Ingiltere Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:38

Ingiltere Haberleri

William Churchill neden İstanbul’da bir Türkçe gazete çıkarmıştır?

İletişim fakültelerinin müfredatında yer alan Basın Tarihi derslerinde Osmanlı basını da geniş yer tutar. Bu haberimizde "William Churchill neden İstanbul’da bir Türkçe gazete çıkarmıştır" sorusuna cevap arayacağız.

İngiliz bilim kurulu üyesi: Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz

İngiltere Hükümetinin Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (Sage) üyesi Sir Jeremy Farrar, Kovid-19'a ilişkin "Gelecekte aşılardan kaçan varyantlar göreceğiz" ifadesini kullandı.

Yeni Zelanda devlet mi Rothschild'in özel şirketi mi?

Yeni Zelanda Merkez Bankas'nın hacklenmesi, küreselcilere indirilen en büyük darbe olarak değerlendiriliyor. Çünkü Yeni Zelanda her ne kadar devlet statüsünde ise de aslında Rothschild Hanedanlığı'nın özel şirketidir.

Türkiye Amerika ilişkileri düzelir mi?

Türkiye’de siyasi iktidarı darbe ve kalkışma yöntemleriyle devirmeye çalışan azmettirici ülkeler Amerika, İngiltere, İsrail ve taşeron terör örgütleri PKK ve FETÖ, Gezi, 7 Şubat 17/25 Aralık darbe girişimlerinde ve 15 Temmuz kalkışmasında başarılı olamamışlardı.

İşte 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki NATO subayları

Görünen o ki; darbe girişimini planlayanlar ABD ve NATO… Yan rollerde İngiltere ve Almanya var… Uygulayıcı ise FETÖ…. Peki merkez üssü neresi darbenin? Adana’daki İncirlik üssü… Peki hangi NATO subayları operasyonu yönetti? İşte cevabı...

Flaş...ABD ile PKK arasında temas var!

KCK Eş Genel Başkanı Cemil Bayık, PKK'nın, ABD dahil koalisyon güçleriyle temasının olduğunu ifade etti.

'Dünyayı güvende tutmanın bütün yükü üniformalılara yüklenemez'

ABD Başkanı Obama, "Dünyayı güvende tutmanın bütün yükü üniformalılara yüklenemez. Güvenlik aynı zamanda verdiğimiz mesajlarla, oluşturduğumuz kurumlarla, yürüttüğümüz diplomasiyle ve insanlara sunduğumuz fırsatlarla ilgili bir mesele" dedi

Flaş...Asil Nadir serbest bırakıldı!

İngiltere’nin dün akşam Türkiye’ye iade ettiği Kıbrıslı Türk iş insanı Asil Nadir, adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından tahliye edildi.

O isim Türkiye'ye iade edildi

Kıbrıslı Türk işadamı Asil Nadir, 4 yıldır tutuklu bulunduğu İngiltere tarafından Türkiye'ye iade edildi.

"Petrol 30 dolara düşebilir" uyarısı

İngiltere’nin önde gelen bankalarından Barclays, ham petrolün varil fiyatının bu yılın ikinci çeyreğinde 30 dolara düşebileceği uyarısında bulundu.

AK Parti medyasından Doğan ve Gülen'e suçlama: 2 $'lık şirketle 18 milyon liralık POAŞ vurgunu

AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi medya patronu Aydın Doğan ve Fetullah Gülen'e ağır suçlamalar yöneltti. Habere göre, Aydın Doğan'ın da aralarında bulunduğu 47 kişinin akaryakıt kaçakçılığıyla suçlandığı iddianamede şu ifade yer aldı: Doğan merkezi Bahamalar'daki Lysa isimli şirketi 2 dolara satın aldı. Şirketin adı Point olarak değiştirildi. Rusya ve Ukrayna'dan alınan akaryakıt İngiltere'den alınmış gibi gösterilip AB vergi muafiyeti sağlandı

ABD'li ve Avrupalılara göre ekonomileri durgunluk dönemine girdi

Sputnik.Görüşler projesi kapsamında yapılan araştırmanın sonuçları Fransa vatandaşlarının yüzde 59’u ülkelerindeki ekonomik durumun kötüye gittiğini düşündüğünü ortaya koydu. Ayrıca ABD ve İngiltere vatandaşlarının yüzde 37’si de kendi ülkeleri hakkında aynı görüşü paylaşıyor.

Cameron: Türkiye'nin güvenli ülke olmadığını söylemek Türklere hakaret olur

İngiltere Başbakanı Cameron, "Suriye'den kaçan 2,6 milyon insanı ağırlayan Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını söylemek Türklere hakaret olur." dedi.

