Öcalan Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:37

Öcalan Haberleri

FETÖ ve APO'yu asmayalım da besleyelim mi? Darağacına EVET

Yazarımız Mustafa Toygar, millete ve devlete kurşun sıkan APO ile FETÖ elebaşı ve emrindeki hainlerin "asılmayıp beslenmesine" tepkisini bakın nasıl ortaya koydu?

Sınır kapılarını tutun, PKK hamisi hainler kaçıyor!

TBMM'nin kararı ile PKK'yı ve PKK terörünü pervasızca destekleyip, teröristlere araçları ile mermi taşıyan, teröristlere de onların cenazelerine kol kanat geren HDP'liler artık "yasama dokunulmazlığı"nın arkasına saklanamayacaklar.

Öcalan, Başmüzakereci mi oluyoru?

HDP, Abdullah Öcalan’ın Başmüzakereci olarak görevlendirilmesi için Toplumsal Barışın İnşası İçin Müzakere kanun teklifini Meclis Başkanlığı’na sundu.

HDP/PKK'nın iki yüzlülüğü... Fonda Apo ve silah, dilde barış!

Diyarbakır Bağlar’da dün yapılan Nevruz Bayramı kutlamasına katılım önceki yıllara oranla düşüktü. Meydandaki terör örgütü PKK ve YPG flamaları, Kürdistan bayrakları ve tişörtleri ile platformdaki terörist başı Abdullah Öcalan ve Kalaşnikof’lu posterler dikkat çekti. Platform önündeki Nevruz ateşini Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı birlikte yaktı.

HDP'liler için 'dokunulmazlık' formülü: DOKUN AMA TUTUKLAMA!

Hükümet, haklarında terör dosyası bulunan HDP’lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılması durumunda, yargılama sürecinin nasıl olması gerektiğine ilişkin tavrını netleştirmeye çalışıyor. 1994’te HEP’lilerin gözaltına alınması ve tutuklanmasına benzer görüntülerin yaşanmaması için tutuksuz yargılamaya ilişkin üç formül üzerinde tartışılıyor: TBMM karar versin, yasa değişsin ya da mahkeme kararına bırakılsın...

PYD'nin ipleri PKK'da

Terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'ın talimatıyla kurulan Suriye'deki örgüt uzantısı PYD, PKK'yı "yüksek yasama" organı olarak kabul ediyor.

Öcalan'ın Yunanistan'a açtığı dava greve rağmen görüldü

Terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'ın Yunanistan'a açtığı dava, ülkedeki avukat grevine rağmen özel izinle görüldü. Mahkeme heyeti, kararın üç ay ile bir yıl arasında açıklanmasını kararlaştırdı.

Öcalan konferansında Müslim'in yanına oturan Demirtaş safını belli etti

Yunanistan'a giden HDP lideri Selahattin Demirtaş'ı PYD lideri Salih Müslim ile yan yana oturdu

'Terör saldırıları nedeniyle İmralı ziyaretine olumlu yanıt vermedim'

Adalet Bakanı Bozdağ, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı İmralı'da ziyaret etmek isteyen milletvekillerine izin vermediğini belirtti.

PYD'den Suriye'de 'Öcalan' dayatması

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, kontrolündeki bölgelerde örgüt elebaşısı Öcalan'ın tutuklanmasının yıldönümü nedeniyle olayı protesto zorunluluğu getirdi.

Terör baskısı olmayınca Silopi'de kepenkler kapanmadı

Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın Kenya'da yakalanmasının yıl dönümü bahanesiyle önceki senelerde teröristlerin baskısı sonucu kepenk kapatan Silopi esnafı, huzur ortamının sağlanmasıyla bu yıl 15 Şubat'ta iş yerini açık tuttu.

İstanbul'daki izinsiz gösterilere polis müdahale etti

Terör örgütü elebaşı Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi bahanesiyle bazı ilçelerde düzenlenen izinsiz gösterilere, polis müdahale etti.

İşte PKK-PYD ilişkisi! ABD şimdi ne diyecek?

Terör örgütü PKK ile PYD arasındaki organik ilişki, iki yapının tüzüklerinden ve sözleşmelerinden açık bir şekilde anlaşılıyor

Demirtaş'tan hendek çıkışı: Öcalan’ın mesajıyla çözülür

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Hendekmiş, barikatmış inanın ki bunlar bahane, bir günde çözülür. Altı aydır kapatamadığınız hendekler bir günde Sayın Öcalan’ın mesajıyla çözülür. Bir barış mesajıyla onların hepsi kapanır" dedi.

Akademisyene Öcalan'lı sınav sorusundan beraat

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (SBF) öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Barış Ünlü hakkında, final sınavında Abdullah Öcalan'ın metinlerinin karşılaştırılması üzerinden sorduğu sınav sorusu nedeniyle açılan dava sonuçlandı. Ünlü, beraat etti.

MHP'li Özdağ: PKK 323 bebek katletmiş bir insan kıyım makinasıdır!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM Genel Kurulu'nda, terör örgütü PKK konusunda, milyonlarca insanın gönlünü ferahlatan bir tepki koydu.

