Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri
  • 26 Eylül 2021 22:11

Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri

Başarı anketinde en geride kalan ve zirveyi gören bakanlar

MAK Danışmanlık’ın Ocak 2021 Türkiye Gündemi Araştırması’na göre kamuoyunun en başarılı bulduğu bakanlar sırasıyla Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Fahrettin Koca ve Ziya Selçuk olarak sıralanıyor.

Rusya'dan vize kolaylığı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iş insanlarına ve resmi pasaport taşıyanlara vizelerin kaldırılması konusunda Rusya ile prensipte anlaşıldığını açıkladı.

Çavuşoğlu'ndan AB'ye : Vize muafiyetini başımıza kakmayın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Avrupa Birliğine sert çıktı. Çavuşoğlu, vize serbestisi için “Bu bir lütuf değil, bir çifte standart ve haksızlık ortadan kalkıyor" dedi

'Ziyaretim Türkiye-BAE ilişkileri için dönüm noktası oldu'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Ziyaretim, gerçekten Türkiye-BAE ilişkileri için adeta bir dönüm noktası oldu. Yeni bir sayfa açtığımızı söyleyebilirim." dedi.

Süleyman Şah Türbesi eski yerine taşınacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Şah türbesinin, yeniden eski yerine taşınacağını açıkladı

'Azerbaycan'a desteğimizi kurumsal anlamda da vermiş olacağız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde, İİT 13. İslam Zirvesi Konferansı Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nın ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

'İsrail'le henüz anlaşma yok'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İsrail ile Londra’daki görüşmelerde ilerleme kaydedildi. Ama herhangi bir kesin netice yok” dedi.

Dışişleri Bakanı'ndan flaş açıklama! 'PYD yüzünden ABD ile küsecek değiliz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile ABD arasında PYD konusundaki görüş ayrılığına ilişkin olarak açıklama yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu ve Arda Turan nikah şahitliği yaptı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve A Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan, Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer'in oğlunun nikahında şahitlik yaptı.

'Çatışmaların durdurulması için atılan adımlardan memnunuz'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "(Suriye'de) Çatışmaların durdurulması konusunda atılan adımları memnuniyetle karşılamaktayız" dedi.

'Umarım ABD'nin tüm kurumları PYD ile ilgili gerçekleri anlar'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PYD ile ilgili ABD'nin kendi içindeki görüş ayrılıklarının Türkiye'yi bağlamayacağını belirterek, "Umarım ABD içinde gerçekler tüm kurumlarında anlaşılır" dedi.

Çavuşoğlu, Kerry ve El Cubeyr ile Suriye'yi görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde Suriye'deki son gelişmeler ele alındı.

'Terör konusunda çifte standarttan vazgeçin'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Terör konusunda çifte standarttan vazgeçin. Terörün iyisi, kötüsü olamaz. Terörün seküleri, laiği veya radikali olmaz" dedi.

ABD, 'YPG güvenilmez" diyerek çark edince Türk devleti olarak "memnun" olduk!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ''ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin de YPG’nin güvenilmez olduğunu söylemesinden memnun olduk" dedi.

'Terörün üstesinden ortak mücadeleyle gelinebilir'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, "Terör, tüm dünyanın ortak sorunudur ve bu ortak meselenin üstesinden ancak ortak mücadeleyle gelinebilir" değerlendirmesinde bulundu.

'Azerbaycan halkı her zaman Türk halkının yanındadır'

Cumhurbaşkanı Aliyev, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nu kabul etti. Aliyev yaptığı açıklamada, "Bu ağır günlerde Azerbaycan halkı her zaman olduğu gibi Türk halkının yanındadır" dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kerry telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.

Bakan Çavuşoğlu'ndan saldırgan Rusya'ya uyarı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye hakkında, "Rusya bu bölgelerde saldırılarını devam ettirirse çatışmalar da durdurulamaz ateşkes de sağlanamaz" dedi.

Çavuşoğlu, Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun bildirisini yorumladı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada,Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun bugün yayımladığı bildiriye değinerek,bunun Suriye'deki sorunun çözümü yolunda önemli bir fırsat olduğunu işaret etti.

Çavuşoğlu İİT Genel Sekreteri Medeni'yi kabul etti

İslam İşbirliği Teşkilatı Medeni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Kerry Suriye'yi görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Suriye'deki son gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Çavuşoğlu AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısına katıldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dönem Başkanı Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenen "Gymnich" tipi AB Dışişleri Bakanları Gayriresmi Toplantısı çerçevesinde ikili temaslarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu mevkidaşlarıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Cubeyr ve Katar Dışişleri Bakanı Sani ile Suriye'deki son gelişmeleri görüştü.

Çavuşoğlu, Kerry ile telefonda görüştü

Şili'nin başkenti Santiago'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kerry ve Hammond ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ile telefonda görüştü.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun telefon diplomasisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond ile telefonda görüştü.

Çavuşoğlu: PYD davet edilirse Cenevre görüşmelerini boykot ederiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'yle ilgili Cenevre görüşmelerine PYD'nin davet edilmesi halinde Türkiye'nin müzakereleri boykot edeceğini belirtti.

Çavuşoğlu ABD'li ve İngiliz mevkidaşlarıyla Suriye'yi görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Kerry ve İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond'ı telefonla arayarak, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

'Avrupa Konseyi sığınmacı sorununun insani boyutuna odaklanabilir'

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, sığınmacı göçü bağlamında, Avrupa Konseyi'nin Türkiye'nin bölgesindeki problemin insani boyutuna odaklanabilecek örgütlerden biri olduğunu düşündüğünü belirtti.

Çavuşoğlu: Sonuna kadar DAEŞ'le mücadelemizi sürdüreceğiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yanı başımızda DAEŞ ya da başka bir terör örgütüyle komşu olarak yaşamak istemiyoruz. Sonuna kadar da DAEŞ'le mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.