Hayvancılık Haberleri
  • 18 Eylül 2021 09:53

Hayvancılık Haberleri

O kirlilikle mücadele için 5 bin istasyonla izleme ve hibe desteği

Akajans'ın haberine göre, tarımsal kaynaklı kirliliğin tespiti için 4 bin 810 istasyonla izleme ağı oluşturulurken hayvancılıktan kaynaklı faaliyetlerden kaynaklı kirliliğin önlenmesi için hibe desteği veriliyor

O hastalıklara haşere, kuş, rüzgar davetiye çıkarıyor

Akajans'ın haberine göre, damızlık sığır tesislerinde her türlü biyogüvenlik tedbirleri alınmasına ve koruyucu aşılar yapılmasına rağmen haşere, kuş, rüzgar gibi vektörler ile bulaşma sonucu bir kısım TİGEM işletmelerinde zoonoz hastalıkların görülebiliyor.

Genç çiftçi projesine 378 bin başvuru yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak programa gençlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirterek desteklerden faydalanmak için 378 bin genç çiftçinin başvuruda bulunduğunu söyledi

Genç Çiftçiye bir müjde daha: 30 Bin hibe 100 Bin TL Faizsiz kredi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, genç çiftçiye verilecek 30 bin lira hibeye ek olarak Ziraat Bankası’ndan 90-100 bin lira da sıfır faizli kredi vermek için çalışmalara başladıklarını söyledi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bin 677 personel alınacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere bin 111'i mühendis, 566'sı veteriner hekim olmak üzere toplam bin 677 sözleşmeli personel alınacağını bildirdi.

Atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı

Başbakan yardımcılığı ile Aile ve Sosyal, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakan açıkladı: Et ithalatı yerli üreticiyi sarsmayacak şekilde olacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, et ithalatı ile ilgili, "Bu konudaki ithalatın, yerli üreticinin maliyetini sarsmayacak, onu rencide etmeyecek şekilde olması konusunda hassasiyetimiz var." dedi.

Bakan Çelik'ten sert tepki! 'bu ahlaksızlık'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, süt sektöründe çiğ süt fiyatlarını aşağıya çekenlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Bakanlık 367 bin mirasçının peşinde

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesinin önüne geçmek amacıyla 367 bin 264 mirasçıya tarım arazi mülkiyetlerinde intikal işlemini tamamlamaları için tebligatı gönderdi.

TBMM Genel Kurulu tutanakları: 4 Mart 2016 Cuma

Mecliste bütçe maratonu sürüyür. İşte 4 Mart 2016 tarihli genel kurul tutanakları...

Bakan Çelik: Haksız kazanç karşısında susmamız söz konusu olmaz

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, "Maliyeti belli bir kıymayı 40-45 liraya satma yoluna giderseniz, bu haksız kazanç karşısında bizim susmamız veya beklememiz söz konusu olmaz" dedi.

Sütte alarm...

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiğ süt fiyatlarının artmamasının üreticiyi mağdur ettiğini, üretiminin sürdürülebilirliği açısından tehlike yarattığını bildirerek, “Çiğ süt fiyatlarını 19 aya yakın bir süredir, satışlarda sorun olduğu gerekçesiyle artırmayan, hatta son 3 aydır düşüren sanayici, üretimini son gaz sürdürüyor. 2015 yılında süt alımını ve süt ve süt ürünleri üretimini yüzde 2 ile yüzde 37,4 arasında değişen oranlarda artırdı” dedi.

Kırmızı ette 'tavan fiyat'a uyup indirime gittiler

Balıkesir ve Bursa'da bazı kasaplar, kırmızı et ürünlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının belirlediği tavan fiyatlara göre hatta daha altında rakamlardan satışa başladı.

Küçükbaş hayvancılık sektörü büyüyor

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Ayhan, "Türkiye'de küçükbaş hayvancılık her yıl yüzde 10-12 büyüyor. 81 ilde 230 binin üzerinde koyun ve keçi yetiştiricimiz var" dedi.

Ette tavan fiyat kararına uyulacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, etle ilgili tavan fiyat uygulaması konusunda, "Bu kararları aldıktan sonra kimsenin keyfi olarak hareket etme hakkı yok. Ya gelip beraber bu kararı almayacaktık ya da aldığımız bu karara uyacağız" dedi.

Et fiyatlarında illerin 'tavanı' farklı

Kırmızı ette tavan fiyat uygulamasının açıklanmasının ardından gözler illerdeki farklı et fiyatlarına çevrildi.

Kırmızı et için tavan fiyatlar belirlendi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Kırmızı et sektörü temsilcileriyle aldığımız karar gereği kıymanın tavan fiyatının 32 lira olmasıyla ilgili fikir birliğine vardık" dedi.

Eski bakanlardan Fehim Adak vefat etti

Devlet Ticaret, Bayındırlık ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Fehim Adak, 85 yaşında vefat etti

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresi uzatılacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2015 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne başvuru süresinin uzatılması için düzenlemeye gidiyor.

Havacılıkta habersiz denetimler artacak

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, geçen yıl yaklaşık 4 bin 100 denetim gerçekleştirdiklerini belirterek, 2016'da habersiz denetimlere ağırlık vereceklerini ifade etti.

Ekmek ve et fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ekmek ve et fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakanı Faruk Çelik, “Her an et ithal edebiliriz” diye konuştu.

Enerjisini üreten hayvancılık işletmelerine destek

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu , hayvancılık yapan üreticilerin güneş paneli veya biyogaz yöntemi ile kendi enerjilerini üretmelerine de destek verecek.

Bakanlık atamaları Resmi Gazete'de

Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Dışişleri, Gençlik ve Spor ile Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlıklarına ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Hayvanları için eksi 15 derecede mücadele ediyorlar

Ağrı'da hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar, kışın sert geçtiği bölgede zorlu bir mücadele veriyor.

İşte arı ölümlerinin sebebi

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Parazitoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Aydın, arı ölümlerine ilişkin, "Arılardaki mide enfeksiyonu yaygın bir şekilde devam ediyor'' dedi.

Sporla hayatı değişti, şimdi olimpiyat hedefliyor

Erzurum'da hayvancılıkla uğraşan ailenin 7 çocuğundan biri olan Onur Aras'ın hayatı, belediye ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü sosyal sorumluluk projesiyle değişti.

'Türkiye Rusya'ya mahkum değil'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Türkiye'nin Rusya'ya mahkum olmadığını vurgulayarak "İnanıyoruz ki Rus piyasaları açıldığı zaman yetkililer bir kez daha düşünür ve gerekli adımları atar" dedi.

Bakan Çelik: Aklın yolu bir, umarım Ruslar o yola gelirler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, bölgedeki iki önemli ülke olan Rusya ve Türkiye arasındaki diyalog, çalışma ve ticaretin normalleşmesi temennisinde bulunduğunu belirtti.

Sucukta tükürük bezi, kuzu etinde tavuk! İşte o gıda teröristleri!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlerle içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen ürünleri kamuoyuna açıkladı.

Bakan yardımcılıklarına atamalar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Ekonomi ve Milli Savunma bakan yardımcılıklarına atamalar yapıldı.