Ruslar Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:50

Ruslar Haberleri

Ruslardan Türkiye'ye basket vetosu: 'Dörtlü Final'e gelmiyoruz'

FIBA Avrupa Yönetim Kurulu'nun İstanbul'a vermeyi kararlaştırdığı Basketbol Kadınlar Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nin organizasyonu tehlikeye girdi.

Muhalifler Rusların balistik füzesini imha etti

Muhalifler, Rusya'nın İdlib kentine bağlı Salkin kasabasına Şubat ayında balistik füzelerle düzenlediği saldırı sonucunda patlamayan füzeleri imha etmeye başladı.

'Rusların Halep'i bombalaması insani kriz yarattı'

ABD Başkanı Obama’nın DAEŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi McGurk, Suriye’de rejimle hareket eden Rusya'nın Halep'i bombalamasıyla insani kriz yarattığını belirtti.

Ukrayna'dan Rusları Çıldırtacak Türk Ordusu Klibi!

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan uçak krizinde farklı bir boyut kazandıran Ukrayna, Türk ordusu için bir video hazırladı

Gültan Kışanak'tan PKK'ya çağrı: Direnin, Ruslar yardıma geliyor

PKK’lıların 6 saat bodrumda hapsettiği Kışanak, Sur’dan çıkar çıkmaz örgütün talimatlarını yerine getirmeye başladı. KCK’lılarla buluşan Kışanak’ın, “Direnin, Ruslar yardıma geliyor. Silahlar yola çıktı bile” dediği tespit edildi

Ukrayna'yı Eurovision'da Kırımlı Jamala temsil edecek

Ukrayna'yı Eurovision şarkı yarışmasında, yaklaşık 200 bin Kırımlı Tatarın 18 Mayıs 1944 tarihinde, Ruslar tarafından yurtlarından sürgün edilişini anlatan “1944” şarkısı ile Jamala temsil edecek.

'Ruslar Cenevre müzakerelerini sis perdesi gibi kullandı'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusların Suriye’deki hava saldırılarını yoğunlaştırmak için Cenevre müzakerelerini "sis perdesi" gibi kullandığını belirtti.

Ruslar Suriyeli Riyan'ı hem öksüz hem yetim bıraktı

Rus savaş uçaklarının saldırısında önce babasını daha sonra da 8 aylık hamile annesini ve kardeşlerini kaybeden 2 yaşındaki Suriyeli Riyan Abid, küçük yaşta savaşın acı yüzüyle tanıştı.

PYD güçleri Tel Rıfat ilçesine girmek üzere'

Tel Rıfat Devrimcileri Saha Komutanı Musa, Suriye'de PKK'nın uzantısı PYD güçlerinin, Rusların desteğiyle Tel Rıfat'a girmek üzere olduğunu, ilçe çevresinde yoğun çatışma yaşandığını kaydetti.

'Rusların hava saldırıları anlaşmanın önünü tıkıyor'

Atlantik Konseyi Ortadoğu Uzmanı Stein, "Rusya’nın bugüne kadar Halep’le ilgili hesabının diplomatik sürecin önünü tıkadığı çok açık” dedi.

Rusların en büyük korkusu kriz ve fakirlik

Rusların çoğunluğu enflasyon, fakirleşmek ve ekonomik krizi en büyük tehdit olarak görüyor.

Ruslar gelmezse gelmesin Arap turistleri Türkiye'ye yönlendiriyorlar

Arap Turizm Birliği Başkanı Al-Fehaid, daha fazla Arap turistin Türkiye'ye gitmesi için çaba gösterdiklerini belirterek, "Arapların, sağlık turizmi için de Türkiye'ye akın edeceğini düşünüyorum" dedi.

Palandöken'de yerli turistler, Rusları aratmadı

Polat Erzurum Resort Ön Büro Müdürü Baykal, "Bu yıl Palandöken'deki oteller, rezervasyon yaptıran Rus turistlerin gelememesine rağmen iç pazarın gösterdiği yoğun talep bu açığı kapattı" dedi.

ABD'nin 'Halep'e ilişkin asıl endişesi rejimin kenti kuşatması!

Beyaz Saray Sözcüsü Earnest:"Halep'e ilişkin asıl endişemiz Ruslarca desteklenen rejim güçlerinin kenti kuşatması ihtimalinin bulunması ve dehşet verici insani durumu daha da kötüleştirmesidir" dedi.

'Halep'e ilişkin asıl endişemiz rejimin şehri kuşatmasıdır'

Beyaz Saray Sözcüsü Earnest:"Halep'e ilişkin asıl endişemiz Ruslarca desteklenen rejim güçlerinin kenti kuşatması ihtimalinin bulunması ve dehşet verici insani durumu daha da kötüleştirmesidir" dedi.