Independent on Sunday son kez basıldı

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Independent’ın pazar versiyonu bugün son kez basıldı.

Premier Lig'de 'Peri Masalı'

Leicester City'nin İngiltere'de "peri masalı" olarak nitelendirilen başarısına giden yolda, artan kulüp gelirleri ve transfer harcamaları göze çarptı.

'Babanın ordusu' milyonluk soygun yaptı, hapsi boyladı

GEÇEN yıl Paskalya tatili sırasında İngiltere’nin başkenti Londra’nın mücevher merkezi Hatton Garden’daki bir emanetçinin kasa dairesine tünel kazarak girip milyonlarca sterlin değerinde mücevher ve nakit parayı çalmakla suçlanan çetenin 5 üyesinin aldığı hapis cezaları açıklandı.

Rus bombardıman uçakları Manş Denizi'nde panik yarattı

İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi'nde Rusya bombardıman uçaklarının uçmasının kısa süreli gerginliğe neden olduğu ortaya çıktı.

Facebook İngiltere’de vergi kıskacında

İngiliz hükümetinin vergi düzenlemelerinin ardından sosyal paylaşım sitesi Facebook, İngiltere’de yaklaşık yüzde 25 seviyesinde vergi ödemek zorunda kalacak.

İngiltere’nin Suriye’deki operasyonları 'sembolik'

İngiltere’nin Suriye’deki DAEŞ hedeflerine yönelik operasyonlarını değerlendiren uzmanlar, ülkenin Suriye'deki dengeleri değiştirmekten uzak rolünü "sembolik" olarak nitelendiriyor.

Sterlin dolar karşısında 7 yıl sonra ilk kez 1,40'ın altını gördü

İngiliz sterlini ABD doları karşısında, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılabileceği endişeleriyle 2009 yılından beri ilk kez 1,40 seviyesinin altına geriledi.

HSBC’den 'Brexit' uyarısı

HSBC, İngiltere’nin AB'den çıkması durumunda sterlinin dolar karşısında yüzde 20 değer kaybedeceği uyarısında bulundu.

Obama, Cameron, Hollande ve Merkel Suriye'yi görüştü

ABD Başkanı Barack Obama, Almanya, Fransa ve İngiltere'nin liderleriyle video konferans yoluyla Suriye’deki durumu ele alan bir görüşme gerçekleştirdi

İngiltere Suriye'deki 'üçlü ittifak'tan rahatsız

İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond, "Son haftalarda Suriye Kürt güçleri, Suriye rejimi ve Rus hava kuvvetleri arasındaki koordinasyona dair çok rahatsız edici kanıtlar gördük" dedi.

Brexit endişesiyle sterlinin düşüşü sürüyor

İngiliz sterlini İngiltere’nin Avrupa Birliğinden (AB) çıkış endişesi ile düşüşünü sürdürüyor.

İngiltere'nin AB'den aldığı tavizler

AB üyeliğini 23 Haziran’da referanduma götürmeye hazırlanan İngiltere'nin AB ile vardığı anlaşma, Schengen ve avro bölgesi dışındaki ülkeye hem bu ayrıcalıkları sürdürme olanakı veriyor hem de AB içi göçmenlerin sosyal güvenlik sistemi üzerinde oluşturduğu yükü hafif

Cameron: AB'den ayrılmamızı isteyebileceğini düşündüğüm tek kişi Putin

İngiltere Başbakanı Cameron, "AB’den ayrılmamızı isteyebileceğini düşündüğüm tek kişi Vladimir Putin’dir. Suriye'de olsun, yaptırımlar konusunda olsun Putin Batı'yı birlikten uzak görmek ister" dedi.

Hakeme kırmızı kart gösteren Salih Dursun, dünyaya manşet!

Trabzonsporlu Salih Dursun'un Galatasaray maçında hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstermesi Almanya'dan İsveç'e, İngiltere'den ABD'ye kadar tüm dünya medyasında manşet oldu

Manchester’da darbedilen imam hayatını kaybetti

İngiltere’nin Manchester kentinde, ağır şekilde darbedilen 56 yaşındaki imam Jalal Uddin hayatını kaybetti.

İngiltere’de AB referandumu 23 Haziran'da

İngiltere’de Avrupa Birliği üyeliği referandumu 23 Haziran'da düzenlenecek.

'Türkiye ile İngiltere bilim işbirliği yapmalı'

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Bilim Başdanışmanı Grimes, Katip Çelebi-Newton Fonu'nun, İngiltere ve Türkiye arasındaki bilim iş birliğini daha da genişleteceğini belirtti.