Kayyum Haberleri
  • 26 Eylül 2021 21:18

Kayyum Haberleri

Kayyuma devredilen Boydak Holding'de Toplu Sözleşme Sevinci

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası ile 15 temmuz darbe girişimi sonrası TMSF'ye devredilen Türkiye'nin mobilya devi Boydak Holding arasında yaklaşık 10 bin işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) imzalandı.

İşyerleri TMSF'ye devredilen on binlerce kişi bu bu haberi mutlaka okumalı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonlarda, on binlerce kişinin çalıştığı büyük sanayi kuruluşlarına el konuldu. TMSF'ye devredilen bu iş yerlerinde çalışan on binlerce kişinin akıbeti ne olocak? Yazarımız Av. Tuncay Dolu, merak edilen soruların cevaplarını veriyor.

Medyada Davutoğlu depremi! 'Hoca'ya destek veren o gazete kapanıyor

Siyasetteki deprem, medyayı da vurdu! Ahmet Davutoğlu destekçisi olarak bilinen işadamı ve avukat Mansur Topçuoğlu’nun mütevelli heyet başkanı olduğu Haliç Üniversitesine 2 gün önce, 13 Mayıs’ta YÖK tarafından kayyum atandı. Bugün ise Topçuoğlu, sahibi olduğu Yeni Yüzyıl gazetesini kapattığını duyurdu.

Manisa'da 8 dernek ve 2 vakfa kayyum atandı

Manisa'nın Şehzadeler ve Yunus emre ilçelerinde FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları gerekçesiyle operasyon yapılan 8 dernek ve 2 vakfa kayyum atandı.

FETÖ/PDY'nin 5 şirketine daha kayyum atandı

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 5 şirkete daha kayyum atanması kararı doğrultusunda gerekli yasal işlemin yapıldığını bildirdi.

Kaynak Holding'de 14 şirkete daha kayyum atandı

Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda, Kaynak Holding ile organik bağlı bulunduğu tespit edilen 14 yeni şirkete daha kayyum atandı

Kaynak Holding'e bağlı 14 şirkete daha kayyum atandı

Anadolu 9. Sulh Ceza Hakimliğinin kararı doğrultusunda, Kaynak Holding ile organik bağlı bulunduğu tespit edilen 14 yeni şirkete daha kayyum atandı.

FETÖ/PDY soruşturmasında 11 şirkete kayyum atandı

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, merkez, Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 11 şirkete kayyum atandığını bildirdi.

'Okulların kayıt gelirleri FETÖ/PDY'ye aktarılmış'

Zonguldak merkez ile Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum atanan eğitim kurumlarında, elde edilen gelirlerin terör örgütüne veya bağlantılı şahıslarla tüzel kişilere aktarıldığı değerlendiriliyor.

Zonguldak'ta FETÖ/PDY'nin 11 şirketine kayyum atandı

Zonguldak merkez, Ereğli ve Çaycuma ilçelerinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgüte finansal destek sağladığı iddiasıyla 11 şirkete kayyum atandı.

Milyonlarca MHP'li bu kararı bekliyor

MHP'de muhaliflerin, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi için açtığı dava bugün görülecek.

Zaman gazetesinin 'kozmik' odasına giren uzmanlar ölümden döndü!

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce atanan kayyum, uzmanların görev aldığı bir ekiple, Zaman gazetesinin "kozmik" denilebilecek "sistem odası"nda çalışmalarını sürdürüyor.

Torba tasarı TBMM'de... O borçlar siliniyor... Terör destekçisine kayyum geliyor

7’den 70’e milyonlarca kişiyi ilgilendiren torba tasarı Meclis’e gönderildi. Teröre destek veren şirketlere kayyum atanabilecek. Fahiş fiyatları nedeniyle tepkilere neden olan zorunlu trafik sigortası değişiyor. Gençlerin GSS borcu silinecek

Zaman'ın önünde başörtülü kızın kanlar içinde bırakılması mı önemli yoksa?...

Yeni Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu, Zaman'a kayyum atanması tartışmaları sürerken can alıcı bir soruyu gündeme taşıdı: "Zaman gazetesi önünde bir başörtülü kızımızın başının yarılması mı daha önemli? Yoksa Fethullahçıların desteği ile "başörtüsü yasakçısı" birinin Danıştay'da daire başkanı seçilmesi mi?"

