Saadet Partisi Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:33

Saadet Partisi Haberleri

Temel Karamollaoğlu'ndan “Acil Kriz Toplantısı” çağrısı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Acil Kriz Toplantısı” çağrısında bulundu.

Ekonomide alarm zilleri... Şubat 2017 ekonomik görünüm

Türkiye rantiyeye çalışmaya devam ediyor. Zira Ocak 2017'de 6,6 milyar lira faiz ödemesine gitti. Cari açık da her zamanki gibi kanayan yara... 2002’de 0.6 milyar dolar olan cari açık 2016’da 32.6 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir düzeyde gerçekleşti. Bu iki tarih arasındaki diğer yıllarda da cari açık söz konusu. Cari açığın fazla olması Türk ekonomisinin iyi gitmediğinin işareti...

Şok ekonomi raporu: Dolardaki 1 kuruş artış 4,2 milyar TL zarar yazıyor

Saadet Partisi Ekonomi İşleri Başkanlığının Ocak 2017 raporu, Türkiye ekonomisinin içinde bulunduğu kritik tabloyu ortaya koydu. Partinin Ekonomi İşleri Başkanı olan Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Latif Öztek tarafından hazırlanan rapora göre, dolardaki 1 kuruşluk artış Türkiye ekonomisini 4,2 milyar TL zarar yazıyor.

Şok Şok! Herkes başbakanın kim olacağıyla ilgilenirken İsrail vetosu kalktı!

Tüm Türkiye, "Başbakan Binali Yıldırım mı, Berat Albayrak mı, Bekir Bozdağ mı?" sorusuna cevap aramakla oyalanırken, Türkiye ile İsrail vetosunu kaldırdı. Erdoğan'ın "One Minute" çıkışı ve ardından Mavi Marmara katliamı ile bozulan Türkiye-İsrail ilişkileri "el çabukluğu" ile düzeltildi. Gizli kapaklı yapılan görüşmeler sonucunda İsrail NATO şemsiyesi altına girdi. Türkiye, bu zamana kadar sürdürdüğü NATO’daki İsrail vetosunu kaldırdı.

Kamalak: 'Suç işleyen cezasını çekmeli'

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda "Suç işleyen elbette cezasını çekmeli. Millete hizmet etsin diye geliştirilmiş olan bir müessese milletin aleyhine kullanılmamalı" dedi.

'Bu zirvenin üzerinde 2 milyar Müslüman’ın vebali var'

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, düzenlediği basın toplantısıyla İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Liderler Zirvesi’ne katılacak olan 57 İslam ülkesi liderine seslendi.

TBMM adeta üslupsuzluk arenası

TBMM’de büyük bir üslup sorunu olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, “Kullanılan üslup öfke ve nefret diline dönüşüyor. TBMM içindeki çirkin söz düellosu Türkiye’yi tehdit ediyor” diye konuştu.

'Kürt ve Türk kardeşliği ayrılmaz'

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partisinin başkanlık divanı toplantısını Diyarbakır'da yaptı.

Milli Görüş'ün acı günü! Osman Yumakoğulları vefat etti

Milli Görüş hareketinin duayen isimlerinden Osman Yumakoğulları vefat etti.Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, ebedi hayata irtihal eden Osman Yumakloğulları ‘nın vefatı üzerine bir taziye mesajı yayınladı.

Saadet'ten hükümete: Terörü önlemek istedin de Anayasa mı engel olu?

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İşsizliği önlemenin, fakirliği yenmenin, gelir dağılımında adaleti sağlamanın tek yolu üretimi artırmak, artırdığımız ürünümüze sahip çıkabilmek ve adil bir gelir dağılımı sağlayabilmektir. Biz Saadet Partisi olarak 'yaşanabilir bir Türkiye' derken bunu vadediyoruz." dedi.

Faizle borç almayan tek Başbakan; Erbakan

‘Milli Görüş Temelinde Dünya ve Türkiye’de Faiz Belası’ konulu panel, önemli isimlerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Alanında uzman isimlerin ortak görüşü faizin sömürünün en önemli enstrümanı olduğuydu.

BBP ve Saadet Partisi'nin hazine yardımı başvurusuna ret

Anayasa Mahkemesi, siyasi partilerin hazine yardımından faydalanması için yüzde 3 oy alma şartı aranmasının seçme ve seçilme hakkını ihlal etmediğine karar verdi.

"2015 kayıp yıl, 2016 planında üretim yok/Refahyol sonrası sanayi üretiminin dramatik düşüşü"

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tongüç, ekonominin görünümünü, 2015'i ve hükümetin 2016 eylem planını değerlendirdi.

Kamalak: Türkiye, Suudi Arabistan ve İran arasında arabulucu olmalı

Saadet Partisi Lideri Mustafa Kamalak, "Türkiye İran veya Suudi Arabistan’ın yanında taraf olmak yerine iki ülke arasında arabuluculuk yapmalıdır" dedi.

