Kktc Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:52

Kktc Haberleri

Erdoğan KERKÜK-MUSUL FATİHİ olarak tarihe adını yazdıracak mı?

Türkiye'nin İdlib ve Kuzey Irak konusunda ajandasında neler var? Recep Tayyip Erdoğan, “Kerkük-Musul Fatihi” olarak unutulmaz liderler, tarihe geçen liderler arasında yerini alabilir.

Muhsin Yazıcıoğlu yavruvatan Kıbrıs'ta anıldı

KKTC Alperenler Derneği, Lefkoşa’da “Bir Medeniyet Tasavvuru, Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu Anma Programı” gerçekleştirildi. BBP YİK Başkanı Hakkı Öznur, programda Yazıcıoğlu'nun dava, devlet ve siyaset adamlığını örneklerle anlattı.

Flaş...KKTC'de koalisyon hükümetine onay

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa Milletvekili Hüseyin Özgürgün başbakanlığındaki yeni koalisyon hükümetini onayladı.

Türkiye gaz sevkiyatında önemli rol oynayabilir

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis, Kıbrıs sorununa BM gözetiminde kapsamlı çözüm müzakereleri çerçevesinde açıklama yaptı.

KKTC Başbakanı Kalyoncu hastaneye kaldırıldı

KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, midesiyle ilgili şikayeti nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesine kaldırıldı

KKTC Başbakanı Kalyoncu hastaneye kaldırıldı

KKTC Başbakanı Ömer Kalyoncu, midesiyle ilgili şikayeti nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesine kaldırıldı.

13 saat konuşarak rekor kıran vekilden pankartlı protesto

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Mehmet Çakıcı, KKTC Cumhuriyet MeclisiGenel Kurulu sırasında suyun özelleştirilmesine karşı Meclis kürsüsünde pankartlı eylem yaptı. Çakıcı’nın “Suda özelleştirmeye hayır. Suda peşkeşe başkaldırıyoruz” yazılı pankartı açması üzerine genel kurul oturumuna ara verildi.

Mehmet Ali Talat, KKTC'nin su sorunu konusunda Erdoğan'dan yardım istedi

CTP-BG Genel Başkanı Talat, " Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, hükümetlerin çabasıyla çözümlenecek su konusunda yaşanan sürece siyasi destek vermesini talep ettim" dedi.

Google mobil harita uygulamasına KKTC'yi ekledi

İnternet arama motoru Google, mobil harita uygulamasındaki ülkeler arasına KKTC'yi dahil etti.

Asrın projesinde kritik toplantı Ankara'da yapılacak

TÜRKİYE'den KKTC'ye deniz altından borularla getirilen 'asrın projesi' olarak nitelendirilen 'KKTC'ye Su Temin Projesi' Yarın Ankara'da Masaya yatırılacak. Suyun yönetimi konusunda KKTC tarafından hazırlanan ileri istişare önerileri, Ankara'da yapılacak görüşmelerin ardından netleşecek

Kıbrıs'ta müzakereler ertelendi

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın rahatsızlığı nedeniyle, 8 Şubat'ta yapılması planlanan müzakereler ertelendi.

'Müzakere sürecinin neticelenmesi için KKTC üzerine düşeni yapıyor'

KKTC Dışişleri Bakanlığı, müzakere sürecinin daha fazla zaman kaybedilmeden en kısa sürede neticelenmesi için Kıbrıs Türk tarafının üzerine düşeni yaptığını kaydetti.

'Türkiye yanımızdadır, desteği büyüktür'

KKTC Meclis Başkanı Siber, Türkiye’nin Kıbrıs müzakerelerinde çözüme destek veren bir tavır sergilediğini belirterek, "Türkiye her zaman olumlu mesajlar vermiştir, şu anda da müzakereleri destekliyor ve çözüm yönünde atılacak her adımı atıyor.

