Londra Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:09

Londra Haberleri

Yeni Zelanda devlet mi Rothschild'in özel şirketi mi?

Yeni Zelanda Merkez Bankas'nın hacklenmesi, küreselcilere indirilen en büyük darbe olarak değerlendiriliyor. Çünkü Yeni Zelanda her ne kadar devlet statüsünde ise de aslında Rothschild Hanedanlığı'nın özel şirketidir.

'İsrail'le henüz anlaşma yok'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “İsrail ile Londra’daki görüşmelerde ilerleme kaydedildi. Ama herhangi bir kesin netice yok” dedi.

'Babanın ordusu' milyonluk soygun yaptı, hapsi boyladı

GEÇEN yıl Paskalya tatili sırasında İngiltere’nin başkenti Londra’nın mücevher merkezi Hatton Garden’daki bir emanetçinin kasa dairesine tünel kazarak girip milyonlarca sterlin değerinde mücevher ve nakit parayı çalmakla suçlanan çetenin 5 üyesinin aldığı hapis cezaları açıklandı.

Hedef tekrar olimpiyat finali

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda yüksek atlamada finale kalarak Türk atletizm tarihinde bir ilki gerçekleştiren milli atlet Burcu Yüksel, Rio'da da aynı başarıyı yakalamak istiyor.

'Kilis Avrupa şehirlerinden daha güvenli'

Kilis Belediye Başkanı Kara, "Nüfusumuzdan fazla mülteci olmasına rağmen şehrimizde Türkiye ve Avrupa'nın ortalamasının altında asayiş olayı oldu. Kilis, Londra, Paris ve Roma gibi şehirlerden daha güvenli daha güvenli bir kent" dedi.

İstanbul artık Avrupa'nın ilk 4 mega şehri arasında

"Dünya Sahnesinde İstanbul" başlıklı rapora göre, İstanbul artık Londra, Moskova ve Paris ile Avrupa'nın en büyük 4 mega şehri arasında yer alıyor.

Türk genç kız Londra'daki trafik kazasında öldü

İngiltere'nin başkenti Londra'da meydana gelen trafik kazasında 16 yaşındaki Türk asıllı İngiliz vatandaşı Elif Kaya hayatını kaybetti.

'İstanbul'daki ulaşım yatırımlarından çok etkilendim'

İngiltere'nin başkenti Londra'nın Müslüman belediye başkan adayı Sadık Khan, İstanbul'daki altyapı ve ulaşım yatırımlarından çok etkilendiğini belirterek, "Londra'da da bu yapılmalı" dedi.

HSBC’nin küresel yönetim merkezi Londra’da kalacak

İngiltere’nin en büyük bankası HSBC’nin küresel yönetim merkezinin Londra’da kalmasına karar verildi.

'Büyük oyunun' arkasında Atlantik, Londra ve İsrail var'

BBP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Hakkı Öznur, "Türkiye'ye yönelik 'büyük oyunun' arkasında Atlantik, Londra ve İsrail var" dedi.

'Julian Assange keyfi olarak gözaltında tutuluyor'

BM'nin ilgili çalışma grubu, Wikileaks'in kurucusu Julian Assange'ın Londra'daki Ekvador Büyükelçiliği'nde "keyfi olarak gözaltında tutulduğu" yönünde karar aldı.

Başbakan Davutoğlu Londra'dan ayrıldı

Başbakan Davutoğlu, özel uçak "ANA" ile İngiltere'nin başkenti Londra'dan ayrıldı.

Cameron AB Konseyi Başkanı Tusk ile görüştü

İngiltere Başbakanı Cameron, başkent Londra'da, ülkesinin Avrupa Birliği'ndeki (AB) geleceğine ilişkin AB Konseyi Başkanı Tusk ile görüştü.

Sırıkla atlamada dünya rekoru

2012 Londra Olimpiyatları'nın altın madalyalı ismi Jennifer Suhr, kendisine ait kadınlar sırıkla atlama dünya salon rekorunu 5,03 metreye çıkardı

Bilgisayar programı 'Go' insanı yenmeyi başardı

Bilişim şirketi Google'a ait Londra merkezli yapay zeka şirketi DeepMind'ın geliştirdiği AlphaGo yazılımı strateji oyunu Go'da ilk defa profesyonel bir oyuncuyu yendi.

Masumiyet Müzesi Londra'da açıldı

Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un 2008'de yayınlanan romanıyla aynı adı taşıyan "Masumiyet Müzesi", İngiltere'nin başkenti Londra'da açıldı.

