Mesut Yılmaz Haberleri
  • 18 Eylül 2021 10:39

Mesut Yılmaz Haberleri

TC hükümetleri / Geçmiş hükümetler / Tam liste

96 yıllık Cumhuriyet tarihinde kimler geldi kimler geçti? Türkiye 9 Temmuz 2018 tarihinden itibaren Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçti. Halen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başında olduğu ilk Cumhurbaşkanlığı Kabinesi görevine devam ediyor. Merak edenler için bundan önce kurulan 65. hükümetin sıralı tam listesi Haber Platosu'nda...

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'ndan sert tepki!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç, Mesut Yılmaz'a tepki gösterdi.

'28 Şubat Davası bana göre çökmüş bir davadır'

Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 28 Şubat Davası'nda tanık olarak dinlendikten sonra yaptığı açıklamada, 'Dava bana göre çökmüş bir davadır.' dedi.

28 Şubat Davası'nda Çiller ve Yılmaz'a yeniden çağrı

28 Şubat Davasını gören Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, eski Başbakanlar Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz'ın "tanık" olarak beyanlarının alınması için yeniden çağrı kağıdı çıkarılmasını kararlaştırdı.

Mesut Yılmaz'ın kuzeni eski bakan Akçal vefat etti

Türkiye’nin yetiştirdiği değerli siyasetçilerden Erol Yılmaz Akçal, İstanbul’da hayatını kaybetti. Akçal’ın cenazesi, 10 Ocak Pazar günü Şakirin Camii’nde öğle namazını müteakip düzenlenecek cenaze töreninin ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

28 Şubatçıların mal varlıklarına el konulsun, o para yetimlere aktarılsın

Memur-Sen “1 Milyon Üye” hedefiyle başlattığı 81 İlde yapılan teşkilat buluşmaları devam ediyor. Bu kapsam’da İzmir İl Buluşması’nda teşkilata hitap eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat darbe sürecine ilişkin olarak, “Darbe hazine'ye yaklaşık 400 milyar liraya mal oldu. Bunun hesabı sorulsun, cuntacıların mal varlıklarına el konulsun, o para öksüzlere ve yetimlere aktarılsın” dedi.

28 Şubat davasında iki isme duruşmaya katılma çağrısı yapıldı

8 Şubat davasında, eski başbakanlar Tansu Çiller ile Mesut Yılmaz'ın gelecek duruşmaya katılması hususunda çağrı kağıdı çıkartılmasına karar verildi

Erbakan ve Yılmaz, AK Parti'den aday mı?

Fatih Erbakan ve Mesut Yılmaz AK Parti'den aday mı değil mi? İşte sorunun cevabı...