Kenan Evren Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:42

Kenan Evren Haberleri

Kanla olgunlaştırılan o darbe: 12 Eylül!

12 Eylül, devleti yönetenlerin, bilinen iki bin yıla yakın tarihi olan ordumuzu yöneten komutanların nasıl zalimleştiklerini gösteren bir süreç. Hafızalarımızdan silmek istesek de peki neler oldu? Hatırlanması gerekenler neler? Yazarımız Mustrafa Toygar kaleme aldı.

Dün generaldiler, bugün "er" oldular! Darbecilerin rütbeleri nasıl söküldü?

TSK'dan atılan 1.684 askerin rütbeleri sökülecek mi? Anlı şanlı "general" rütbesini taşıyan mahut generaller olmak üzere darbeci subay ve astsubaylar "er"liğe düşürülecek mi?

12 Eylül, 1991 seçimleri, 28 Şubat ile MHP ve BBP'ye dair şok açıklamalar

Merhum BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı Ökkeş Şendiller'den flaş açıklamalar... Yıl 1991; MHP lideri Türkeş, seçim meydanlarında "Evlatlarınızın katiline oy vermeyin" diyerek HADEP'i hedef gösterir. Türkeş, o PKK'cı HADEP'liler, SHP sayesinde DYP'li koalisyonun parçası olunca sus-pus olur ve bu hükümeti destekler. Türkeş, buna karşı çıkan Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını MHP'den atmak için düğmeye basar. "HADEP'li yapıya bu destek niye?" diye sorulunca "devletin ali menfaatleri için" der

Kenan Evren'in 'Beyazevi' satıldı

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in 17 yıl oturduğu ve 9 yıl önce 950 bin avroya satışa çıkardığı Marmaris'teki 3 katlı villası satıldı.

Samsunspor için renklerin siyah olduğu gün: 20 Ocak 1989

20 Ocak 1989 tarihi, özellikle Samsunlular için bir matem günüdür... Renkleri kırmızı beyaz olan Samsunspor'un formasına o "kara gün", renk olarak siyah de eklenmiştir. Merhum Hasbi Menteşoğlu kulüp başkanıdır ve Samsunspor süper ligde fırtınalar gibi esmektedir... Ancak meşum tarih, Samsunspor fırtınasının "kara bulutlarla" kaplandığı gün o olur...

Başkanlık sistemi ve Recep Tayyip Erdoğan

"Gücünü halktan alan bir cumhurbaşkanının anayasa da var olan yetkileri kullanmasını eleştirmek, tıpkı seçilmiş milletvekillerine “yasa yapamaz” demek gibidir" diyen Cemal İncesoyluer, başkanlık sistemi tartışmalarını yorumladı.

Evren'in isminin kaldırılmasına protokol engeli

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in adını taşıyan okulun ismi, binanın yapımı sırasında imzalanan protokol nedeniyle değiştirilemedi.