'Rus müdahalesi DAEŞ’İ güçlendiriyor'

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, "Ruslar DAEŞ’i yok etmek istediklerini söylüyorlar ama DAEŞ’i bombalamıyorlar. Rus müdahalesi sahada DAEŞ’İ güçlendiriyor" dedi.

Rusların aradığı Alparslan Çelik cenazede ortaya çıktı

Hava sahamıza girdiği için düşürülen Rus savaş uçağından paraşütle atlayan pilotu öldürdüğünü söyleyen ve Rus istihbaratının bir numaralı hedefi olan Alparslan Çelik, Türkmendağı’nda savaşırken ölen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük’ün cenaze törenine katıldı. Alparslan Çelik, “Şehit bizim arkadaşımızdı” dedi.

Rusların dörtte biri ülke sorunlarını konuşmaktan çekiniyor

Rusya'da her 4 kişiden birinin ülke sorunlarıyla ilgili görüşünü dile getirmekten çekiniyor.

'Ruslar, konutlarını yine Ruslara satıyor'

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Karataş, "Rus hükümetinden çekinen Rusların gayrimenkullerinden vazgeçmediklerini, ancak ülkesinden gelebilecek baskılara karşı daire satışı yapacaksa yine Rus vatandaşlarına yaptıklarını görüyoruz" dedi.

Ruslar Türkiye'deki gayrimenkul yatırımlarına ara vermedi

1A Plus Yönetim Kurulu Başkanı Sevimli, Rusya ile yaşanan krizin gayrimenkul sektörüne yansımadığını, 2015'te Antalya'da yabancılara satılan konutların yüzde 30-35'ini Rusların aldığını belirtti.

Rusya - PKK pazarlığı deşifre oldu

Rusya’nın, Doğu ve Güneydoğu’yu savaş alanına çeviren PKK ile temasları deşifre oldu. Victor Simalow ve Evgeny Qrzhantsev isimli diplomatların başkanlığındaki Rus heyetler, 12 Aralık’tan bu yana en az 6 kez Kandil ve Süleymaniye'de PKK’lı yöneticilerle buluştu. Bölgedeki kaynakların verdiği bilgiye göre Ruslar, Bayık ile 2 kez diğer PKK’lılarla 3 kez görüştü.

Ruslar Halep'te camiye saldırdı: 8 kişi hayatını kaybetti

Rus uçaklarının Halep'te bir camiye düzenlediği hava saldırısında 8 kişi hayatını kaybetti.

Rusya'nın yaptırımları Ruslara zarar veriyor

Yeni yılda Rusya tarafından Türkiye’ye uygulanan ambargoların, ülkede yeni bir enflasyon dalgası yaratarak, alım gücü düşen Rus halkını daha da zor durumda bırakması bekleniyor.

'Rus hava saldırıları DAEŞ'ten çok muhalifleri hedef alıyor'

Doğal Kararlılık Operasyonu Sözcüsü Albay Steve Warren, "Ruslar yoğunluklu olarak Esed güçlerini desteklemek için hava saldırısı yapıyorlar" dedi.

İşte Demirtaş'ın Rusya'dan istediği füze!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı Ruslar da yalanladı. Rus basını, Demirtaş’ın Moskova’ya yaptığı ziyarette PKK için silah istediğini yazdı

Bakan Çelik: Aklın yolu bir, umarım Ruslar o yola gelirler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, bölgedeki iki önemli ülke olan Rusya ve Türkiye arasındaki diyalog, çalışma ve ticaretin normalleşmesi temennisinde bulunduğunu belirtti.

ABD, Rusya'nın "sivilleri vurmasını" eleştirdi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, "Rusya'nın sivillere yönelik saldırıları çok rahatsız edici, Sivillerin yanı sıra sağlık ocakları, okullar da Ruslar tarafından hedef alındı" dedi.

Suriye, Ruslar için ikinci

Ruslar, tam 36 yıl önce bugün, 15 bin askerini, 118 uçağını, yüzlerce tankını kaybedeceği, 9 yıl sonra başarısızlıkla çıkmak zorunda kalacağı Afganistan savaşına ilk askerini gönderdi.

Ruslar için "DAEŞ bahane Suriyeli katliamı şahane"

Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Tuma, "Asker sivil farkı gözetmeyen Ruslar, DAEŞ ile mücadele bahanesiyle binlerce Suriyeliyi katletti" dedi.

Ruslar Türkiye'de Türkler de Rusya'da ekmek peşinde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu yılın Ocak-Kasım döneminde 3 bin 337 Rus'a çalışma izni verildi, İŞKUR tarafından 4 bin 105 Türk vatandaşı da Rusya'ya işçi olarak gönderildi.