Davos'ta Ada'nın geleceğini konuştular

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Güney Kıbrıs Rum kesimi lideri Nikos Anastasiadis ilk kez uluslararası bir platformda Ada'nın geleceğini konuşarak el sıkıştı.

Davos'ta bir araya gelerek Ada'nn geleceğini konuştular

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Güney Kıbrıs Rum kesimi lideri Nikos Anastasiadis ilk kez uluslararası bir platformda Ada'nın geleceğini konuşarak el sıkıştı.

Sare Davutoğlu, Meral Akıncı ile Davos'ta görüştü

Başbakan Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın eşi Meral Akıncı ile bir araya geldi.

Türkeş: Kıbrıs'ta suyun denize verilmesi söz konusu değil

Başbakan Yardımcısı Türkeş, Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi'nin gerçek anlamda asrın projesi olduğunu belirterek, Kıbrıs'ta suyun denize verilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Asrın Projesi boşuna mı yapıldı? İçme suyu Akdeniz'e dökülüyor iddiası

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği, borularla KKTC’ye gönderilen suyun Akdeniz’e aktığı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada suyun Ada’daki dağıtımından KKTC hükümetinin sorumlu olduğu belirtiliyor

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Hedefimiz 2016'yı çözüm yılı haline getirmek

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs'ta BM gözetimindeki kapsamlı çözüm müzakereleri çerçevesinde hedeflerinin 2016’yı çözüm yılı haline getirmek olduğunu belirtti.

Akıncı ile Anastasiadis ara bölgede buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı ile Rum lider Anastasiadis, Kıbrıs'ta devam eden müzakereler çerçevesinde ara bölgede buluştu.

KKTC Cumhurbaşkanı: 'Türkiye'nin garantörlüğünün devamı gerekli

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, "Türkiye'nin garantörlüğünün devamının gerekli olduğunu görüyoruz" dedi.

'Kıbrıs'ta mülkiyetle ilgili uzlaşı çok yakın'

BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Eide , Kıbrıs müzakerelerinde mülkiyetle ilgili uzlaşının çok yakın olduğunu belirtti.

AB'den KKTC'ye destek

AB Komisyonu, KKTC için 32 milyon avroluk yeni mali destekleme programını kabul etti.

'Türk Cumhuriyeti çatısı altında güven içinde yaşıyoruz'

Eski KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, "Biz bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti çatısı altında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin garantisi ve varlığı altında, huzur ve güven içinde yaşıyoruz" dedi.

'ABD Güney Kıbrıs'a silah ambargosunu kaldırmadı'

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, ABD’nin, Güney Kıbrıs’a uyguladığı silah ambargosunu kaldırdığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Böyle bir karar söz konusu değildir" dedi.

Başbakan Davutoğlu Azerbaycan'da

Başbakan Davutoğlu, 64. Hükümetin kurulmasının ardından KKTC'den sonra ikinci yurt dışı ziyaretini gerçekleştirdiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de temaslarına başladı.

Görmez'den KKTC mahkemesinin 'ezan kararı'na tepki

KKTC'de mahkemenin ezan kararını değerlendiren Diyanet İşleri Başkanı Görmez "Kıbrıs'ta ezanla ilgili mahkeme bizi üzdü. Ezan, istiklalimizin ve bağımsızlığımızın bir simgesidir." dedi.

Çavuşoğlu Girne Boğaz Şehitliğini ziyaret etti

İlk yurt dışı seyahatini KKTC'ye gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Girne Boğaz Şehitliğini ziyaret etti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu KKTC'de

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük'ün anıt mezarlarını ziyaret etti.

Kıbrıslı Türkler saldırıya uğradı

Lefkoşa'nın güney kesiminde dün yapılan KKTC'nin kuruluş yıl dönümünü protesto mitingine şiddet karıştı. Eyleme katılan liseli gençlik ve aşırı sağcı gruplar Kıbrıslı Türklerin araçlarına saldırdı.