Mustafa Kemal Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:26

Mustafa Kemal Haberleri

60 bin yıl öncesinden günümüze “Milli Mücadele” kenti Samsun

Karadeniz bölgesinin nüfus ve ekonomik potansiyel açısından en büyük kenti Samsun, bulunduğu coğrafya, bitki örtüsü, tarihi, sosyal, kültürel ve turistik dokusuyla adeta bir cazibe merkezi niteliğindedir. Tarihi dile kolay 60 bin yıl öncesine uzanır. Zaman tünelinin diğer ucuna baktığımızda tüm ihtişamıyla “Milli Mücadele” kenti imajı sarıp sarmalar hepimizi….

Erdoğan KERKÜK-MUSUL FATİHİ olarak tarihe adını yazdıracak mı?

Türkiye'nin İdlib ve Kuzey Irak konusunda ajandasında neler var? Recep Tayyip Erdoğan, “Kerkük-Musul Fatihi” olarak unutulmaz liderler, tarihe geçen liderler arasında yerini alabilir.

Partili cumhurbaşkanlığı diye bir sistem mi varmış! Erdoğan'ın rol modeli Atatürk mü, İnönü mü, Bayar mı?

Başkanlık sistemi konusunda ısrar eden Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefi ne? Erdoğan, "partili cumhurbaşkanı" derken, kafasındaki rol model Atatürk mü, İnönü mü yoksa Bayar mı?

Erdoğan Atatürk'ün yolunda! Yeni başbakan Berat Albayrak mı olmalı?

Davutoğlu'nun başbakanlık görevinden tasfiye edilmesi sürecinin başlatılmasıyla Türkiye dolu dizgin "başkanlık" sistemine doğru gidiyor. Peki Erdoğan "Atatürk" olma yolunda mı? Yeni başbakan, "damat" Berat Albayrak olsa daha mı iyi olacak?

Dilipak: Mustafa Kemal döneminde ilkokul seviyesinde bira dağıtılırdı

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, çarpıcı bir iddiada bulunarak Cumhuriyet'in ilk yıllarında “İlkokul seviyesinde bira dağıtılırdı” iddiasında bulundu. Millete, devlet aracılığıyla eroin bile satıldığını belirtti.

Meral Akşener için CHP'den istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ eski İl Başkanı Mustafa Kemal Atikeler, partiden istifa ederek Meral Akşener'i desteklediğini açıkladı.

Türkiye'nin ağır sanayisinde 79 yıl

Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla 1937'de temeli atılan Türkiye'nin ilk ağır sanayi fabrikası Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları, 79. yılını kutluyor.

Erdoğan, Şili'de Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Santiago'da Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunu ziyaret etti.

Atatürk'ün soyu nereye dayanıyor?

Soyu hakkında türlü türlü spekülasyon, dezenformasyon yapılan Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili bilimsel bir çalışma...

Sade bir vatandaş, Atatürk zannedilince olanlar oldu

Özel bir şirkette satış yöneticisi olarak çalışan 43 yaşındaki Koray Edin’in düğününden sonra çektirdiği bir fotoğraf Mustafa Kemal Atatürk zannedildi

Atatürk'ün şoförü bakın kimin dedesi çıktı?

Televizyoncu Sadettin Teksoy, Facebook hesabından Mustafa Kemal Atatürk'ün bir fotoğrafını paylaşarak dedesinin de aracı kullanan kişi olduğunu açıkladı

Akit TV 10 Kasım'ı böyle andı: Zulüm 1938'de son buldu!

Akit TV'deki bu ifade sonrası sosyal medyada 'RTÜK'e şikâyet kampanyası' başlatıldı

Atatürk, Anıtkabir'de devlet töreniyle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77. yılında Anıtkabir'de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

İskilipli Atıf Hoca'ya hakarete suç duyurusu

Adana'da bulunan STK'lar, farklı düşünce ve etnik kökene sahip insanların değer verdiği kişilere hakaret ettiği iddiasıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Atatürk İngilizleri hiç karşısına almamıştır

1) Dünyada en fazla kuşatılmış şehir Edirne’dir. 2) Atatürk İngilizleri hiç karşısına almamıştır. 3) NATO’nun epeydir yeni hedefi Güney’dir ve de İslam’dır. İslam uç noktalara itilerek “marjinal” gösterilmek istenmektedir. Burada hedef tarih 2015 idi. Ama öyle gözüküyor ki bu tarih biraz daha uzayacak… 4) Almanya zamanı geldiğinde NATO’yu dışlayacaktır. İran, Irak, Suriye ve Libya “bir zamanlar” NATO belgelerinde “direk tehdit” oluşturan ülkelerdi. Şimdi geldikleri durumu görüyorsunuz. Irak,

Kılıçdaroğlu HDP'nin mitingine katılmıyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu HDP’nin çağrısı üzerine Türkiye’nin çeşitli illerinde oluşturulan sözde Barış bloğu adlı grubun İzmir mitingine katılmayacak.

İŞTE TC HÜKÜMETLERİ

Bugün, Davutoğlu başkanlığında Türkiye Cumhuriyeti tarihinin 63. hükümeti kuruldu? Peki Cumhuriyet tarihi boyunca kurulan 62 hükümet? Merak edenler için o liste...