Mehmetçik Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:52

Mehmetçik Haberleri

Dualarımız Mehmetçik’le! Zeytin Dalı Harekatı Türk milletine hayırlı olsun

Emekli albay olan yazarımız Mustafa Toygar, Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yönelik güvenlik operasyonlarından Fırat Kalkanı Harekatı’ndan Zeytin Dalı Operasyonu’na, başkomutanlar Recep Tayyip Erdoğan ve Turgut Özal dönemlerine dair yapılanları ve gelinen noktaları farklı bakış açısıyla kaleme aldı

Yine ocaklara ateş düştü; Çukurca'da 8 asker şehit oldu

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde Çığlı Üs Bölgesi'ndeki terörle mücadele operasyonunda 6 asker şehit oldu. Bölgeye destek için giden helikopterin düşmesi sonucu da 2 asker şehadet şerbetini içti.

TSK, Yüksekova'daki operasyon görüntülerini paylaştı (GÖRÜNTÜ)

Genelkurmay Başkanlığı, Yüksekova'da terör örgütüne yönelik operasyonlar ve bölgede yürütülen arama faaliyetlerine ilişkin görüntüleri paylaştı.

Özel harekat polisleri tekbirlerle Yüksekova'yı böyle inletti (VİDEO)

Özel harekat polisleri, vatan,millet, bayrak, namus uğruna gözlerini kırpmadan şehit olmayı göze alarak PKK'ya, küffara kurşun sıkıyor. İşte o polisler, Yüksekova'yı tekbirlerle böyle inletti.

150 bin lale ile Mehmetçik figürü oluşturuldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince Sekapark'ta dizayn edilen Mehmetçik figürü bin 500 metrekare alanı kapladı.

..Ve Şırnak'ta terör örgütüne yönelik operasyon başladı

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca düzenlenen müşterek operasyon başladı.

Operasyon sırası Şırnak'ta... 23.00'ten itibaren sokağa çıkmak yasak

Güvenlik güçleri, PKK mensuplarının yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanmış çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için bu kez de Şırnak merkezde operasyon başlatıyor. Bunun için bugün saat 23.00 itibarıyla Şırnak'ta sokağa çıkma yasağı başlayacak.

Mehmetçik, çukur kazan 11 "çukur"u etkisiz hale getirdi

Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'de çukur kazan bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda 11 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

PKK iyice köşeye sıkıştı

Mehmetçik ve polis PKK'ya göz açtırmıyor. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 1, Şırnak'ın İdil ilçesinde ise 4 teröristin etkisiz hale getirildi. Güvenlik güçlerinin diğer bölgelerdeki tecrübelerini kullanarak yaptığı operasyonda PKK'lıların uzun süredir yaptığı hazırlıklar tek tek çökertiliyor

Mehmetçik'in şefkatini tablolarına yansıtıyor

Milli Savunma Bakanlığı Erzurum Tedarik Bölge Başkanı Kıdemli Albay Efe yaptığı tablolarda, Güneydoğu'da terör operasyonlarındaki askerlerin, vatandaşlara gösterdiği şefkati tasvir ediyor.

Erdoğan: Cizre'deki güvenlik güçleri havyar bile isterlerse gönderin

Küresel güçler, maşaları PKK, YPG, PYD, DAEŞ ve DHKPC başta olmak üzere her türlü terör ve ihanet şebekesi ile iş tutup Türkiye'yi kana bulamak için seferber olurken, Türk askeri ve polisi teröre karşı topyekün mücadele başlattı. İşte o yiğitlere tam Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan ilginç bir mesaj geldi.

Özel harekatçılardan yeni mesaj: Sizin RPG'niz varsa bizim de RTE'miz var

PKK'ya karşı mücadele veren Jandarma Özel Harekat polisleri verdikleri mesajlarla Erdoğan'a destek oluyor.

Trabzon'dan Diyarbakır'daki Mehmetçik'e 10 bin mektup

Trabzon'da bir vatandaşın öncülüğünde hayata geçirilen kampanyayla, Diyarbakır'da vatani görevini yapan askerlere yazılan yaklaşık 10 bin mektup kışlaya gönderildi.

