Market Haberleri
  • 26 Eylül 2021 20:56

Market Haberleri

Esnaf isyanda: BİM, A101 ve Şok'a yasaklama getirilsin

Kocaeli'de esnaf platformu çarpıcı bir kampanya başlattı. "Maalesef ülke 3 zincir mağazaya mecbur bırakıldı. Siz hiç çay, şeker satan ayakkabıcı... Yumurta, peynir ekmek satan tuhafiyeci gördünüz mü?" denilen çağrıda zincir marketlerin kısıtlama günlerinde gıda dışında ürün satmasının yasaklanması istendi

Paris'teki terör saldırısının zanlısı o ülkede yakalandı

Paris'te geçen yıl Yahudilere ait markette 5 kişiyi öldüren teröriste silah tedarik ettiği gerekçesiyle aranan Fransız vatandaşı Denive, İspanya'nın Malaga kentinde yakalandı.

O çocukları dövenler gözaltına alındı

Hatay'da bir marketin önündeki dolaptan pide çalan çocukları yakalayıp döven iki kişi gözaltına alındı.

Bank ABC, Şekerbank’ın yüzde 30.28 hissesine talip

Şekerbank’ta hisse satışıyla ilgili kulisler hareketlendi. Emekli Sandığı Vakfı’nın 10 gün içinde Şekerbank payları ile ilgili satış yapabileceklerini KAP’a açıklaması sonrası hisselere Bahreynli Bank ABC’nin talip olduğu iddiası güçlendi. İngiliz haber ajansı Mergermarket de ABC’nin yüzde 30.28’lik hisseyi almak üzere müzakere yürüttüğünü yazdı.

Bursa'da bomba paniği!

Bursa’da bir market önüne bırakılan dinamit lokumu görünümündeki karton maket, bomba şüphesiyle çevredekiler arasında paniğe neden oldu

Bakan açıkladı! Küçük esnaf, 2. el oto ve birçok alanda yeni düzenlemeler

Bakan Tüfenkci, üreticiyi ve tüketiciyi mağdur eden tarladan 1 liraya alınıp markette 5 liraya çıkan sebze meyve fiyatlarına karşı önlem alınacağını belirtti. Tüfenkci, marketlere kâr marjı konulacağını belirterek “Yüzde 25-30 olabilir kâr. 1 lira ise nakliyesi ile en fazla 2 lira olur ama yüzde 500 kâr olmaz” dedi

Nusaybin’de markete molotofkokteyli saldırı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde yüzleri maskeli kişi ya da kişiler tarafından içerisinde müşteri bulunan markete molotofkokteyli atıldı.

Tıbbi cihaz satışına düzenleme

Yara bandı, pamuk, diş macunu, nefes açıcı burun bantlarının arasında olduğu 10 kalem dışındaki tıbbi ürünler marketlerde, internette ya da bu alanda ruhsatlandırılmayan başka bir iş yerinde satılamayacak.

ABD'nin doğu yakası kar fırtınası etkisi altında

Başkent Washington'ın da aralarında bulunduğu bölgede etkili olan kar fırtınası nedeniyle 6 binin üzerinde uçak seferi iptal edildi. Dışarı çıkmamaları yönünde uyarılan halk, yiyecek stoklamak için süpermarketlere akın etti.

Rusya'da "Türk ürünü şikayet hattı" kuruldu!

Moskovalılar için marketlerde bulunan Rusya'ya girişi yasaklanan Türk ürünlerini şikayet edebilecekleri bir hat kuruldu

İstanbul'da halk otobüslerine molotofkokteylli saldırı

İstanbul Okmeydanı'nda Fatih Sultan Caddesi'nde gösteri yapan yüzleri maskeli bir grup, iki halk otobüsü ve bir markete molotofkokteyli attı.

Rus kısıtlaması, sebze ve meyveyi ucuzlattı

Rusya'nın yaş sebze ve meyve ithaline kısıtlama getirmesi, fiyatların tüketicinin lehine gelişmesini sağladı. Sebze-meyve, market ve pazarlarda mevsim normallerinin yüzde 30 altında satılıyor.

Cizre'de vatandaşların mağdur olmaması için önlemler alındı

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'de vatandaşların mağdur olmaması için kaymakamlık tarafından ilçenin bazı market ve fırınlarına özel izin verildi.

Cizre'de vatandaşların mağdur olmaması için önlemler alındı

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'de vatandaşların mağdur olmaması için kaymakamlık tarafından ilçenin bazı market ve fırınlarına özel izin verildi.

Çok şaşıracaksınız! bu tavuğun eti de yumurtası da siyah

Endenozya'da yetişen ve Asya marketlerinde bulunan siyah tavuğun tüyleri, yumurtaları, eti ve kemikleri kapkara. Bu tavuğun tadı ise normalleriyle aynı

Nusaybin'de markette patlama: 1 ölü 13 yaralı

İlk gelen bilgilere göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde marketteki patlama sonrasında çıkan yangında 13 kişi yaralandı, 6 kişi yoğun dumandan etkilendi. İlerleyen saatlerde ise bir aracın altında yanmış ceset bulunduğu bilgisi geldi.

İşte marketlerin kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, marketlerin kurbanlık fiyatları belli oldu. Kurbanlıklar, taksit seçenekleri, anında indirimler ve adrese teslim imkanlarının sağlandığı marketlerde 660 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Cizre'de halk marketlere akın etti

Şırnak’ın Cizre ilçesinde bugün 19.00’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Cizre halkı, yiyecek içecek stoku için marketlere akın etti.

Cizre'de son durumun özeti

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Cizre'deki son durum şöyle: Açılan hendeklerin kapatılması, mayınlı barikatların kaldırılması ve bölgede konuşlu teröristlerin yakalanması için operasyonların sürdüğü Şırnak'ın Cizre ilçesinde bazı camilerde cuma namazı kılınırken, açık fırın ve marketlerden halkın gıda ihtiyaçları karşılanıyor. - Teröristlerce hendek kazılırken su, elektrik ve internet hatlarına zarar verilmesi nedeniyle ilçenin bazı kesimlerinde altyapı hizmeti sağlanamıyor.