Kimyasal Haberleri
  • 18 Eylül 2021 11:53

Kimyasal Haberleri

İç savaşa mı sürükleniyoruz? Ya da uçaklardan püskürtülen lityumu bir anda kesmek!

İnsanlar arasında korkunç bir nefreti ve ayrıştırmayı körükledikten ve toplumu kamplara böldükten sora insanların üzerine boca edilen kimyasal maddelerin bir anda kesilmesi! İç savaş nasıl çıkartılır cevabı yazarımız Ufuk Turhan'ın bu yazısında...

PKK'lılardan 'kimyasal silah yalanı' itirafı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, PKK'lı teröristlerin telsiz konuşmaları ortaya çıktı.

Yüksekova'da devlet kimyasal gaz mı kullandı?

HDP'nin suçlamalarına Hakkari Valiliği cevap verdi: "Güvenlik güçlerimizin Yüksekova ilçemizde yaptığı operasyonlarda, kimyasal gaz ve benzeri unsurların kullanılması kesinlikle söz konusu değildir"

İsrail'den Suriye için kimyasal bomba uyarısı!

İsrail Savunma Bakanı Yaalon: Suriye rejimi ateşkes esnasında sivillere karşı kimyasal silah kullanıyor

'Suriye'de 7 olayda kimyasal silah boyutunu araştırıyoruz'

BM-KSYÖ Ortak Araştırma Mekanizması Başkanı Gamba, muhtemel 5 kimyasal silah saldırısına dair bilgi edindiklerini ve toplam 7 olayda kimyasal silah boyutunu araştırdıklarını kaydetti.

DAEŞ kimyasal silah mı kullandı?

IKBY Genelkurmay Başkanı General Muhammet, terör örgütü DAEŞ'in Musul kentindeki Peşmerge güçlerine karşı uluslararası sözleşmelerde yasaklanmış klor ve hardal gazı kullandığını ileri sürdü.

'Son 5 ayda Suriye'de 8 defa zehirli gaz kullanıldığını belgeledik'

Suriye İnsan Hakları Ağı, Esed yanlısı güçlerin kimyasal silah kullanımına ilişkin yayımlanan raporda, "Son 5 ayda Suriye'nin farklı bölgelerinde 8 defa zehirli gaz kullanıldığını belgeledik" dedi.

Esed'le ilgili kimyasal silah araştırması sürüyor

KSYÖ Genel Direktörü Büyükelçi Üzümcü, Suriye’deki kimyasal silahların tamamının imha edilip edilmediğine ilişkin, "Bunu tabii ki söylemek mümkün değil henüz çünkü deklare edilmiş silahlar imha edilmiş durumda" dedi.

Plastik, kozmetik ve konservelerdeki kimyasallar tehdit ediyor

Uzmanlar, konserve, plastik biberon, oyuncak, emzik ve yiyecek kapları, damacanalar, temizlik ürünleri ve tarım ilaçlarındaki kimyasallara karşı önlem alınması uyarısında bulunuyor.

Çorap fabrikasında 100 işçi zehirlendi

Çankırı'nın Şabanözü ilçesindeki çorap fabrikasında kimyasal bir maddeden etkilenen 100 işçi hastanelere kaldırıldı.

Alparslan Arslan'ın babası: Oğlumun içeceğine kimyasal kattılar, Kemalettin Gülen arkadaşıydı

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, saldırı ve oğlunun ifadeleriyle ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu. A Haber'de yayınlanan Arka Plan programına röportaj veren Arslan, oğlunun Fethullah Gülen'in yeğeni Kemalettin Gülen ile dava arkadaşı olduğunu söyledi. Baba Arslan'a göre oğlu milli ve manevi değerlere bağlı olduğu için bu saldırıda piyon olarak kullanıldı ve asıl tetik başkasına çektirildi.

'Katillerin kimyasal silahla halklarını öldürmesine izin veriyorlar'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Batılı ülkeler şiddet örgütlerini her türlü yasaklanmış savaş silahı ile donatıp, katillerin kimyasal silahlarla halklarını öldürmesine izin vermektedirler" dedi.

'Batılı ülkeler şiddet örgütlerini yasaklanmış silahlarla donatıyor'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Batılı ülkeler şiddet örgütlerini her türlü yasaklanmış savaş silahı ile donatıp, katillerin kimyasal silahlarla halklarını öldürmesine izin vermektedirler" dedi.

Görmez: Katillerin liderlerine, halklarını öldürmeye izin veriyorlar

İran’da konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Batılı veya doğulu ülkelerin aramızda ayrılık çıkarmadığını söylemiyoruz" dedi. Görmez, "Onlar ülkelerimizdeki şiddet örgütlerini her türlü yasaklanmış savaş silahı ile donatmaktadırlar. Katillerin liderlerine, kendileri için yasak gördükleri kimyasal silahlarla halklarını öldürmeye izin vermektedirler" diye konuştu

'Peşmerge kimyasal silah saldırılarına karşı korumasız'

İsveç'teki Uppsala Üniversitesinde Kimyasal Maddeler Uzmanı Berhem Resul, terör örgütü DAEŞ'in kimyasal silah saldırılarına maruz kalan Peşmerge'nin korumasız olduğunu belirtti.

Suriyeli muhaliflerden Esed'le müzakereye 'şartlı' onay

Suriyeli muhalifler, Riyad toplantısında Cenevere-1 Bildirisi ve BM'nin 2118 sayılı Esed rejiminin kimyasal silahlarıyla ilgili kararı çerçevesinde Esed rejimiyle müzakere masasına oturma kararı aldı.

KSYÖ Suriye'de kimyasal silah kullanımından endişeli

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) Suriye'de kimyasal silah kullanımına devam edilmesini endişeyle karşıladı.

'Kaya tuzu hiçbir ek kimyasal içermez'

Çankırı'da, 'Kaya Tuzu Konferansı'nda konuşan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, "Kaya tuzu, içerisinde zararlı hiçbir mineral barındırmadığı için insan sağlığına çok faydalıdır, insan ömrünü uzatır" dedi.

'Suriye’de kimyasal silah kullanıldı'

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü, Suriye’de ağustos ayında kimyasal silah kullanıldığının belirlendiğini bildirdi.

3 yaşındaki çocuğun yüzüne kezzap atan kişi bakın kim çıktı?

Ataşehir'de, bir restoranın oyun alanına girerek 3 yaşındaki çocuğun yüzüne kimyasal madde döktüğü öne sürülen kişi çocuğun teyzesinin eşi çıktı. Peki alçak eylemi gerçekleştirme gerekçesi neydi?

Pamukova'da 200 tonluk kimyasal atık bulundu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, 1 Ekim Perşembe günü Sakarya'nın Pamukova ilçesindeki bir taşocağı alanında gömülü halde tahmini 200 tonluk kimyasal atık bulunduğunu ve atığın içeriği ilgili çalışmanın TÜBİTAK tarafından yapılacağını söyledi.

Hastane temizliğinde dezenfektan yerine inek idrarı

Hindistan'ın Rajastan eyaletinde bir devlet hastanesi, kimyasal dezenfektanlar yerine inek idrarı kullanmaya hazırlanıyor.