Vatanı için canını hiçe sayan 23 mehmetçik size minnetarız ve unutmayacağız

Yasağın 60’ncı gününde devam ettiği Cizre'deki operasyonlarda 16 ilden 23 asker ve polis şehit olurken, şehitlerin ateşi tüm Türkiye’ye düştü

AFAD ve Mehmetçik 32 kişiyi donmaktan kurtardı

Suriye, Afganistan ve Türkiye vatandaşı 32 kişi hava sıcaklığının sıfırın altında 7 dereceye düştüğü Bulgaristan sınırında AFAD ve Mehmetçik sayesinde donmaktan kurtarıldı.

Suriye sınırında Mehmetçiklere DAEŞ saldırısı

Gaziantep'in Karkamış ilçesi Suriye sınırında mayın tespit ve temizleme çalışması yapan güvenlik güçlerine terör örgütü DAEŞ üyelerince ateş açıldı.

Mehmetçik 'dondurucu soğukta' vatanını savunuyor

Türkiye-İran sınırındaki 2 bin 552 rakımlı tepenin zirvesindeki Uzunyol Hudut Karakolu'nda Mehmetçik, eksi 40 dereceye varan soğuk ve çetin kış koşullarında fedakarca vatan savunması yapıyor.

PKK'nın 26 kritik isminin yakalanması an meselesi

Cizre'de kıstırılan ve HDP'lilerin kurtarmak için seferber olduğu PKK'lı teröristlerin arasında birçok kritik isim bulunuyor.

Cizre'de terör saldırısı: 3 şehit

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda bir asker ile iki polis memuru şehit oldu.

Terör mağduru ailenin imdadına Mehmetçik yetişti

Şırnak'ın Cizre ilçesinde teröristlerin saldırıları ve sokaklara tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar nedeniyle evlerinden çıkamayan ailenin imdadına Mehmetçik yetişti.

Beş kahraman şehide hüzün dolu veda

Diyarbakır'In Sur ilçesinde önceki gün PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Yüzbaşı Yiğitcan Çiğa, Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan, Uzman Çavuş Osman Ateş, Özel Harekât Komiser Yardımcısı Zekeriya Bilgen’den sonra dün acı bir haber daha geldi.

Mehmetçik, Vanlı şehidinin anısını yaşatıyor

Silopi'de teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Vanlı er Abdulhalık Araz'ın koğuşundaki yatağına, anısını yaşatmak isteyen silah arkadaşları tarafından Türk bayrağı serildi.

Terör engelinden Mehmetçik'e sığındılar

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde barikatlardan dolayı hastaneye gidemeyen yaşlı çift, askerler tarafından güvenli bölgeye getirilerek hastaneye ulaştırıldı.

Bordo-Bereli şehit, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Topçu Üsteğmen Uğur Taşçı son yolculuğuna uğurlandı.

Polise siper olan Mehmetçik yaşadıklarını AA'ya anlattı

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında yaralanan polis memuru Süleyman Yalçın'a siper olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Ertem, yaşananları ve duygularını AA ekibiyle paylaştı.

Polise siper olan o Mehmetçik konuştu

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sırasında yaralanan polis memuru Süleyman Yalçın'a siper olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Ertem, yaşananları ve duygularını AA ekibiyle paylaştı.

Sur'da kurtarılan yaşlı çift: Askerler yardıma gelmese ölebilirdik

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesindeki evlerinden güvenlik güçlerince tahliye edilen yaşlı çift, tedavi gördükleri hastanede teröristlere tepkisini dile getirdi.

Şırnak ve Sur'da terör saldırıları: 3 şehit, 10 polis yaralı

Şırnak'ta, teröristlerce polisleri taşıyan zırhlı servis aracına düzenlenen roketli saldırıda 2 polis şehit oldu, 10 polis yaralandı. Sur'da çıkan çatışmada ise bir asker şehit oldu.

Sur'da teröristlerin ablukasındaki aileyi Mehmetçik kurtardı

Sur'da, evlerinden ayrılmaları teröristlerce engellenen aile, güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonla kurtarıldı. Mehmetçik, evdeki yaşlı kadını sırtında taşıyarak binadan çıkardı.

Yine "fakir" şehit oldu! Mehmetçik'in o evi yeniden yapılacak!

Hiç kimse kimsenin evladının ölmesini istemez. Ancak vakıa şu ki; Türkiye'de her nedense hep "zengin çocukları" değil "fakir halkın çocukları" ölüyor, "şahadet şerbeti"ni hep onlar içiyor. Bu "alışılageldik durum" bugün de değişmedi. Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in Ordu'daki babaevinin beli de "yoksulluk" nedeniyle öylesine bükük ki görenlerin gözlerini yaşarttı.