Köpek Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:57

Köpek Haberleri

Yunanistan'da köpeklerin saldırısına uğrayan çocuk öldü

Yunanistan'da misafir olarak gittiklerini evde rottweiler cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayan 5 yaşındaki çocuk öldü.

Flaş...Fransa'da köpekler fişlenecek!

Fransa'da bir belediye başkanı, şehrindeki köpeklerin DNA örneklerini alacak ve sokaklardaki köpek pislikleriyle karşılaştırarak köpek sahiplerine ceza verecek.

Şırnak'ta toprağa gömülü silahlar bulundu

Güvenlik güçleri, Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerce toprağın altına gömülen silahları, eğitimli köpekler yardımıyla tespit etti.

İstanbul'daki pitbull dehşeti: 3 yaralı

Üsküdar'da başıboş bir pitbull, sokakta bulunan vatandaşlara saldırdı. Olayda 3 kişi yaralanırken, köpek otomobili ile zincirine basan bir genç tarafından durduruldu.

Köpekli psikopata hapis cezası

Antalya'da 2 av köpeğine sokak kedilerini öldürttüğü iddiasıyla yargılanan M.K., hayvanları tehlike yaratacak şekilde serbest bıraktığı gerekçesiyle 2,5 ay hapis cezasına mahkum oldu.

1 tonluk köpek balığı ağlara takıldı!

TEKİRDAĞ’da Marmara Denizi’ne açılan balıkçılar, yaklaşık 5 metre uzunluğunda ve 1 ton ağırlığında camgöz cinsi dev köpek balığı yakaladı.

Marmara'da dev köpek balığı avlandı

Tekirdağ'da ava çıkan balıkçının ağına, yaklaşık 1 ton ağırlığında camgöz cinsiköpek balığı takıldı.

Köpeklerin gözünde manyetik alanları algılayan moleküller tespit edildi

Bilim adamları, köpek, ayı ve orangutanların gözünde etraftaki elektrik sinyallerini ve manyetik alanları algılayan moleküller bulunduğunu keşfetti.

Marmara Denizi'nde yarım tonluk 'camgöz' yakalandı

Sardalya avı için tekneyle Marmara Denizi'ne açılan balıkçılar, 513 kilogram ağırlığında "camgöz" cinsi köpek balığı yakaladı.

Burkay PKK'lılara sert çıktı: Serokunuz da siz de! Defolun köpekler! (VİDEO)

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) eski Genel Başkanı Kemal Burkay, kendisini “Biji Serok Apo (Yaşasın Önder Apo)” diye slogan atarak protesto eden PKK’lılara, “Defolun lan alçaklar, defolun! Alçak herifler, haydi! Serokunuz da siz de köpekler!” diyerek tepki gösterdi.

Mandıra filozofu olur da metropol çobanı olmaz mı?

Malatya'da 20 yıl çobanlık yapan 56 yaşındaki Bayram Kozat, daha sonra yerleştiği İstanbul'da emekliliğinin ardından seçtiği yeni mesleği "köpek gezdiriciliği" ile çobanlık günlerine dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

Öğrenciler soğukta kalan sokak hayvanları için kulübe yaptı

UÜ İnegöl MYO öğrencileri, havaların soğumasıyla kalacak yer bulamayan sahipsiz kedi ve köpekler için kulübeler yaptı.

Köpeklerin havlaması bulutlara zarar verir mi?

Ölenleri, ardından hayır ile yad etmek, İslam öğretisinin temel esaslarından olmasına rağmen, “Paralel Yapının” lejyonerleri, Hasan Karakaya'nın ölümüne bir zil takıp oynamadıkları kalmış.

Konsere parayla değil, mamayla girdiler

Edirne'de sokak hayvanları yararına düzenlenen konsere giriş kedi, köpek mamasıyla yapıldı.

Pittbull köpeğinin öldürdüğü hayvanları paylaşan kıza rekor ceza

Samsun’da “pitbull terrier” cinsi köpeği ile kedilere ve diğer köpeklere zarar verdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşan 18 yaşındaki G.S.’ye rekor ceza geldi.Orman ve Su İşleri Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü G.S.’ye 12 bin 547 lira idari para cezası kesti

Hastanede ameliyat olan bu köpek günün konusu oldu

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Devlet Hastanesi’nde ortopedi doktoru Recep Erdoğan, ayağında tümör tespit edilen doktor arkadaşının köpeğini acil servis cerrahi odasında ameliyat etti. Erdoğan, operasyona rağmen birkaç ay yaşayabileceği gerekçesiyle köpeğe ilaç verip hayatına son verdiğini ameliyat fotoğraflarıyla birlikte Facebook’ta paylaştı

Gösteri ve yürüyüşlerde güvenlik önlemleri arttırılıyor

Hükümet Ankara'daki canlı bomba katliamının ardından güvenlik konseptini değiştirmeye hazırlanıyor. Toplu gösteri ve yürüyüşlerde insansız hava araçları ve bomba köpekleri kullanılacak

Ahmet Hakan, o geceyi anlattı... İşte bir saldırının anatomisi

"Yazılanları “başıma neler geldi neler” diyen bir mağdur sayıklamaları olarak değil de, saldırılar karşısında yılmayıp ondan bile eğlence çıkarmaya çalışan bir gazetecinin notları olarak okuyun lütfen... Bu olayın ardından, bir daha, herhangi biri, herhangi bir zaman, bana “ısıracak köpek havlamaz” derse... Gerçekten bozuşuruz."

Kamalak: Herkes köpeğine sahip çıksın!

ı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı sert bir şekilde kınayan Saadet Partisi lideri Kamalak, "Basına yönelik her türlü şiddet ve baskıyı şiddetle kınıyorum. Herkes köpeğine sahip çıksın, sahip olsun. Eğer saldırgan bir köpeği başıboş olarak bir kimse sokağa bırakıyorsa, emin olun o saldırgan köpeği sokağa bırakan sahibi o köpekten daha haysiyetsizdir, daha şerefsizdir" dedi.

Bu sucukları KÖPEK DAHİ YEMEZ!

Mahalle kasapları, fabrikasyon sucuklar konusunda vatandaşı uyardı. Sucuğa katılan kalitesiz etlerin baharatla gölgelendiğini belirten kasaplar, “Köpeğin önüne dahi atsanız yemeyeceği etleri bile sucuğun içine katabiliyorlar” dedi.

Domuz etli yem/Bu kurbanda ne keseceğiz?

ABD’li gazeteci Eric Schlosser’in yazdığı “Hamburger Cumhuriyeti” kitabında; ABD ve AB ülkelerinde ucuz yem üretme uğruna domuz, at, eşek, kedi, köpek ölülerinin artıklarının ve mezbahanelerden toplanan kanların, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yemi üretiminde kullanıldığı, Türkiye’ye de ithal yolu ile bu ürünlerin yıllarca giriş yaptığı çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

Annesi terk etti, köpekten süt emerek hayatta kaldı

Şili'de ailesinin terk ettiği çocuğun köpekten süt emerek hayatta kaldığı belirlendi