Iletişim Haberleri

Iletişim Haberleri

IDC'den Eczacıbaşı'na yedi ödül

International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen 'IDC CIO AWARDS 2022' etkinliğinde Eczacıbaşı Holding Bilgi ve İletişim Sistemleri Grup Başkanı Gürkan Papila 'Yılın CIO'su' seçildi. Topluluk çalışanları için geliştirilen uygulamalarla birlikte beş kategoride altı ödülün sahibi de Eczacıbaşı Holding oldu.

Erdoğan, İsveç Başbakanı ile görüştü: Gündem NATO üyeliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, iki ülke ilişkileri ve İsveç'in NATO'ya üyelik başvurusu ele alındı.

Pentagon Sözcüsü Kirby, ABD Ulusal Güvenlik Konseyine atandı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörlüğüne getirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'aile' uyarısı: 'Ailemizden gittikçe uzaklaşıyoruz'

Toplumda sanal lemin cazibesine kapılarak değerlerin yitirildiğini belirten Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Dünyanın diğer ucundaki insanlarla iletişim kurarken aynı sofraya oturduğumuz anne-babamızdan, eşimizden, çocuklarımızdan gittikçe uzaklaşıyoruz' dedi.

Turkcell, uluslararası VoLTE hizmetini kullanıma açtı

Sektördeki en yeni mobil iletişim teknolojilerini müşterileriyle buluşturmak için çalışan Turkcell, yurtdışında yüksek kalitede görüşme yapma olanağı tanıyan 4.5G şebekesi üzerinden uluslararası ses (VoLTE roaming) deneyimini, ABD'li mobil operatör AT&T iş birliğiyle sağlamaya başladı.

Göç İdaresi Daire Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Ok, açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanlığı Göç İdare Daire Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdürü Gökçe Ok, Türkiye'de hali hazırda başta Suriyeliler olmak üzere 5 milyon 506 bin 304 yabancı bulunduğunu belirterek, 'Bunların 1 milyon 422 bin 635'i ikamet izinli, 320 bin 458'inin uluslararası koruma çerçevesinde, 3 milyon 763 bin 211'i de geçici koruma çerçevesinde' dedi.

Çankaya Üniversitesi'nde, Radyo Televizyon Yayıncılığı ve Telif Hukuku konuşulacak

Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) ile Unesco Türkiye Millî Komisyonu işbirliğinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen 'Aklıma Bir Fikir Geldi' Üniversiteler Arası İletişim Fikirleri Yarışması Sergisi, 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü Çankaya Üniversitesi ev sahipliğinde Merkez Kampüs Ortak Alan'da açılacak.

14. Uluslararası Kısa Film Festivali başladı

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Kısa Film Festivali başladı.

Müzelerin önemine dikkat çekecek projeye destek

Kültürel mirasın marka kent oluşturma sürecindeki önemine dikkat çeken projeye destek geldi. Yürütücülüğünü Doç. Dr. Burcu Zeybek ve Doç. Dr. İlknur Doğu Öztürk'ün yaptığı iletişim odaklı proje iki yıl sürecek.

Türk dünyası iletişim ve sanat sempozyumu yapılıyor

2. Uluslararası Türk Dünyası İletişim ve Sanat Sempozyumu Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde resim sergisi ile başladı.

Beykent Üniversitesi 5'inci İletişim Günleri başlıyor

Beykent Üniversitesi 25'inci kuruluş yılı kutlamaları çerçevesinde İletişim Fakültesi İletişim Günleri'nin 5'incisini düzenliyor. 'Dijital Çağda Oyun ve Metaverse' başlığı ile düzenlenecek etkinlik 16-17 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Savunma sanayisinin kalbi BTÜ'de atacak

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Uzay, Havacılık ve Savunma Sanayi Topluluğunca düzenlenen 'BTÜ Havacılık ve Savunma Günleri' başladı. Türk havacılık ve savunma sanayi şirketlerinin katılımı ve Türksat AŞ'nin iletişim sponsorluğunda 5'incisi düzenlenen etkinlik 13 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi, E-twinning projeleri üretmeye devam ediyor

Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi, Türk ve yabancı okulların ortaklığıyla E-twinning projeleri üreterek öğrencilerin etkili iletişim kurmasına destek oluyor.

Türkiye ile Kazakistan arasında 15 anlaşma imzalandı

Türkiye ile Kazakistan arasında ulaşım, savunma sanayii, askeri istihbarat, bilişim teknolojileri, kültür, tarım, taşımacılık, ticaret, gümrük, çevre, eğitim, gençlik, iletişim ve arşiv alanında 15 anlaşma imzalandı.

Canan Kaftancıoğlu, Fahrettin Altun'a hakaretten hakim karşısına çıktı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a hakaret ettiği gerekçesiyle 'kamu görevlisine alenen hakaret' suçundan hakim karşısına çıkan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 'Mevcut duruma ilişkin bir tespit yaptım. Katılan tarafa hakaret ettiğimi düşünmüyorum' diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Turkcell'den Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na tam destek

Sporun önemli destekçilerinden Turkcell, ana sponsoru olduğu Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile olan iş birliğini, imza töreni ile yeniledi. TBESF ile omuz omuza çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü İsmail Özbayraktar, 'Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sporun gücüyle engelli vatandaşlarımız için farkındalık oluşturmaya ve nice başarılara birlikte imza atmaya devam edeceğiz' dedi.

AKRA Gran Fondo Antalya Powered by AG Tohum 4. kez yapıldı

Argeus Travel & Events ile Yedi İletişim tarafından Antalya'da bisiklet festivali coşkusu yaşatmak ve bisiklet turizmini geliştirmek amacıyla düzenlenen yol bisikleti yarışı AKRA Gran Fondo Antalya Powered by AG Tohum 4. kez gerçekleştirildi.

Polisin dikkatinden kaçmadı, kopya girişimi engellendi

Van'da sınavda kopya çekmek için cerrahi maske içerisine kurulmuş iletişim düzeneği polisin dikkati sonucu bulundu. Yakalanan 4 şüpheli şahısla ilgili adliye soruşturma başlatıldı.

Uzm. Doç. Dr. Balıbey, 'Sosyal iletişim, yapılan araştırmalarda uzun ömürlü olmada en önemli faktör olarak bulunmuştur'

Covid'in azaldığı bu günlerde ziyaretlerin ihmal edilmemesi gerektiğini aktaran Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Hakan Balıbey, Özellikle sosyal iletişim, yapılan araştırmalarda uzun ömürlü olmada en önemli faktör olarak bulunmuştur' dedi.

Uzmanından 'bayram' uyarısı: Ramazan sonrası beslenmeye dikkat

Diyetisyen Eda Ünal, Ramazan sonrasında nasıl beslenilmesi gerektiği hakkında açıklamalarda bulunarak, 'Gece yatmadan 3 saat öncesinde mutlaka yemekle ilgili bütün iletişimizi kesmeliyiz. Vücudu dinlenme durumuna bırakmamız gerekiyor' dedi. Ramazan ayının gelmesiyle kahvaltı ve öğle yemeğine bir süre ara verildi. İftar ve sahur sofralarıyla birlikte beslenme alışkanlıkları da değişti. Medicana Sivas Hastanesi Diyetisyeni Eda Ünal, Ramazan sonrasında nasıl beslenilmesi gerektiğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Diyetisyen Eda Ünal, 'Uzun süren açlık ve sululuktan dolayı metabolizmamızda ciddi yavaşlama görülüyor. Bundan dolayı ramazan süresinde 2 öğün olan sayımızı öncelikle 3 e çıkartarak başlamamız gerekiyor' dedi.

GKN Kargo, BTK onaylı yetki belgesini aldı

GKN Kargo'nun Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'dan (BTK) onaylı yetki belgesi aldığını açıklandı. Şirket böylece Türkiye'nin en büyük dağıtım şirketlerinin sahip olduğu belgeyi alarak sektörde devler arasında yer aldı.

