Pentagon Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:48

Pentagon Haberleri

İnternetin tarihsel gelişimi ve web 2.0 kavramı

Bu haberimizde internetin tarihsel gelişimiyle ilgili bilgi vererek web 2.0 kavramını açıklamayacağız.

AK Parti'yi işte bu bitirir: Bebek bezi ve maması dağıtıyorlar

AK Parti 2002'de sessiz milyonların sesi olmuş, “3 Y ile mücadele” sloganıyla iktidara gelmişti. Şimdi aynı silahla vuruluyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş -hakkını yemeyelim, alkışlanacak bir iş yaparak- bebek bezi ve mama dağıtıyor. Bu durum; "AK Parti" için siyasi anlamda "bitiş düdüğü" olabilir.

İadesi resmen istendi Peki Gülen Pensilvanya'da mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Obama ile telefonda görüştü, ardından Türkiye, Beyaz Saray'dan darbe kalkışmasının sorumlusu Fetullah Gülen'in iadesini resmen istedi. Ancak şu soru akıllarda soru işareti uyandırıyor. Fetö hala Pensilvanya da mı? Yoksa kaçtı mı?

STK'lardan muhtemel darbe kalkışmalarına karşı acil eylem planı istemi

Sivil Toplum Kuruluşları da yaşanan darbe kalkışmasının ardından bir an önce hayatın normale dönmesini ve bir daha bu tarz durumların yaşanmaması için Hükümetten Paralel Yapı'nın çökertilmesi için taviz vermemesini ve acil tedbirler almasını bekliyor. Bu kanlı kalkışmaya en büyük cevabı dik duran yönetim ve halk vermiştir diyen Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Av. Tuncay Dolu, hükümetten bir an önce alınması gereken önlemleri yerine getirmesini istedi

Darbeler dönemi şimdi sona erdi... Oluk oluk kan akacaktı!

15 Temmuz 2016'daki FETÖ'cü subayların darbe girişiminin analizi... Darbe niye başarısız oldu? Bundan sonra topluma ve devlete düşen sorumluluklar neler?

Erdoğan'ı öldürmeye gidenlerin konuşmaları MİT'e yakalanınca darbe erken deşifre olmuş

Erdoğan'ı öldürmeye giden FETÖ'cü darbeciler, telsiz konuşmasında 'İnlerimize gireceklerdi, inlerine gidiyoruz' demiş! Emekli Binbaşı Mete Yarar'ın darbe gecesiyle ilgili açıklamaları...

Erdoğan'ın uçağı nasıl indi? Kule: Savaş uçağı var!... Pilot: Anlaşıldı!

Milletin silahının millete doğrultulduğu 200 dolayında kamu görevlisi ve vatandaşın şehit edildiği başarısız darbe girişiminin ardından dehşet gecesine ilişkin yeni bilgiler geliyor. Darbe girişiminin ardından Erdoğan'ı İstanbul Atatürk Havalimanı'na getiren özel uçak darbecilerin F-16 uçaklarını atlatarak indi. Uçağın inişine ilişkin yaşanan heyecanlı dakikalar ses kayıtlarına yansıdı.

Erdoğan: Bu iş 12 saatlik operasyon değil. İnlerine gireceğiz demiştik, girdik!

Türkiye tarihinin görülmemiş kalleş darbe girişiminin püskürtülmesinin ardından Türkiye şehitlerini uğurluyor.

Darbe girişimine ilişkin TSK'dan ilk açıklama

Gözü dönmüş bir şekilde milletin silahını millete çeviren, milletin meclisini, Emniyeti, MİT'i bombalayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan terkettikten -62 dakika sonra kaldığı oteli basan Fetullah Gülenci subayların subayların başarısız darbe girişiminden sonra TSK'dan ilk açıklama bugün geldi

Başbakan Yıldırım kalleş darbe girişiminin bilançosunu açıkladı

Türkiye, FETÖ/PDY çetesinin kalleş darbe girişimini savuşturdu. Önlenen askeri darbe girişimiyle ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, "Kalkışma bastırıldı. Toplam 161 şehidimiz mevcut. 1440 yaralımız var. 20 darbeci öldürüldü, olaya karışan 2839 çeşitli rütbeli ve asker gözaltına alındı" dedi.

İncirlik Üssü'nden Amerikalı aileler ayrılmaya başladı

Pentagon'un Adana, İzmir ve Muğla'daki üslerde çalışan ABD'li personelin ailelerinin ülkeden ayrılması emrinin ardından Adana İncirlik Üssü'nde tahliyeler başladı

ABD Rusya’ya Suriye’deki özel kuvvetlerinin yerini kaydetti

Pentagon, Rusya’dan Suriye’nin kuzeyinde Suriyelilerle DAEŞ'e karşı mücadele eden özel harekat birliklerinin bulunduğu bölgelerin hedef almamasını istediklerini kaydetti.

