Kudüs Haberleri

Kudüs Haberleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Uluslararası Kudüs ve Mescid-i Aksa Sempozyumu'nda yaptığı konuşmasında, 'Bugün Mescid-i Aksa, sistematik saldırılarla karşı karşıyadır. Filistin'i ve Kudüs'ü işgal etmek, aslında sadece bu bölgede değil, bütün yeryüzünde kaos çıkarmaktır' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 3. Uluslararası Model OIC Liseler Zirvesi'ne katıldı

3. Uluslararası Model İslam İşbirliği Liseler Zirvesi Şişli'de bulunan bir otelde gerçekleşti. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 'Filistin sorununu ele alacak olursanız, adalet olmadan Kudüs ve Mescid-i Aksa'da sürdürülebilir barış gerçekleşmez' dedi.

Mescid-i Aksa’daki bomba ihbarı asılsız çıktı

Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde yapılan bomba ihbarının asılsız olduğu ortaya çıktı.

Flaş!... 'Mescid-i Aksa’daki Kıble Camisi'nde iki adet patlayıcı bulundu' iddiası

Al Jazeera, Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın içerisinde yer alan Kıble Camii’nde iki adet ev yapımı patlayıcı bulunduğunu bildirerek İsrail polisinin patlayıcılar nedeniyle bölgeye bomba uzmanı çağırdığını aktardı.

İsrail'de fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşüne izin verilmedi

İsrail'de fanatik Yahudilerin işgal altındaki Kudüs'te bulunan Şam Kapısı'ndan Ağlama Duvarı'na Filistinlilerin yaşadığı mahalleri kullanarak yapacakları bayrak yürüyüşüne izin verilmedi.

Erdoğan: 'İsrail ile ilişkilerimiz için adımlar başka, Kudüs davamız başkadır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Küresel ve bölgesel ihtiyaçların gereği olarak İsrail ile siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek için attığımız adımlar başkadır, Kudüs davamız başkadır' dedi.

İsrail güçlerinin saldırıları sonrası Mescid-i Aksa'da temizlik yapıldı

İşgal altındaki Kudüs'te İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği saldırılar sonrası bir araya gelen Filistinliler, Mescid-i Aksa'nın avlusunu temizledi.

İsrail güçleri Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırdı: 17 yaralı

Filistin'in başkenti Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da İsrail güçlerinin düzenlediği saldırılar nedeniyle 5'i ağır olmak üzere en az 17 kişi yaralandı.

50 bin Müslüman İsrail saldırılarının gölgesinde Mescid-i Aksa'da Cuma namazı kıldı

İşgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da, İsrail güçlerinin saldırılarına rağmen 50 bin Müslüman Cuma namazı kıldı.

İsrail Başbakanı Bennett'in Covid-19 testi pozitif çıktı

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dün Kudüs'te bir araya geldiği İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından test yaptıracak.

Kudüs'te farklı inançların dini liderlerinden 'Ukrayna'da barış' çağrısı

Kudüs'teki Moskova Meydanı'nda bulunan Rus Katedrali önünde toplanan Müslüman, Hristiyan, Yahudi ve Dürzi onlarca dini lider, Ukrayna'daki savaşa son verilerek bir an önce barışın sağlanması çağrısında bulundu.

Tarım ve Orman Bakan Kirişci: 'Çanakkale Zaferi sarsılmaz inancın, din ve vatan sevgisinin emsalsiz bir örneğidir'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Çanakkale Zaferi, Yemen'den Edirne'ye, Kudüs'ten Elazığ'a bütün ecdadımızın ortak değerler etrafında kenetlenmesinin, sarsılmaz inancının, din ve vatan sevgisinin emsalsiz bir örneğidir. Bu savaş bitip de 'Çanakkale geçilmez' dediğimizde 250 binden fazla vatan evladı bu topraklar uğruna şehit düşmüştür' dedi.

Esnaf ve çiftçiye yeni destek paketi müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 salgın tedbirleri nedeniyle işlerine ara veren esnaflara iki grup halinde destek olunacağını açıkladı. Erdoğan 2 gruba toplamda 4 milyar 622 milyon liralık kaynağın karşılıksız olarak verileceğini duyurdu

Sezai Karakoç: İslâm milleti birkaç yüzyıllık çilesini doldurmadı

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı Karakoç'un bayram mesajından: İslâm Milleti, birkaç yüzyıllık çilesini doldurmadı. İslâm Coğrafyası kan ağlıyor.

Ramazan Bayramı hutbesinin konusu Kudüs

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 12 Mayıs 2021 saat 22.00 itibarıyla 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e yükselirken Diyanetin Ramazan Bayramı hutbesinin ana teması Kudüs olarak belirlendi

ÇİN’İN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN 2. ENDÜLÜS OLMAYA DOĞRU

İslam’ın batıdaki son medeniyet feneri, yetik cenneti Endülüs. 1492’de düştüğü son kalesi Gırnata; bütünüyle Müslümanlardan boşaltıldığı tarih olan 1609’dan bu yana, hep Müslümanların kalbinde bir sancı, bitmeyen yas ve göz yaşlarıyla anılan hüzünlü özlem ve muhabbetin teranesi haline gelmiştir.

