Sağlık Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:41

Sağlık Haberleri

Koronavirüs insanlığı Mağara Sendromu'na mı sürüklüyor?

Maske, mesafe, hijyenin ve dahası aşının bizi hayata bağladığını düşünürken gönüllü köleliğin anıtını kendi elimizle ediyor olmayalım? Bu ve benzeri birçok soruya cevap arayan uzmanlardan biri de Haberplatosu yazı ailesine yeni katılan Bilişim Hukuku Bilim Uzmanı Av. Gürbüz Yüksel.

Zeytin: Hayat, güç, sağlık ve cana can katan

Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Durlu Özkaya, 14. Ulusal Naturel Sızma Zeytin Yağı Kalite Ödülleri Online Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, zeytin ağacının “hayat, güç, sağlık ve cana can katan” olduğuna işaret etti.

İç babam iç, nasıl olsa 'devlet baba' arkanda!

Akajans'ın haberine göre, üreticinin yüzünü güldürmek, tütün satış ve tüketimini artırmak için "devlet baba" canla başla çalışıyor. İşte o haberin detayları...

Yapay Işık Gece Uykusunda Kilo Aldırıyor

Uyku sırasında odada televizyon ya da lamba ışığı olması, kilo alma ve obeziteye yakalanma riskini arttırıyor. ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nin son araştırmasına göre uyurken yapay ışığa maruz kalmak, özellikle kadınlara kilo aldırıyor.

Meslek lisesi öğrencileri ateş, nabız ve tansiyon dahi ölçemeyecek

Sağlık Meslek lisesi öğrencileri yeterli eğitimi almadıkları gerekçesiyle hastaların ateş, nabız ve tansiyon ölçümünü dahi yapamayacak.

Kabinede 6 bakan değişti

Başbakan Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yeni kabineyi açıkladı.

Sağlık çalışanlarına görevde yükselme hakkı

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği ile ilgili duyuru yayınladı.

Sağlık Bakanlığından staj ücreti açıklaması

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada işletmelerde beceri eğitimi gören tüm öğrencilerin staj ücreti alacağı belirtildi.

İşte Sağlık Meslek Liselerinin geleceği

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son değişikliklerle Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine dönüştürülen okullar gün geçtikçe sanki zihinlerden siliniyor.

Milyonlarca gencin GSS prim borcu siliniyor

Genel sağlık sigortalılarının 25 yaşını doldurdukları güne kadar olan genel sağlık sigortası prim borçları silinecek

Bakan Yılmaz sağlıklı yaşam için pedal çevirdi

Kalkınma Bakanı Yılmaz, Sağlık Bakanlığınca başlatılan "Obeziteyle Mücadele Hareketli Yaşam Projesi" kapsamında, bisiklete binerek pedal çevirdi.

'Aile hekim sayımızı 30 bine çıkaracağız'

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Aile hekimine düşen birey sayısının 2 bin 500'lere inmesini arzu ediyoruz. Bunun için 2017 sonuna kadar aile hekimi sayımızı 30 bine çıkarmayı hedefliyoruz." dedi.

Şehir hastaneleri 'akıllı hastane' olacak

Sağlık Bakanlığı'nca kamu-özel işbirliği ile gerçekleştirilen "Şehir Hastaneleri" projesiyle, Türkiye 41 bin 091 yataklı enerji verimliliği yüksek, deprem izolatörlü, dijital özellikli "akıllı hastanelere" kavuşacak

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PYD’nin PKK’dan bir farkı olmadığını belirterek “Bu tür terör örgütlerine bel bağlamak yerine NATO ve müttefiklerin çabalarıyla terörle mücadele daha sağlıklıdır.” dedi

Üniversite kampüslerinde sigara satışına yasak geliyor!

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Üniversite kampüslerinde sigara satışını kaldırıyoruz. Kampüste sigara satışı olmayacak." dedi

23 Nisan'da 65 bin bisiklet dağıtılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda Sağlık Bakanlığı olarak çocuklara 65 bin adet bisiklet dağıtımını Türkiye genelinde gerçekleştireceklerini söyledi.

Sabahları bunları sakın yemeyin!

Birçok uzman en önemli öğünün kahvaltı olduğunu söyler. Ama sağlıklı bir kahvaltı tercih ederseniz.

TBMM kritik 'torba tasarı' için mesai yapacak

Meclis, bu hafta zorunlu trafik sigortası, Sur'un yeniden inşaası, Kanal İstanbul, 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis alımı konularında mesai yapacak.

Türk profesör 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor

Türk profesör Sadık Esener 1 milyar dolara kanserin çaresini arıyor ABD’de Oregon Sağlık ve Bilim Üniversitesi’nde kanserin erken teşhis edilmesine yönelik kurulan dev merkezin başına bir Türk, Prof. Sadık Esener getirildi.

Gülenciler: Hollanda Başbakanı açıkladı; Erdoğan ABD'de rahatsızlanmış

Fetullah Gülen destekçisi bir haber portalı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili çarpıcı bir iddia otaya attı.

Sare Davutoğlu: 'Bilinçli anneler sağlıklı toplumun temelidir'

Sultangazi Belediyesince, Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezinde düzenlenen "Bilinçli Anne Sağlıklı Nesil" eğitim programına katılan Sare Davutoğlu, doğum yapmış ve doğum sürecine hazırlanan anne adaylarıyla bir araya geldi.

Sağlıklı bebek için sezaryen mi yoksa normal doğum mu?

Prof. Dr. Aydan Asyalı Biri, son yıllarda sezaryen doğum oranlarında yaşanan artışın, sezaryen doğumlarda bebek için daha sağlıklı olduğu gibi yanlış algılardan kaynaklandığını ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu’ndan önemli uyarı!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, zayıflama haplarına ilişkin açıklama yaptı.

D vitamini bakın neye iyi geliyor

D vitamini takviyesinin, kalp hastası kişilerde iyileştirici etkiye sahip olabileceği bildirildi.

Çocuğunu sağlık merkezine götüren korucubaşı şehit edildi

Mardin'in Nusaybin ilçesinde hasta çocuğunu sağlık merkezine götüren korucubaşı, PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit oldu.

3,3 milyon gence müjde

25 yaşına kadar olan gençlerin genel sağlık sigortası primi borçlarını siliniyor. 3 milyon 300 bin genç bu düzenlemeden faydalanacak

Yeni sigara düzenlemesi geliyor!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni sigara düzenlemesine dair açıklamalarda bulundu

Karatay: Türk toplumu fit değil!

Kardiyoloji Uzmanı Karatay, "Türk toplumu fit değildir. 110 kiloluk bir kişiye '1 saat koşun' dedim mi onun kalbi durur, ben onu söylüyorum. Fit olunca her şeyi yaparsınız." dedi.

KPSS şüphelileri sağlık kontrolünden geçirildi

Ankara merkezli 24 ilde gerçekleştirilen, 2010'daki KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 17'si sağlık kontrolünden geçirildi.

Suriyeli sığınmacılara 5 yılda 15 milyon poliklinik hizmeti

Sağlık Bakanlığınca, Türkiye'ye sığınan Suriyelilere, 2011-2016 Ocak ayı itibarıyla kamp içi ve kamp dışı sağlık hizmetleri kapsamında birinci, ikinci ve üçüncü basamak hastanelerde 15 milyon 282 bin 326 poliklinik hizmeti verildiği bildirildi.