. Şimdi, hayırcıların eleştirilerini bekliyorum." diyen yazarımız Cemal İncesoyluer'in yazısı...

Tokat Gazeteciler Cemiyeti yönetimi güven tazeledi

Tokat Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel KuruldaTGC Başkanı Cemal İncesoyluer ve yönetimi güven tazeledi. Aynı yönetimle kongreye giden İncesoyluer yeniden TGC Başkanlığına seçilirken, TGF Denetim Kurulu Üyesi Kemal Özdilek de TGC Onur Kurulu Başkanlığına getirildi.

Orada bir il var uzakta 'FETÖ mücadelesi' garabete dönen...

Usta gazeteci yazar Cemal İncesoyluer, FETÖ'nün mülkiye yapılanmasının çözüldüğü il olarak adı ön plana çıkan Tokat'ta, FETÖ ile mücadele konusunda yaşanan garabetleri, soru işaretlerini sorguluyor.

Reşadiye'deki kayıp çocukların sırrı babalarının çarpık ilişkisinde mi?

Bu çocukların kayboluş tarihi 29 Aralık 2015… 13 ay olmuş. Özellikle, Reşadiye dosyasını izlerken; ortaya dökülen pespaye ilişkiler, iki çocuk üzerindeki sislerin altındaki hesaplar, yalanlar-dolanlar, lanet olsun, canınız cehenneme dedirtiyor… Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan yazarımız Cemal İncesoyluer, Reşadiye'deki olayı, çocukların bulunması konusunda büyük emek harcayan gazetecilerin çabalarını da vurgulayarak irdeliyor.

Kanal İstanbul'a kardeş Tokat'tan mı? Bu başkan da "çok oluyor"!

Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya çapında ses getiren projeleri Anadolu'ya da ışık tutuyor... Kanal İstanbul'a kardeş Tokat'tan mı çıkıyor? Bu Belediye Başkanı da "çok oluyor" artık!... Ya da şöyle mi girsek konuya: "Orada bir belediye var uzakta... O belediye bizim belediyemizdir. Gitmesek de görmesek de o belediyenin projeleri bizim projelerimiz; o yörenin imarı/refahı bizim refahımızdır!" Yazarımız Cemal İncesoyluer Tokat'ın vizyonunu genişleten projelerini yorumladı

Cem Özdemir 'Tokat hemşehriliğinden' ihraç ediliyor, Bettina 'hemşehri' oluyor!

Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Almanya Federal Meclisi'nin, 1915 olaylarını 'Soykırım' olarak nitelendiren tasarıyı hazırlayarak 'Evet' oyu kullanan Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'i, "Tokat hemşehriliği"nden belediye meclisi kararı alarak ihraç edeceklerini ilan etti.

Tokat basın tarihi yazılıyor

Tokat Gazeteciler Cemiyetin ilk yayını Tokat Basın Tarihi olacak. GOÜ Öğretim Üyesi cumhuriyet tarihçisi Dr. Sadet Altay ile gerekli görüşmeler yapıldı. Böylece, Tokat’ın İstiklal Savaşından günümüze kadar olan süreyi kapsayacak basın tarihi bir kitapta toplanacak.

Dokunulmazlık kavgası tutanakları... Meclis'te yumrukların konuştuğu o anlar...

TBMM'de dün "dokunulmazlıkların" görüşüldüğü Anayasa Komisyonun'da milletvekilleri tekme tokat birbirine girdi. AK Parti ile HDP'li milletvekilleri arasında çıkan yumruk, tekme ve tokatların konuştuğu kavga nedeniyle görüşmeler 2 Mayıs Pazartesi'ye ertelendi. Kavgada 5 milletvekili yaralandı. İşte o kavganın tutanakları...

Tokat Gazeteciler Cemiyetine görkemli açılış

Türkiye gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Kurulu Tokat’ta yapıldı.