ABD'YE ŞOK AYAR! İSLAMCI HAREKETİN KUDÜS MESELESİNİ ELE ALIŞI

Türkiye ve Yemen’in BM genel kuruluna getirdiği ve ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirten karar tasarısı 128 oyla kabul edilmesi BM'nin daimi üyesi ABD'de şok etkisi yarattı. Yazarımız İbrahim Dilmaç bu yazısında İslam dünyasındaki İslamcı hareketler ile özellikle Türkiye’deki İslamcı hareketin Filistin ve Kudüs meselesini ele alış tarzını ele aldı

Kudüs için gösterilemeyen direnç, Mekke - Medine için gösterilebilecek mi?

ABD'nin gelmiş geçmiş belki de en manyak başkanı Trump, ABD'nin İsrail Büyükelçiliğini Telaviv'den Kudüs'e taşınması kararını verirken ateşe benzin döktü. Tüm dünya ayakta. Peki Kudüs için gösterilemeyen direnç, Mekke ve Medine için gösterilebilecek mi? Mustafa Toygar'ın analizi

Kudüs'te ezan susmayacak!

BBP Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Hakkı Öznur terör rejimi İsrail’in Kudüs’le ilgili kirli emellerini ve Filistinli Müslümanlara yaptığı zulmü kınayan bir açıklama yayınladı. İşte o açıklama

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici İsrail'de gözaltına alındı, serbest bırakıldı

Miraç Kandili dolayısıyla 15 kişilik ekiple Kudüs'ü ziyaret eden Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İsrail'in başkenti Tel Aviv'de gözaltına alındı, sorgudan sonra serbest bırakıldı. Heyet, sorgunun ardından uçakla Türkiye'ye hareket etti.

'Medine'nin, Kudüs'ün kardeşi aziz Konya ile gurur duyuyoruz'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Konya burada, Konyalılar burada' deyip Konya'ya geliriz biz. Aşkımız, sevincimiz sizinle. Biz Medine'nin, Kudüs'ün kardeşi aziz Konya ile gurur duyuyoruz." dedi.

'Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!' sergisi açıldı

Mirasımız Derneği tarafından düzenlenen ve Kudüs'te yaşanan çatışmalarla gerçek hayatı gözler önüne seren "Dur Yolcu Biraz da Kudüs'e Bak!" fotoğraf sergisi, İstanbullularla buluştu.

İsrail askerleri Filistinli bir genci daha kurşuna dizdi (VİDEO)

Bunun adı vahşilik… İsrail askerleri Kudüs'teki bir geçiş noktasında bıçakla sınır polisine saldıran Filistinli genci vurarak etkisiz hale getirdi. Akabinde güvenlik görevlileri, yerde hareketsiz yatan genci kurşun yağmuruna tuttu. Tüm bu yaşananlar ise Al Jazeera kameramanı tarafından saniye saniye görüntülendi.

İslam İşbirliği Teşkilatı Filistin için toplanacak

İslam İşbirliği Teşkilatı, 6-7 Mart'ta Endonezya'da Filistin ve Kudüs'teki son gelişmelerin ele alınacağı olağanüstü bir zirve gerçekleştirileceğini açıkladı.

İsrail polisi Doğu Kudüs'te bir Filistinliyi öldürdü

İsrail polisi "2 polisi bıçaklayarak hafif yaraladığı" iddia edilen bir Filistinliyi vurarak öldürdü.

Kudüs'te gerginlik

İsrail güçleri, 2 kişiyi bıçakladıkları iddiasıyla 2 Filistinliyi ateş ederek yaraladı.

İsrail polisi Doğu Kudüs'te 2 Filistinliyi öldürdü

İsrail polisinin Doğu Kudüs'te 2 Filistinliyi öldürmesi ile bugün öldürülenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

İsrail istihbaratı ile Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa'ya girdi

Kudüs'te İsrail istihbaratından ve sınır muhafızlarından bir grup ile onlarca Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya zorla girdiği bildirildi.

Dışişleri Bakanlığından İsrail'e kınama

Dışişleri Bakanlığı, İsrail'in 1967'den bu yana işgal altında tuttuğu Batı Şeria ve Doğu Kudüs'teki çeşitli yasa dışı yerleşimlerde 153 yeni konut inşasına onay vermesini şiddetle kınadı.

İsrail güçleri Kudüs milletvekilini gözaltına aldı

İsrail'in Kudüs Milletvekili Muhammed Ebu Tayr'ı gözaltına aldığı bildirildi.