'İngiltere ile ilişkilerimiz kesin zarar görecek'

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, eski KGB ajanı Litvinenko'nun Londra'da öldürülmesini Putin'in 'muhtemelen onayladığı' raporu nedeniyle İngiltere ile ilişkilerinin zarar göreceğini belirtti.

Londra derbisinde Chelsea güldü

İngiltere Premier Lig'in 23. haftasında oynanan derbi maçta Arsenal, sahasında Chelsea'ye 1-0 yenilerek üçüncü sıraya geriledi.

Putin Rusya'sının şüpheli ölümleri

İngiltere soruşturma komisyonunun, eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’nun Londra’da öldürülmesini Rusya Devlet Başkanı Putin’in “muhtemelen onayladığı” sonucuna varması, Putin dönemindeki "şüpheli ölümleri" akıllara getirdi.

'Putin, eski KGB ajanının öldürülmesini onayladı'

İngiltere'de bağımsız soruşturma komisyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’nun Londra’da öldürülmesini “muhtemelen onayladığı” sonucuna vardı.

Putin, eski KGB ajanının Londra'da öldürüldüğünü onayladı

İngiltere'de bağımsız soruşturma komisyonu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, eski KGB ajanı Alexander Litvinenko’nun Londra’da öldürülmesini “muhtemelen onayladığı” sonucuna vardı.

Davutoğlu, Londra ve Davos'ta 3 milyar dolarlık projeleri ele aldı

Başbakan Davutoğlu, piyasa değeri 4 trilyon doları aşan uluslararası şirketlerin yönetim kurulu başkanı ve CEO'ları ile yaptığı görüşmelerde, 3 milyar doların üzerinde yatırım projelerini ele aldı.

'Hakkari ve Şırnak il merkezleri taşınacak'

Başbakan Davutoğlu, "Hakkari ve Şırnak il merkezlerinin değişmesi, Hakkari ve Şırnak'ın herhangi bir şey kaybetmeden bunun yapılması için bir çaba ve çalışma yürüteceğiz" dedi.

Türk Büyükelçiliğine ait hesap üzerindeki 'ihtiyati tebdir' kaldırıldı

Türkiye'nin Londra Büyükelçiliğine ait bir banka hesabıyla ilgili alınan “ihtiyati tedbir” kararı kaldırıldı.

Başbakan Davutoğlu TÜRKEN Vakfı heyetini kabul etti

Başbakan Davutoğlu, başkent Londra'da, AA ve TRT World'ün Genç Yetenek Geliştirme Projesi kapsamında eğitim gören öğrencilerin de yer aldığı TÜRKEN Vakfı heyetini kabul etti.

Davutoğlu Londra'ya gitti... İşte gezinin gündemi

Başbakan Davutoğlu, 2002-2015 arasında İngiltere’den Türkiye’ye 8.5 milyar dolar yatırım geldiğini, bunu yetersiz bulduklarını belirterek daha çok yatırım çekmek için görüşmeler yapacaklarını belirtti.

Milli atlet Aslı Çakır Alptekin'e rüşvet suçlaması

WADA'nın raporunda, 2012 Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in, doping yaptığı ortaya çıkınca Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği Başkanı Lamine Diack'ın oğlu Papa'ya rüşvet verdiği iddia edildi

Evini satıp dünya turuna çıktı

Aktif gazeteciliği bırakmasının ardından, İstanbul'daki evini satıp önce Londra'ya, ardından dünya turu için Afrika ve Güney Asya'ya giden Asım Güneş, Amerika turuna başlamak üzere New York'a geldi.

İngiltere İşçi partisi lideri Corbyn'den Trump'a cami daveti

İngiltere'deki ana muhalefet lideri Corbyn, ülkesinin çok kültürlü bir yer olduğunu göstermek üzere, Trump'ı Londra'daki bir camiyi birlikte gezmeye davet etti.

Suudi milyoner, ‘Üzerine düştüm’ dedi tecavüzden aklandı

İngiltere’nin başkenti Londra’da genç bir kadın tarafından tecavüzle suçlanan 46 yaşındaki Suudi Arabistanlı iş adamı Ehsan Abdülaziz, çıkarıldığı mahkemede “Kadının üzerine düştüğü sırada vajinasına DNA bulaştırmış olabileceğini” iddia ederek tüm suçlamalardan aklandı