'Katil ve terörist İsrail’e Türkiye'nin hiçbir ihtiyacı yok'

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsrail ile ilgili açıklamalarına atıfta bulunarak "Bizim terörist İsrail’e hiçbir ihtiyacımız yoktur.” dedi

'Dağıtılmış ümmeti toplama görevi Türkiye'ye düşüyor'

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, "Şu halde birilerinin öne çıkıp dağılmış olan, dağıtılmış olan ümmeti toplaması lazım. Bu görev Türkiye'ye düşüyor, bu kanaatteyiz" dedi.

Kamalak, İsrail ile mutabakata sert çıktı...

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak “Böyle bir mutabakat asla kabul edilemez. Mavi Marmara’da şehit edilen insanların kanı üzerine imzalanacak her türlü pazarlık anlaşma, mutabakat, gaflet ve dalalettir. Böyle bir mutabakatın altında imzası olanlar ne tarih önünde ne de millet vicdanında bunun hesabını veremeyecektir” dedi

"Her dönem dünyayı felakete sürükleyen 'Nemrutlar' oldu"

ESAM Başkanı Recai Kutan, "Bugün de insanlığı felakete sürükleyen, İslam coğrafyasını kan ve gözyaşına boğan Nemrudi ateşi söndürecek olan sizlersiniz. Her dönem dünyayı felakete sürükleyen 'Nemrutlar' oldu. Ama hamdolsun ki 'İbrahimler' de vardı." dedi

Saadet'in oyları AK Parti'ye akmış!

BBP ile ittifak yaparak girdiği 7 Haziran'daki seçimde 7 Haziran'da aldığı yüzde 2,7'lik oy olmaştı Saadet Partisi... Partinin oyu, 1 Kasım genel seçimleri sonuçlarında %0,06 oya gerileri. Bu da şunu gösteriyor; Saadet seçmeni de AK Parti'ye oy verdi.

İŞTE SEÇİM SONUÇLARI...

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçları, sandıklar açıldıkça an an, il il www.haberplatosu.com'da...

İŞTE İL İL ANLIK SEÇİM SONUÇLARI

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçları, sandıklar açıldıkça an an, il il www.haberplatosu.com'da...

AK-Troller 'Milli Görüşçü' ve 'Milli Nizamcı' kılığına girdi iddiası

Kayıtsız şartsız Fetullah Gülen destekçiliği ve kayıtsız şartsız Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bilinen Millet gazetesi; Mlli Görüş Hareketi ve Nizam-ı Alem Ocakları üzerinden operasyon çeken sahte sosyal medya hesapları deşifre olduğunu yazdı

Ekonomide son durum (DETAYLI RAPOR)

İşte Türkiye'nin ekonomik görünümü... Son veriler, son tablolar...

Davutoğlu: Siyasi rakibiz ama ülkenin istikrarı hepimize lazım

Başbakan Davutoğlu, "Herkesin ortak kader bilinciyle davranması gereken günlerdeyiz. Siyasi rakibiz ama birbirimizin düşmanı değiliz. Siyasi rakibiz ama ülkenin istikrarı, huzuru hepimize lazım" dedi.

Saadet Partisinin İstanbul mitingi

İstanbul mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Kamalak, "Bu seçimler, sadece Türkiye'nin değil, topyekun İslam coğrafyasının ve hatta tüm insanlığın istikametini değiştirecek bir seçimdir" dedi.

Milli Gazete: AKP eşittir VAAT MAKAMI

Saadet Partiinin gayriresmi yayın organı Milli Gazete, AK Parti'nin 7 Haziran'a göre çok farklılık gösteren seçim kampanyasını eleştiri bombardımanına tuttu.

Saadet Partisinin Cizre raporu (TAM METİN)

Selahattin Demirtaş'ın bile giremediği Cizre'ye girerek halkla ve vatandaşla kucaklaşan Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak, cesaret ve kararlılığı ile gündem oldu. Bugün açıklananan Saadet Partisi, Cizre raporunda çarpıcı tespitler yer aldı.

Milli Gazete: 'Milli Görüş yapar, AK Parti satar'

AK Parti döneminde onlarca kamu kuruluşu yerli ve yabancı sermayeye satıldı. Satış rakamları ve nedenleri çok tartışıldı. İşte bilanço....

ARGETUS anketinde AK Parti farkı

ARGETUS Araştırma Şirketi, 1 Kasım seçimlerine kısa bir süre kala son kez yaptığı anket sonuçlarını açıkladı.

Milli Görüş’ün Cizre dersi

Kurşunların can aldığı, ağıtların yükseldiği Cizre, cumartesi günü Saadet Partisi heyetini ağırladı…Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, siyasi parti genel başkanlarının gidemediği Cizre’ye gitti, girilemeyen mahallelere girdi... Partiyi destekleyen Milli Gazete bu ziyaretle ilgili ilginç bir analiz yer aldı