Kovid19 Haberleri

Kovid19 Haberleri

Son 24 saatte korona virüsten 4 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 4 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, bin 260 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 31 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 31 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 529 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 25 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 25 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 635 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Kovid-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan genelgeye göre Kovid-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı.

Son 24 saatte koronavirüsten 63 kişi hayatını kaybetti

 Sağlık Bakanlığı aşılama verilerini açıkladı: “2 doz aşılamada ilk sırada yüzde 89,4’le Osmaniye. En düşük 2 doz aşılama yüzde 62,2’la Şanlıurfa oldu”

Zonguldak'ta vaka sayılarında düşüş sürüyor

Zonguldak'ta 5-11 Şubat tarihleri arasında 100 binde bin 50 olan vaka sayısı, 12-18 Mart haftasında 243,69 seviyesine geriledi.

Polonya'da Covid-19 kısıtlamaları kaldırıldı

Polonya'da 28 Mart'tan itibaren korona virüs testi pozitif çıkanlara izolasyon ve yurt dışından geleceklere karantina şartı kaldırılırken, maske takma zorunluluğu ise yalnızca sağlık kuruluşlarında geçerli olacak.

'Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız'

Elazığ olarak aşılamada istenilen hedefe ulaşamadıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ' Aşı karşıtlığı ve kararsız vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün azalsa da aşılamada hala Türkiye ortalamasının altındayız. Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız' dedi.

Turkovac'ı geliştiren ERÜ Rektörü Çalış: 'Yeni başarılar bizi bekliyor'

Yerli ve milli korona virüs aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İnşallah daha nice başarılar elde edecek Erciyes Üniversitesi. Aşı başta olmak üzere birçok alanda, birçok bölümde yeni başarılar bekliyor bizi. Bunun da müjdesini vermek isterim dedi.

Bakan Koca bir haftalık vaka haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5-11 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştı.

Kovid-19'dan sonra 'psikolojik hastalık' pandemisine dikkat

Türkiye'de ilk korona virüse bağlı ölüm vakasının yaşanmasının üzerinden geçen iki yılın ardından bilim camiası şimdi de psikolojik hastalık pandemisine dikkat çekiyor. Zonguldak'ta salgın sürecinde psikiyatrik vaka sayılarında yüzde 50 artış gözlemlendi. Pandeminin en çok tetiklediği hastalık ise temizlik hastalığı gibi takıntılı hastalıkların yanı sıra depresyon ve anksiyete oldu.

İnternet medyası ve koronavirüs tedbirleri

Bu haberimizde İnternet medyasında koronavirüs tedbirlerine bakışı ele aldık.

Koronavirüs insanlığı Mağara Sendromu'na mı sürüklüyor?

Maske, mesafe, hijyenin ve dahası aşının bizi hayata bağladığını düşünürken gönüllü köleliğin anıtını kendi elimizle ediyor olmayalım? Bu ve benzeri birçok soruya cevap arayan uzmanlardan biri de Haberplatosu yazı ailesine yeni katılan Bilişim Hukuku Bilim Uzmanı Av. Gürbüz Yüksel.

Basın çalışanları aşıda öncelikli gruba alındı

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, basın mensuplarının koronavirüs aşılama sürecinde öncelikli gruplar arasına alınmasının yerinde bir karar olduğunu bildirdi