Mehmet Görmez Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:40

Mehmet Görmez Haberleri

'Sur ilçesine barut kokusu yakışmaz, gül kokusu yakışır'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "İçinde nice evliyalar, mabetler barındıran ve alimler yetiştiren Sur ilçesine barut kokusu yakışmaz, gül kokusu yakışır." dedi.

Görmez'den ABD'ye sivrisinekli sitem

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ABD'de sinek ilacı kullanmanın yasak olduğuna dikkat çekti, "keşke Irak'ta da bu kadar hassas olsaydınız" dedi.

'İslamın yeryüzündeki en büyük gayesi selamdır'

Diyanet İşleri Bakanı Görmez, İslam dininin üç büyük gayesinin selam, eman ve vahdet olduğunu belirterek, İslamın yer yüzündeki en büyük gayesinin selam olduğunu söyledi.

'İranlı hacı adaylarına biz vesile olduk'

Diyanet İşleri başkanı Mehmet Görmez İranlı hacı adaylarının bu sene Hacca gitmesine bizim hakemliğimiz vesile oldu.

'Şehitleri marş yerine tekbirle uğurlayalım'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Trakya Kur’an Günleri ve Kur’an Okuyucuları Semineri Programına katılımından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

'İnsanlığın yaşadığı en büyük sorun, insanlığın değersizleşmesidir'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez,"Tevhid anlayışımızı çok iyi öğrenip kendi çocuklarımıza, öğrencilerimize en doğrusunu anlatmamız gerekiyor. İnsanlığın bugün yaşadığı en büyük sorun, insanlığın değersizleşmesidir." dedi.

'Batının Müslümanları dışlayıcı tavırdan uzaklaşması gerekiyor'

Kutlu Doğum Haftası Avrupa açılış programı için Strazburg'a gelen Görmez, Müslümanların karşılaştıkları sorunları değerlendirdi.

'Emellerimizi gözden geçirelim'

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Bu mübarek Regaip gecesinde bize düşen vazife şudur; arzularımızı, isteklerimizi, tutkularımızı, emellerimizi gözden geçirelim." dedi.

Mehmet Görmez'den Regaip Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, bu akşam Regaip Kandili'nin kutlanacağını anımsatarak, bu gecenin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış getirmesi temennisinde bulundu.

Pakistan'da düzenlenen terör saldırısını lanetledi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Pakistan'ın Lahor şehrindeki lunaparkta düzenlenen terör saldırısını hakkında açıklama yaptı.

'Ankara'da hepimizi insanlığımızdan utandıracak bir katliam işlendi'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Ankara'daki terör saldırısına dair, "Ankara'da hepimizi insanlığımızdan utandıracak, insanlık dışı yöntemlerle bir katliam işlendi" dedi.

'İbadethaneler ilk defa bu derece hedef haline getirildi'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Güneydoğu'daki terör saldırılarıyla ilgili olarak, "Bu dönemde ibadethaneler ilk defa bu derece hedef haline getirildi" dedi.

Görmez Mardin Ulu Cami'de cuma hutbesi okuyacak

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in, Mardin Ulu Cami'de cuma hutbesi okuyacağı bildirildi.

İstanbul'da cuma selası geleneği yeniden başladı

Vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla, İstanbul'daki tüm selatin ve merkez camilerde, perşembe akşamı cumayı müjdeleyen sela verilmeye başlandı.

Diyanet 'şehit aileleri ve terör mağdurları' için yardım kampanyası başlattı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, şehit aileleri, terör mağdurları ve Bayırbucak Türkmenlerine yönelik 'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı' adıyla yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Görmez hakkındaki suç duyurusu dilekçesi işleme konmadı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı Alevi derneklerinin, Diyanet İşleri Başkanı Görmez ile kurum görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunduğu dilekçeleri işleme koymadı.

'Bunların yaptıkları savaş değil vahşet'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, DAEŞ ve benzeri terör örgütleriyle ilgili 'İslam açısından bakıldığında bunların yaptıkları savaş değil terördür, vahşettir" dedi.

Görmez Sultanahmet Camisi'nde hutbe verdi

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Sultanahmet Camisi'nde verdiği hutbede, "Bugün İslam’ın cahil müntesiplerinin din-i mübin-i İslam’a verdiği zarar, azılı düşmanların verdiği zararları fersah fersah geçmiştir" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı silinen fetvayla ilgili ilk kez konuştu

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kurumun "sabotaj" niye nitelediği, tepkiler üzerine silinen fetva hakkında ilk kez konuştu

Görmez: Kalbini, kendini imar etmeyen ömür yaşamış olmaz

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Eğer bir insan zamanı kötü kullanmışsa ömür yaşamış olmaz, zaman tüketmiş olur. Kalbini, kendini ve dünyalarını imar etmeyen insanlar ömür yaşamış olmazlar" dedi.

CHP, Mehmet Görmez'in görevden alınmasını istedi

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Diyanet'in skandal fetvası sonrası Başbakan Davutoğlu'na mektup yazarak, Mehmet Görmezi'i görevden almasını istedi

'Müslümanların onuru bizzat birbirleri eliyle yok edilmektedir'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, "Müslümanların izzet ve onuru tarihte hiç olmadığı şekliyle bugün bizzat birbirleri eliyle yok edilmektedir" dedi.

İran, Müslüman coğrafyada vahdetin ırzına geçerken dahi "vahdet" diyor

İran, Müslüman coğrafyada vahdetin ırzına geçerken dahi vahdet toplantısı tertipleyebilecek kadar rahat bir ülkedir. Bunu da muhaliflerin sevgisini kazanmak için takıyyeyi caiz gören fıkhının sunduğu imkânlarla yapıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Suudi Arabistan'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geldi.

"Kurşunlu Camii’nde namaz kılacağız!"

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki ilk Osmanlı eseri Kurşunlu Camisi’ni yeniden imar edeceklerini belirterek, “Oradaki kardeşlerimizle o camide namaz kılıp, o mabedi o hale getirdiğimizden, etrafında insanların ölmesinden dolayı Rabbimizden af dileyeceğiz” dedi.

Görmez, Sünni ve Şii din alimleri ile akşam namazı kıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in de aralarında bulunduğu Sünni ve Şii din alimleri beraber İran'da akşam namazı kıldı.

'İslamofobi hastalığının sebebi, yol, yöntem bilmeyen kaba İslam çağrıları'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, "Bugün Batı'yı saran İslamofobi hastalığının sebebi, bu yol, yöntem, usul bilmeyen kaba İslam çağrılarıdır" dedi.

Görmez: Katillerin liderlerine, halklarını öldürmeye izin veriyorlar

İran’da konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Batılı veya doğulu ülkelerin aramızda ayrılık çıkarmadığını söylemiyoruz" dedi. Görmez, "Onlar ülkelerimizdeki şiddet örgütlerini her türlü yasaklanmış savaş silahı ile donatmaktadırlar. Katillerin liderlerine, kendileri için yasak gördükleri kimyasal silahlarla halklarını öldürmeye izin vermektedirler" diye konuştu

'Çapulcu kültürü ne zamandan beri cihat olmuş?'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, masum, suçlu ve suçsuz demeden insanları katletmenin cihatla ilgisinin olmadığını belirterek, "Çapulcu kültürü, ne zamandan beri cihat olmuş?" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'den Mevlit Kandili mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 22 Aralık Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gecede Allah'ın bütün alemlere gönderdiği en son rahmet elçisi Hazreti Muhammed'in mevlidi şerifini idrak edileceğini hatırlattı.