'Paralel Yapı boş bıraktığı Zaman binasını da satmış'

İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesince kayyum atanan Feza Gazetecilik AŞ'ye ait Yenibosna'daki binanın, 12 Ocak'ta Cihan Medya Dağıtım AŞ'ye satıldığı belirlendi.

Başsavcıdan "Zaman" açıklaması

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, "Feza Gazetecilik A.Ş'ye kayyum atanmasının ertesi günü Zaman Gazetesi önünde toplanan kalabalığa dağılmaları için defaatle uyarı yapan kolluk kuvvetlerinin orantısız güç kullandığına dair bir delil ve yakınmanın bulunmadığını" söyledi.

Cihan Haber Ajansı'na kayyum atandı

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş'ye kayyum atanmasına karar verdi

'Paralel Yapı kayyuma Zaman binasını tamtakır teslim etti'

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nın aldığı kararla, Feza Gazetecilik'in, kayyum heyetine, boş bir bina ve çalışmayan teknolojik bir altyapı bıraktığı belirlendi.

"Kayyumlu" Zaman'ın ilk manşeti ne oldu?

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, önceki gece şirketin Yenibosna'daki binasına gece yarısı geldi. Yeni ekip çalışmaya dün başladı. Peki Zaman gazetesinin bugünkü sayısı nasıl çıktı?

"Şike kumpası" Zaman'da mı kurgulandı?

Zaman gazetesine kayyum atanması en çok sevinen kurumlardan biri Fenerbahçe Spor Kulübü oldu.

Gündemdeki soru: Bir şirkete ne zaman kayyum atanabilir?

Koza İpek Holding ve bağlı şirketlere, Kaynak Holding ve bağlı şirketlere kayyum atanmasının ardından Zaman gazetesini yayımlayan Feza Gazetecilik'e kayum atanması "kayyum atama" prosedürünün ne olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi. İşte bu konuya uzmanı açıklık...

Davutoğlu'dan kayyum açıklaması: Bunlar siyasi değil, hukuki süreçlerdir

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İran'da açıklama yaptı. Davutoğlu, Zaman Gazetesi'ne kayyum atanmasıyla ilgili olarak,"Bunlar siyasi değil, hukuki süreçlerdir. Hukuki süreçlere müdahalemiz olmadı, olmaz" dedi

..Ve "kayyum"lu Zaman: "Daha kaliteli ve tarafsız hizmet vereceğiz"

Mahkeme tarafından atanan kayyumların yönetimindeki Zaman gazetesinin web sitesine girmeye çalışanlar mânidar bir uyarıyla karşılaşıyorlar.

Davutoğlu Zaman'a kayyum atanması konusunda ne dedi?

Zaman gazetesine kayyum atanması konusunda Başbakan Davutoğlu ne düşünüyor? İşte cevabı...

Zaman Gazetesi önünde polis müdahalesi

Kayyuma devredilen Zaman Gazetesi'nin binası önünde toplanan kalabalığa polis müdahale etti

Zaman'da görevden almalar başladı... İşte ilk kovulan isimler...

FETÖ'ye ait basın kuruluşu Zaman'a kayyum atanmasının ardından işten çıkarılmalar başladı. Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdülhamit Bilici ve Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Bülent Keneş işten çıkarılan ilk isimler oldu.

Zaman gazetesi bugün de "kayyumsuz" yayımlandı!

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, şirketin Yenibosna'daki binasına gece yarısı geldi. Peki Zaman gazetesinin bugünkü sayısı nasıl çıktı?

"Zaman" şiiri yazdı, Zaman'a kayyum atandı

Şengüler de Zaman’a atanan kayyum heyeti arasında yer aldı. Şiir de yazan Şengüler’in Ağustos 2009’de kaleme aldığı bir şiirinin başlığı “Zaman ve Başağrısı.”

Kayyum heyeti Zaman binasında

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği'nce Feza Gazetecilik'e atanan kayyumlar, şirketin Yenibosna'daki binasına geldi.