Beyaz Saray ve Pentagon terör saldırısını kınadı

Beyaz Saray ve Pentagon Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısını güçlü bir şekilde kınadı.

Pentagon'dan bütçe artışı talebi

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Afrika'da terör örgütü DAEŞ'le mücadele için 2017 bütçesinden ek 200 milyon dolar istedi.

ABD DAEŞ'le mücadele bütçesini yüzde 50 artıracak

ABD Savunma Bakanı Ash Carter, Pentagon'un DAEŞ'le mücadeleye ayırdığı bütçeyi 2017 mali yılında yüzde 50 artıracağını açıkladı.

ABD askerleri, DAEŞ ile Afganistan'da da savaşacak

ABD yönetimi, sadece Suriye ve Irak'ta DAEŞ ile mücadelede yasal yetkisi bulunan Pentagon'u Afganistan için de yetkilendirdi.

ABD Savunma Bakanı Carter İncirlik'te

Türkiye'ye gelen ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Amerikan askerine moral ziyareti için İncirlik Hava Üssü'ne gitti

ABD'den DAEŞ için anti-terör üsleri

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, DAEŞ'e karşı daha etkili mücadele edebilmek askeri üslerini, birbiriyle ilişkili anti-terör üsleri olarak kullanmak için hazırlık yapıyor.

Pentagon Suriye'de askeri kamp vurdukları iddiasını yalanladı

Pentagon Sözcüsü Davis, DAEŞ’le mücadele kapsamında oluşturulan koalisyon güçlerince Deyru’z Zor'daki Suriye ordusuna ait bir kampın bombalandığı ve askerlerin öldürüldüğü iddialarını reddetti.

ABD'nin 6 savaş uçağı daha İncirlik'te

ABD Hava Kuvvetleri, 6 adet F-15C tipi savaş uçağının, İncirlik Üssü'ne geldiğini duyurdu

ABD ordusu DAEŞ ile mücadelede ilk kaybını verdi

Irak ve Suriye'de terör örgütü DAEŞ ile geçen yıldan beri mücadele yürüten ABD güçleri, Irak'taki bir kurtarma operasyonunda DAEŞ karşıtı mücadeledeki ilk kaybını verdi.

ABD'nin 'tank katili' uçakları İncirlik'te

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD Hava Kuvvetleri'ne ait 12 adet A-10 uçağının İncirlik Üssü'ne ulaştığını bildirdi.

Pentagon Sözcüsü: Horasan Grubu lideri Nasr öldürüldü

Pentagon Sözcüsü Cook, koalisyon güçlerinin Suriye’nin kuzeybatısında 15 Ekim’de gerçekleştirdikleri hava saldırısında, El Kaide bünyesindeki Horasan Grubu'nun lideri Nasr'ın öldürüldüğünü bildirdi.

Türkiye'den ABD'ye Kandil resti!

Türkiye ile ABD arasındaki 'Kandil' restleşmesinin ayrıntıları ortaya çıktı. "Gara ve Metina'da unsurlarımız var, bize bilgi vermeden vurmayın" diyen Pentagon, Ankara'dan "Nereyi vuracağımızı söylemeyiz" karşılığını aldı

Pentagon: 50 ton mühimmat YPG'ye değil, Araplara gitti

ABD Savunma Bakanlığı, Suriye'deki IŞİD karşıtı muhaliflere yapılan askeri malzeme yardımının YPG'ye değil, Suriyeli Araplara gittiğini bildirdi. Başbakan Davutoğlu, dün gazetecilerle yaptığı sohbette, "söz konusu silahların Türkiye'de kullanıldığı belirlenirse imha edileceğini" söyledi.

Eğit-Donat bitti mi! Pentagon açıkladı

ABD, IŞİD’le mücadele kapsamında Suriye’de taramadan geçirilmiş belirli muhalefet liderleri ve onların ünitelerine silah ve ekipman desteğinde bulunma kararı aldı

ABD bu kez hastane vurdu, hastaları katletti

Amerika Birleşik Devletlerinin "kanla özgürleştirme" politikası tam gaz devam ediyor. ABD güçleri bu kez Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz'da Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü'nün de faaliyet gösterdiği hastaneye vurdu!. Bombardımanda bazı hastalar yanarak can verdi. Saldırıda toplam 19 kişi öldü.

Diyarbakır BOP'UN YILDIZI mı yapılıyor?

Çekiç Güç Anadolu topraklarına geri mi geliyor? Ankara sustu, NATO ve Amerikalı komutanlar dikkatten kaçan bir gelişmeyi ifşa etti!

Kanada ve ABD Ordusu birleşecek mi?

ABD ve Kanada Genelkurmay Başkanlarının, iki ülke ordusunun birleştirilmesi için görüşme yaptıkları öne sürüldü.

IŞİD'in Fransız bomba uzmanı ve bir lideri öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, IŞİD liderlerinden Ebu Bekir El Türkmeni ve Fransız bomba uzmanı David Druegon’un öldürüldüğü yönündeki haberleri doğruladı.