PKK'lıdan itiraf! 'İngiliz ajan Gezi'ye katılın' dedi

15 yıldır örgütte yaşadıklarını Gerçek Hayat dergisine anlatan Botan Zaxros şok açıklamalarda bulundu. Örgüt yapılanmasından PKK-DEHAP işbirliğine, Gezi olaylarından Gülen Grubu’nun örgütle ilişkisine dair çarpıcı itiraflarda bulunan Zaxros, Öcalan-Bayık çekişmesini anlattı

Yeni İmralı tutanakları ortaya çıktı! Bebek katilinden çarpıcı açıklamalar

Bebek katili PKK'nın ele başı Abdullah Öcalan, HDP heyeti ve devlet arasında gerçekleşen İmralı görüşmelerinin tutanaklarından çarpıcı detaylar çıkmaya devam ediyor.

Bebek katili PKK'ya toz kondurmayan akademik ihanet!

Yazarımız Cemal İncesoyluer, bebek katili PKK'ya toz kondurmazken, vatandaşı teröristten korumak için canını ortaya koyan devletin güvenlik güçlerini "katliam yapmakla" suçlayan akademisyenlerin bildirisini analiz etti.

Demirtaş Moskova'da Öcalan lehine Kürtçe sloganlarla karşılandı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Moskova'da katıldığı açılışta, terörist başı Öcalan lehine sloganlarla karşılanırken, toplantının yapıldığı salonda PKK'nın Suriye uzantısı PYD VE YPG'nin simgeleri dikkat çekti.

Cemil Bayık artık savaşmak istemiyormuş!

PKK'nın yöneticilerinden Cemil Bayık, Alman gazetesi Bild am Sonntag'a verdiği röportajda, silahlı mücadelenin artık amacına ulaştığını belirterek, "Biz artık savaşmak istemiyoruz. Biz, müzakere ve siyasi çözüm istiyoruz" dedi

Öcalan'ın yeğeni ölü bulundu

Terör örgütü PKK’nın ele başı Abdullah Öcalan’ın, Avusturya’nın başkenti Viyana’da oturan, kendisinden 8 aydan bu yana haber alınamayan yeğeni 36 yaşındaki Hüseyin Yıldırım’ın cesedi bulundu. İntihar ettiği tahmin edilen Yıldırım’ın cenazesi defnedilmek üzere Türkiye’ye gönderildi.

İmralı heyeti çözüm için yine Öcalanı gösterdi

İmralı Heyeti TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Heyet adına konuşan Sırrı Süreyya Önder, "Barışın kapısını aralayacak anahtar İmralı'da, Öcalan'ın çalışma masasının üzerinde durmaktadır" dedi

Öcalan, "beni yakalattın" dediği Yunanistan'dan 20 bin avro istiyor

Abdullah Öcalan’ın, yakalanmasından sorumlu tuttuğu Yunan devletine karşı açtığı tazminat davasının ilk duruşması yapıldı.

'Yeni Çözüm Süreci'nde Öcalan ve HDP muhatap alınmayacak

Milli Birlik ve Kardeşlik Süreci'nde Öcalan ve HDP muhatap alınmayacağı iddia ediliyor

Öcalan: Seçim döneminde PKK, Amerika tarafından kullanıldı

1 Kasım seçim sonucuyla ilgili ilginç tespit ve itiraflarda bulunan "bebek katili" Öcalan, seçim döneminde PKK'nın ABD tarafından kullanıldığını

Dağa kaçırılacak çocuklara 'güvercin' şifresi

Diyarbakır'da YDG-H üyesi 17 sanık hakkında açılan davaya ilişkin iddianamede YDG-H üyelerinin dağa kaçırmak istedikleri çocuklar için "güvercin" şifresini kullandıklarının tespit edildiği belirtildi. Ayrıca, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü bahanesiyle gerçekleştirilecek eylemlere "düğün" ve "maç" şifrelerinin verildiği kaydedildi.

Dilek Öcalan seçildi mi?

7 Haziran seçimlerinde HDP'den Şanlıurfa Milletvekili olarak meclise giren Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan, 1 Kasım seçimlerinde de milletvekili seçildi.

Türkeş: Bahçeli'nin gönlünde merkez sol olan bir hükümet olabilir

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, ''Sayın Bahçeli'nin gönlünde bir merkez solun içinde bulunduğu bir iktidar arzusu da yatıyor olabilir'' dedi. Türkeş, 57'nci hükümet döneminde Bahçeli'ye, Öcalan'ın idamına ilişkin bir mektup yazdığını da açıkladı

İşte istihbarat raporuyla PYD-PKK bağı

Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "PYD'nin içinde 1400 PKK'lı var" açıklamasından sonra gözler bu konuya çevrilirken, istihbarat birimlerinin PYD raporu gerçeği ortaya koydu. ABD'li makamlara da iletilen 157 sayfalık raporda yer alan bazı teröristler şöyle: