Iit Haberleri
  • 28 Eylül 2021 14:42

Iit Haberleri

Abdullah Gül, İİT Akil Adamlar Konseyi toplantısında

11. Cumhurbaşkanı Gül, İslam İşbirliği Teşkilatı Akil Adamlar Konseyi toplantısı için Suudi Arabistan’da.

Türkiye, İslam İşbirliği Teşkilatı üyelerini ağırladı

Türkiye’nin dönem başkanlığını devraldığı İİT 13. İslam Zirvesi'nde, üye ülkelerden 21 devlet başkanı, 6 hükümet başkanı, 9 başkan veya başbakan yardımcısı ve 12 bakan ağırlandı.

İslam İşbirliği Teşkilatı bildirisinde İran'a şok!

İİT sonuç bildirisinde, İran'ın bölge ülkeleri ile Bahreyn, Yemen, Suriye ve Somali gibi üye ülkelerin içişlerine müdahalesinden ve teröre desteğini sürdürmesinden üzüntü duyulduğu bildirildi.

İİT Zirvesi konuklarına Dolmabahçe'de akşam yemeği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirveye katılan konuk heyet başkanları onuruna Dolmabahçe Sarayı'nda akşam yemeği verdi.

Zirve'de İslam dünyasının karşı karşıya olduğu tehlikeler ve çözüm yolları görüşülecek

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 13. İslam Zirvesi’nde İslam dünyasının karşı karşıya olduğu tehlikeler ve bunların çözüm yolları görüşülecek.

'Azerbaycan'a desteğimizi kurumsal anlamda da vermiş olacağız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İstanbul Kongre Merkezi'nde, İİT 13. İslam Zirvesi Konferansı Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı'nın ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Çavuşoğlu İİT Genel Sekreteri Medeni'yi kabul etti

İslam İşbirliği Teşkilatı Medeni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edildi.

'İİT Suriye'de olumlu girişimlere destek vermeye hazır'

İİT Genel Sekreteri Medeni, Suriyelilerin acılarını sonlandırabilecek, yaşanan kötü durumu aşabilecek siyasi geçişi garanti altına almayı hedefleyen olumlu girişimlere fiili destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Erdoğan İİT Genel Sekreteri Medeni'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri İyad Medeni'yi kabul etti.

'Filipinler'deki tarihi anın kaybolmasına izin vermeyin'

İİT Genel Sekreteri Medeni, Filipinler'deki barış sürecine yönelik kaygıları bulunduğunu belirterek, barışa yönelik tarihi anın, kayıp bir fırsata dönüşmesine izin verilmemesi gerektiğini kaydetti.

İİT'den Suriyeli muhaliflere eylem planı çağrısı

İİT Genel Sekreteri Medeni, "Bütün Suriyeli muhalif gruplara, Riyad toplantısını fırsat bilerek tüm kesimlerin mutabakatına dayalı bir eylem planı üzerinde anlaşmaları çağrısında bulunuyoruz" dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan Myanmar'a mektup

İİT Genel Sekreteri Medeni, Myanmar'daki seçimden zaferle çıkan muhalefetteki NLD'nin Nobel ödüllü lideri Aung San Suu Çii'ye Rohingya Müslümanları ve ülkedeki diğer azınlıklar için mektup gönderdi.

Et yiyen bakteri burun kemiğini düşürdü

Lois Temel isimli genç kadın 1 yıl boyunca halsizlik ve yorgunlukla mücadele etti. Doktorlar 41 yaşındaki kadının bu yorgunluğunun sebebini uzun bir süre bulamadılar. Lois'in detaylı muayenesinde burnuna kamera yardımıyla bakıldı ve doktorları şaşırtan gerçek ortaya çıktı. Genç kadının burnunda yumuşak dokuları yiyen ve "et yiyen bakteri" olarak da bilinen 'nekrotizan fasiit' olduğu keşfedildi.

İşte Ankara'daki patlama anı görüntüsünün tamamı

Başkent'teki patlama anını çeken üniversiite öğrencisi görüntülerinin tamamını basınla paylaştı. İşte öncesi ve sonrası ile terör saldırısının tüm detayları...