Şeker Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:51

Şeker Haberleri

Şeker üretim maliyeti düşürülüyor, ya satış fiyatına ne demeli?

Akajans'ın haberine göre şeker fabrikaları üretim maliyetlerini düşürmek için canla başla çalışıyor. Peki bu çaba, satış fiyatına yansır mı dersiniz?

Esnaf isyanda: BİM, A101 ve Şok'a yasaklama getirilsin

Kocaeli'de esnaf platformu çarpıcı bir kampanya başlattı. "Maalesef ülke 3 zincir mağazaya mecbur bırakıldı. Siz hiç çay, şeker satan ayakkabıcı... Yumurta, peynir ekmek satan tuhafiyeci gördünüz mü?" denilen çağrıda zincir marketlerin kısıtlama günlerinde gıda dışında ürün satmasının yasaklanması istendi

Dikkat! Hepimizi yavaş yavaş öldürüyorlar... (NBSŞ=ŞGZ ?)

Hepimizi yavaş yavaş öldürüyorlar diyoruz çünkü belkide hiç aklımıza gelmeyen bir zehre karşı hiç önlem almıyoruz. Neden mi bahsediyoruz? NBSŞ (Nişasta Bazlı Sıvı Şeker) den, yani ŞGZ (Şeker Görünümlü Zehir) den bahsediyoruz. Devamı yazımızda...

Bank ABC, Şekerbank’ın yüzde 30.28 hissesine talip

Şekerbank’ta hisse satışıyla ilgili kulisler hareketlendi. Emekli Sandığı Vakfı’nın 10 gün içinde Şekerbank payları ile ilgili satış yapabileceklerini KAP’a açıklaması sonrası hisselere Bahreynli Bank ABC’nin talip olduğu iddiası güçlendi. İngiliz haber ajansı Mergermarket de ABC’nin yüzde 30.28’lik hisseyi almak üzere müzakere yürüttüğünü yazdı.

Yüksekova'da kar yüzünden mahsur kalan hasta kurtarıldı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yolu ulaşıma kapanan köydeki şeker hastası, dört saat süren zorlu çalışmanın ardından ekipler tarafından hastaneye ulaştırıldı.

'Deliormanlı' 1 Nisan'da vizyona girecek

Yönetmenliğini Murat Şeker'in üstlendiği, yapımcılığını Sugarworkz ve TAFF'ın gerçekleştirdiği "Deliormanlı" filminin 1 Nisan'da vizyona girmesi planlanıyor.

MHP'de Bahçeli'ye isyan: Bu durum sürdürülemez, büyük kongre toplansın

Partinin eski kurmaylarından Muharrem Şemsek, Seyfi Şahin ve Rıza Müftüoğlu'nun da aralarında bulunduğu 9 eski MHP milletvekili, ortak bir basın açıklaması yaptı.

Mehmetçik'ten Silopili çocuklara 'şefkat eli'

Güvenlik güçlerinin operasyonlarının ve sokağa çıkma yasağının sürdüğü Silopi'de evlerinden çıkamayan aileleri ziyaret eden Mehmetçik, çocuklara meyve suyu, çikolata ve şeker ikram ediyor.

Fast food tüket, kronik hastalık bul!

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orbak, 'fast food' türü yiyeceklerin ve şekerli içeceklerin obezitenin yanı sıra kronik hastalıklara yol açtığını belirtti.

Türkiye Avrupa'nın 'kuş zengini'

Avrupa ve Asya kıtaları arasında köprü konumunda bulunan Türkiye kuş çeşitliliği açısında önemli bir zenginliğe sahip.

Nikah şekeri yerine 'nikah sabunu'

Balıkesir'de içeriğiyle 150, şekilleriyle 500 çeşit sabun üreten bir firma tarafından düğün, sünnet ve doğum gibi özel günler için tasarlanan sabunlar ilgi görüyor.

Rusya'daki 15 Türk işçi gözaltına alındı

Merinos Rusya Genel Müdürü Erdoğan Şeker, Rusya'daki ZAO Merinos fabrikasında görev yapan 15 Türk personelin çalışma ve oturma izinleri olmasına karşın gözaltına alındığını açıkladı.

Tarladan sofraya 'şeker'in serüveni

Muş Ovası'nda yetiştirilerek binlerce kişinin geçim kaynağı olan şeker pancarı zahmetli bir hasatın ardından türlü işlemlerden geçirilerek şeker haline getiriliyor.

Topuklu ayakkabıyla araç kullanmayın tavsiyesi

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Fuat Şeker 'Kadınların topuklu ayakkabı ile araç kullanmaması gerektiğini' açıkladı.

10 maddede antibiyotik tehdidi

Başı-dişi ağrıyan, karnı ağrıyan konu komşudan bilinçsizce antibiyotik alıp kullanıyor. Antibiyotikleri şeker yutar gibi tüketiyoruz. Konumuz “antibiyotik suiistimali” .. Bugün bu “kara tablo”yu masaya yatırıp sorunu on maddede özetlemeye çalışacağız.

Dört kuşaktır el yapımı şeker üretiyorlar

1. Dünya Savaşı sırasında Arabistan'da İngiliz askerlerine esir düşen Hacı Mehmet'in orada öğrendiği şeker yapımını, şimdilerde dördüncü kuşak torunu sürdürüyor.

Şeker hastalarının doğru bildiği 5 yanlış

"Hiç şeker yemiyorum nasıl hasta oldum anlamıyorum?" diyorsanız bu haber tam size göre...

'IŞİD'e Sarin gazını Türkiye verdi' iddiası

CHP milletvekilleri Eren Erdem ve Ali Şeker, Suriye’nin Guta Bölgesi’nde 2 yıl önce kullanılan ve 1300 kişinin ölümüne neden olan sarin gazı saldırısından Türk hükümetini de sorumlu tuttu.

Memduh Ün için İstanbul’da tören düzenlendi

Türk Sineması’nın ünlü yönetmenlerinden Memduh Ün önceki gün hayatını kaybetti. Memduh Ün için bugün İstanbul’da tören düzenlendi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema Televizyon Merkezi Yeşilcam-1 Nolu salonda düzenlenen törene, aralarında siyaset ve sinema dünyasından ünlü isimlerin olduğu çok sayıda kişi katıldı. Törende sevenleri Memduh Ün’ün Türk bayrağına sarılı tabutunun başında saygı nöbeti tuttu.

Coca-Cola, "obezite" bağını reddetmeleri için bilim insanlarına rüşvet vermiş

Times, "içecek şirketi Coca-Cola'nın İngiltere'de bilim insanlarına, şekerli içecekler ve obezite krizi arasındaki bağlantıyı reddetmeleri için milyonlarca Sterlin akıttığını" yazıyor.

1. sıra vekili 4. sıraya attılar adaylıktan çekildi

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için adaylıktan çekildiğini bildirdi

120 korsan uydu kanalının yayını kesildi

Tarlaları villa arazisi, aromalı şeker bal, bozuk kapsülleri, şifalı bitkisel ilaç olarak pazarlayan uydu kanallarındaki sahtekarlara büyük şok. İngiltere’den getirdikleri sahte lisanslarla korsan televizyon kurarak sinema filmleri ve dizileri telifsiz olarak yayınlayan bu dolandırıcılara TÜRKSAT dur dedi.