Sigara Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:46

Sigara Haberleri

İç babam iç, nasıl olsa 'devlet baba' arkanda!

Akajans'ın haberine göre, üreticinin yüzünü güldürmek, tütün satış ve tüketimini artırmak için "devlet baba" canla başla çalışıyor. İşte o haberin detayları...

Üniversite kampüslerinde sigara satışına yasak geliyor!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Üniversite kampüslerinde sigara satışını kaldırıyoruz. Kampüste sigara satışı olmayacak." dedi

Yeni sigara düzenlemesi geliyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni sigara düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu

Sigara yasağı genişliyor!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, sigara yasağını genişletecek düzenlemenin de Haziran sonuna kadar yasalaşacağını söyledi

İmamın 'sigarayı bıraktırma' mesaisi

Eskişehir'in Mihalgazi ilçesindeki bir camide görev yapan imam Eyüp Sabri Avdan, vatandaşlara sigarayı bıraktırmak için yoğun çaba harcıyor.

SGK'dan kanser ilaçlarıyla ilgili 'sigara' açıklaması

SGK, Sağlık Bakanlığından sigara kullanan hastalar için endikasyon dışı izin belgesi alınması halinde ilaç bedelinin karşılanmasında hiçbir sakınca bulunmadığını kaydetti.

Erdoğan'dan sigara mesajı: Aslolan sigara içenin değil içmeyenin özgürlüğünü korumak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sigara içme özgürlüğü diye bir özgürlük asla olamaz. Asıl olan sigara içenin değil sigara içmeyenin özgürlüğünü korumaktır" dedi.

Cenaze nakil aracına dönüştürülen minibüsle sigara kaçakçılığı

Muş'ta cenaze nakil aracına dönüştürülen kiralık minibüste gümrük kaçağı 56 bin 505 paket sigara ele geçirildi.

Sigara her yıl 100 bin insanın ölümüne neden oluyor

Türkiye'de ve dünyada bağımlılık yapıcı maddelerin başında gelen tütün, dünyada her yıl 6 milyon, Türkiye'de ise 100 bin kişinin ölümüne neden oluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sigarayı bırakanları ağırlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde sigarayı bırakan 250'nin üzerinde vatandaşa, "9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü" dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde özel resepsiyon verecek.

Konya'da 'VIP' soygun

Konya'da VIP minibüsle girdikleri iş yerlerinden para, içki ve sigara çaldıkları iddia edilen 5 zanlıdan 4'ü tutuklandı.

Bir paket sigara 10 ekmeğe bedel

Yılda yaklaşık 2 milyar liralık ekmeğin israf edildiği Türkiye'de ortalama bir paket sigara bedeliyle 10 ekmek alınabiliyor.

Trabzon'da yangınların yarısının nedeni sigara ve kibrit

Trabzon'da itfaiye ekiplerinin 2015'de müdahale ettiği bin 295 yangının 522'sine sigara ve kibritin neden olduğu belirlendi.

Sigara ve alkole yeni yıl zammı

Tüm alkollü içkilerde asgari maktu vergi tutarı yaklaşık yüzde 15 artırıldı. Tütün ürünlerinde de paket başına asgari maktu vergi 4,20 liradan 4,42 liraya yükseltildi.

Akciğer kanseri görülme sıklığı düşüyor

Sağlık Bakanlığınca, Tütün Kontrol Programı sonrasında kapalı alanlar başta olmak üzere birçok yerde sigara kullanımına yasak getirilmesiyle akciğer kanserinin görülme sıklığında azalma görüldü.

Nobel ödüllü Sancar kamu spotunda rol aldı

Sigarayla mücadelede ciddi adımlar atmayı sürdüren Sağlık Bakanlığı, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Sancar'ın sigara ve kanserle ilgili sözlerini kamu spotunda kullandı.

Adana'da kaçakçılık operasyonu: 12 gözaltı

Adana' da, kaçakçılara yönelik operasyonda çok sayıda kaçak sigara, alkollü içecek ve cinsel uyarıcı hap ele geçirildi, 12 kişi yakalandı.

Kalp damar hastalıkları saçlara ak düşürüyor

Saçların erken yaşta beyazlamasının, erken yaşta sigara içenlerde görülebildiği, bunun yanı sıra özellikle kalp damar hastalıklarına yatkınlığın göstergesi olabileceği de belirtildi.

Akaryakıt tankerine 400 bin paket sigara gizlemişler

Osmaniye'de, akaryakıt tankeri ve tırda 400 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

'Türk gibi sigara içer' sözü tarihe karışıyor

Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Aydın, bir zamanlar kullanılan 'Türk gibi sigara içer' sözünün tarihe karıştığını, yerine 'Türk gibi sigara ile savaşır' sözünün söylenir olduğunu belirtti

Ambulansla sigara kaçakçılığı yaptılar

Osmaniye'de ambulans görünümü verilen sahte plakalı araçta yapılan aramada 27 bin 500 paket kaçak sigara bulundu, 2 kişi tutuklandı

Şok...Şok... Salam, sucuk, pastırmanın kanser riski var

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), işlenmiş et tüketimiyle ilgili sağlık riski uyarısı yapacak. Buna göre; salam, sosis, sucuk, jambon, pastırma gibi işlenmiş etlerin, sigara ve asbest gibi kansere yol açma ihtimali var

PKK'nın vergi darbesi: 6.000.000.000 lira!

Terör örgütü PKK canlara kıyarken, yaptığı kaçakçılıkla ekonomiye de büyük darbe vuruyor. Sigaradan akaryakıta kadar birçok kalemde yapılan kaçakçılık nedeniyle devlet yılda 6 milyar liralık vergi kaybına uğruyor