Radikal Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Çiftçi:

Radikal Eğitim Kurumları Rehberlik Koordinatörü Mürüvvet Toksoy Çiftçi, çocuklar ve öğrenciler için doğru internet kullanımının nasıl olduğuyla ilgili önemli bilgiler verirken, Aileler çocukların bu alandaki güvenliğini sağlamak için; internet kullanımını yasaklamaktan ziyade iletişim teknolojileri konusunda bilgi sahibi olmalı, kontrolü elden bırakmamalı ve çocuklarına bu konuda empati ile yaklaşmalıdırlar dedi.

Avusturya'da Türk diplomatlar anısına 'Şehit Diplomatlar Sergisi'

Avusturya'da Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından terör örgütleri tarafından şehit edilen Türk diplomatların anısına Şehit Diplomatlar Sergisi açıldı.

Türkiye'nin gökyüzündeki gözü AKSUNGUR'a entegre edilen sivil baz istasyonu ilk kez görüntülendi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve tasarlanan AKSUNGUR ile ANKA insansız hava araçları Türkiye Cumhuriyeti'nin gökyüzündeki gözleri olarak huzur ve güvenliğini sağlamanın yanı sıra uzun uçuşlar ile afet bölgelerinde de başarılı görevler icra ediyor. Son olarak AKSUNGUR'a entegre edilen sivil baz istasyonu sistemi ile afet durumlarında mobil iletişimin kesintisiz devamlılığı sağlanacak.

TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş: '165 yıllık geçmişi olan TCDD'nin tarihi objeleri bu odada sergilenmekte'

Kadıköy'de bulunan ve asli fonksiyonunda kullanılamayan tarihi Göztepe İstasyon Binası, yapılan restorasyon ve düzenlemenin ardından vatandaşlar için eğitim ve kültürel aktivitelerin düzenlendiği bir merkez haline getirildi. Alanda geleneksel sanat dallarının tanıtılacağı, müzik ve enstrüman, eğitim ve dinletilerinin yer alacağı, demiryolu kültürü tanıtımları ve model tren yapımı gösterimlerinin olacağı, mutfak kültürü eğitimlerinin, sosyal medya ve dijital iletişim eğitimlerinin yer alacağı Göztepe TCDD Kültür Sanat Merkezi'nin açılışı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gerçekleştirildi. Açılışa TCDD Genel Müdürü Metin Akbaş ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sabahattin Dülger de katıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından çocuklara özel 23 Nisan kutlaması

İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen programda çocuklar, sinema ve özel ışık gösterimi, yüz boyama, balon yapma, dans gibi çeşitli etkinliklerle renkli dakikalar geçirdi.

Çocuklarda işitme kaybı sorunlarının tespitinde zaman kaybetmeyin

Uzmanlar, çocuklarda işitme kaybı şüphesi halinde vakit kaybetmeden işitme testi yaptırılmasının kritik önem taşıdığını belirtirken işitme cihazı kullanımının çocukların iletişim becerileri ve mental gelişimi özelinde olumlu sonuçlar ortaya koyduğuna dikkat çekiyor.

'Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanması' davasında üçüncü kez mütalaa verildi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin fotoğrafını çektiği gerekçesiyle CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş'ın yargılandığı davada, üçüncü kez mütalaa verildi. Mütalaada, sanığın 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçundan 5 yıla kadar hapsi istendi.

Sahte parayla telefon almak isterken suçüstü yakalandılar

İzmir'in Buca ilçesinde ikinci el ürün alışverişinin yapıldığı bir uygulama üzerinden iletişim kurduğu mağdurlardan, sahte parayla alışveriş yapan şüpheliler, yine bir giyim mağazasından sahte parayla alışveriş yaparken polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan 3 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İş görüşmesinde etkili iletişim için 10 püf noktası

Etkili iletişim konusunda tecrübe edinerek mülakatların rahat ve etkili geçebileceğini söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Burcu Şahin, 10 adımda iş görüşmesinde yapılması ve yapılmaması gerekenleri anlattı.