Tokat'ta rüzgar hasara neden oldu

Tokat il merkezi ve Turhal ilçesinde etkili olan rüzgar nedeniyle hasar meydana geldi.

2. Anadolu Zirvesi Tokat'a sinerji katacak

2. Anadolu Zirvesinin Nisan ayında gerçekleşeceğini söyleyen İncesoyluer, “Tokat’ın tanıtımı için bu organizasyon önemli bir adımdır. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek cemiyet başkanlarıyla Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetiminin de katılacağı Anadolu Zirvesi, Tokat’ın misafirperverliği ve 6 bin yıllık medeniyet serüvenine tanıklık edecektir” dedi.

Meteoroloji'den önemli uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve zamanla doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor

İki efsane Yazıcıoğlu vardı: Vali Recep Yazıcıoğlu ve Başkan Muhsin Yazıcıoğlu

'Hayatımda iki Yazıcıoğlu var ve çok önemli. Birisi, merhum efsane vali Recep Yazıcıoğlu, diğeri de merhum Muhsin Yazıcoğlu' diyen yazarımız Cemal İncesoyluer iki efsaneyi siz haberplatosu okurları için kaleme aldı

MHP'deki iktidar mücadelesi... Akşener nereye koşuyor?

Meral Akşener, MHP Genel Başkanlığına soyunmak için geç mi kaldı? MHP ve Akşener'in neler bekliyor? Yazarımız Cemal İncesoyluer yorumladı.

Devlet devletliğini yapmayınca... MHP'li başkan, uyuşturucu satıcısını patakladı

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde MHP İlçe Başkanı, bonzai adlı uyuşturucuyu sattığı belirlenen bir kişiyi tekme tokat dövdü.

Cemal İncesoyluer Tokat Gazeteciler Cemiyeti başkanı oldu

Tokat Gazeteciler Cemiyetinin (TGC) Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Yapılan genel kurulda Haber Platosu yazarı Cemal İncesoyluer, TGC'nin yeni başkanı seçildi

Nabi Avcı'dan Batı'ya tokat gibi cevap: Teröristlerin yaktığı okullardan utanın!

Hiçbir delil olmadan terörle mücadeleyi eleştirip Cumhurbaşkanı’na mektup yazan Batılı akademisyenler için yazı kaleme alan Milli Eğitim Bakanı, örgütün mahvettiği 147 okulu örnek gösterdi

Uçan tekme atan 'Kung Fu Aslan' gitti, derviş ruhlu 'Font Fu Aslan' geldi!

TBMM'de "uçan tekme" atan, kavgacı üslubuyla tanınan Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, şimdi kavgadan uzak bir şekilde tam bir derviş hayatı yaşıyor... Sizin anlayacağınız "Kung Fu Zeyid Aslan" gitti yerine geldi "Font Fu Zeyid Aslan". Neden "Font Fu"? İşte cevabı....

Tokat'ta yangında 207 küçükbaş hayvan telef oldu

Tokat'ın Erbaa ilçesinde ağılda çıkan yangında, 207 küçükbaş hayvan telef oldu.

MHP'de deprem! 8 il teşkilatı daha görevden alındı

MHP yönetimi; Elazığ, Samsun, Tokat, Kırklareli, Tekirdağ, Bayburt, Gümüşhane ve Çorum il yönetimlerini görevden aldı

Tokat'ta eğitime kar engeli

Tokat'ın Niksar ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi.

'Tapulu arazim' dedi yolu trafiğe kapattı

Tokat'ta bir kişi, yolun tapulu arazisinden geçtiği iddiasıyla açtığı davayı kazanınca toprak dökerek yolu trafiğe kapattı.

Kelkit Çayı'ndaki aramada kayıp çocukların izine rastlanmadı

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde 49 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Dursun Kaan Taşcı ile 8 yaşındaki Bayram Erol'u 3 gün boyunca Kelkit Çayı'nda arayan dalgıçlar, herhangi ize rastlamadı.